30. marec 2017, meniny má Vieroslava

Fotoreportáž: Jesenný koncert ZUŠ

Dátum: 19.11.2016 Kategória: Fotoreportáž Autor: J.Sedilek,fot.M.Jánošík

JESENNÝ KONCERT

V utorok potešili žiaci ZUŠ svojich rodičov a priateľov „Jesenným koncertom“, na ktorom sa predstavli pestrým hudobno – tanečno - literárnym programom.  Za všetkých pánov učiteľov privítal prítomných pán učiteľ Bc. Michal Timko, ktorý sprievodným slovom uvádzal celý koncert.  Úvod patril Zboríku a štvorhlasnej gospelovej piesni : „Its me oh Lord“.  Predstavili sa ako mladší i starší speváci. Svoju spevácku premiéru mali Sárka Rückschlossová, Dianka Trubanová a Filip Hrčka. Po vydarenej premiére hudobného nástroja ukulele si svoje vystúpenie so súťaže „Kohútik jarabý“ zopakovala aj Nelka Hilbertová. Muzikanti rozozneli klavír, gitaru, flautičky skladbami slovenských i svetových skladateľov (Suchoňovou úpravou slovenskej ľudovej piesne „Zahrajte mi muzikanti“ potešila klaviristka Nelka Buzalková a  Beethovenovou: „Ódou na radosť“ zas Samko Jakubík na husličkách).  Literárno-dramatický odbor s vlastnoručne vyrobenými listovými variáciami tiež prispel k jesennému koncertu kolážou básní. Vo swingovej piesni „Len bez ženy“ v podaní Pavla Chovana znel i klarinet, ktorý po viacerých rokoch na ZUŠ –ke oprášila naša absolventka Monika Lipovská. Toto hudobno-tanečné číslo bolo pre publikum príťažlivé  vďaka tanečníčkam, ktoré v nových pestrých kostýmoch svojou choreografiou  krásne doladili atmosféru. Za pomoc pri úprave dievčat ďakujeme mamičke Slávke Knoppovej, za kostýmy pani Danke Kohútovej. Každý vytrvalý poslucháč si na záver koncertu odniesol na pamiatku jesenné listy zdobené žiakmi výtvarného odboru.

Podrobný program koncertu ako aj fotogalériu Martina Jánošíka nájdete na stránke školy www.zusbanskastiavnica.dedupage.org.

Srdečne pozývame našich žiakov, rodičov a priateľov na decembrové podujatia:

„MIKULÁŠSKE POPOLUDNIE V ZUŠ“ pripravujeme v PONDELOK 5. decembra

Od 14:30 výtvarné dielničky a trhy s možnosťou zdobenia perníčkov, pre účinkujúcich kapustnica a detský punč zdarma.

Od 15:30 hudobné a tanečné vystúpenia v koncertnej sále. Možno príde aj sv. MIKULÁŠ.

Ľudovými zvykmi a vianočnými piesňami sa predstavíme v Kammerhofe

v PIATOK 9. decembra o 15:00 (LDO) o 16.00 (Zborík)

Najslávnostnejším vrcholom nášho decembrového koledovania je každoročne

„ADVENTNÝ KONCERT“, ktorý sa uskutoční v Kostole Nanebovzatia Panny Márie

v UTOROK 20. decembra o 16:00 hodine.

Irena Chovanová

Aktuálne výstavy