Navigácia


Informácie

31. máj 2016, meniny má Petronela/Petrana


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodNávštevníkAktívny oddychCykloturistika


Zostante v obraze

Dostávajte aktuálne info o dianí a podujatiach v Banskej Štiavnici.

Odošli

Informačné centrum

Námestie sv. Trojice 6
969 24 Banská Štiavnica

Tel.: +421 45 694 96 53
E-mail: ic@banskastiavnica.sk


Mesto Banská Štiavnica

Radničné námestie 1
969 24 Banská Štiavnica

Tel.: +421 45 694 96 40 (Klientske centrum)
E-mail: msu@banskastiavnica.sk
Fax: +421 45 692 12 07

Viac kontaktov


Reklama

  • www.banskastiavnica.travel
  • Hotel Grand Matej
  • Penziń Kachelman
  • JOMA taxi
  • UNICEF Slovensko

Cykloturistika

Banská Štiavnica a jej okolité prírodné scenérie Štiavnických vrchov, historické pamiatky a ojedinelá sústava umelo vytvorených jazier - tzv. tajchov,  láka mnoho domácich i zahraničných turistov. Mesto Banská Štiavnica sa podieľa na vytvorení systému cyklotrás, ktorý bude ponúkať kompletné služby pre cykloturistov.


Región Banskej Štiavnice poskytuje veľmi dobré podmienky pre cykloturistiku, či už na turistických alebo na horských bicykloch. Stovky kilometrov terénnych a prírodných ciest po lúkach a cez lesy, množstvo singletrackov a najmä unikátne banské jarky sú atraktívnym prostredím pre horskú cyklistiku rôznej náročnosti. Dopĺňajú ich ďalšie stovky kvalitných asfaltových ciest, vhodných pre trekingové a väčšinou aj pre cestné bicykle. Sústava značených aj neznačených trás zavedie cykloturistov a horských bicyklistov na miesta s krásnymi výhľadmi, ale aj do hlbokých lesov a malebných prírodných zákutí. Na bicykli je ľahké dostať sa skoro ku všetkým tajchom, k pamiatkam a na atraktívne miesta regiónu.

 Cyklisti v okolí Banskej Štiavnice

Miestne cyklokluby SCK Hámrik a Mtbiker Hodruša-Hámre postupne značia trasy pre horské aj trekingové bicykle. Od  roku 2008 pribúdajú každý rok nové úseky a celé trasy.
Trasy sú značené podľa platnej normy Cykloturistické značenie, t.j. maľovanými „C" a stĺpikmi so smerovkami. 

Členovia cykloklubu MT Biker Hodruša-Hámre spolu s ďalšími dobrovoľníkmi v roku 2010 vyznačili a odovzdali do užívania 100 km tratí projektu BAJKOM K TAJCHOM.

Trate určené pre horských cyklistov Vás prevedú krásnou prírodou Štiavnických Vrchov v regióne Štiavnicka, ktorý je popretkávaný jedinečným systémom banských jarkov a tajchov. Na stránkach www.bajkomktajchom.sk získate mapy, GPS dáta, informácie o histórii a prírode.


Orientačná schéma cyklotrás.


Základný opis najdôležitejších trás.


V regióne Banskej Štiavnice je aktívna aj certifikácia Vitajte, cyklisti!, ktorej cieľom je prispôsobiť cykloturistom ubytovacie a stravovacie zariadenia a turistické ciele. Certifikované je aj Informačné centrum Banská Štiavnica, ďalšie certifikované zariadenia v regióne Banskej Štiavnici nájdete na http://www.vitajtecyklisti.sk/zariadenia.htmlBanskoštiavnický cyklomaratón
V Banskej Štiavnici sa každoročne koná Bankoštiavnický horský cyklomaratón, jeden
zo série MTB maratónov.

Trasa cyklomaratónu MTB série v okolí Banskej Štiavnice: 
Červená studňa - Horná Roveň - sedlo Pleso - sedlo Peciny - sedlo Krížna - Ilija - Povrazník - Drieňová - Bajtava - Jergištôlňa - Studený vrch (Červená studňa po žltej značke)

Charakter: ťažká scénická trasa s výraznými prevýšeniami a miestami rozbitým kamenistým povrchom, vhodný prejazd oboma smermi.

Maratón


Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Registrácia na remeselné trhy a jarmoky
Aktuálne výstavy