20. november 2017, meniny má Félix

Ste tu: ÚvodO MesteAktuálneFotoreportáž: Mikulášske popoludnie...

• Fotoklub BLUR
  • 2 € pre Kalváriu

Fotoreportáž: Mikulášske popoludnie v ZUŠ (L.Lužina)

Dátum: 09.12.2016 Kategória: Fotoreportáž Autor: J.Sedilek,fot.L.Lužina

VOŇAVÉ POPOLUDNIE s návštevou sv. MIKULÁŠA

Vôňa čečinky, ľudovo vyzdobeného stromčeka, vôňa kapustnice a čerstvých medovníkov, sladký detský punč a výtvormi detí vyzdobená škola vítali v pondelok popoludní žiakov a rodičov ZUŠ v Banskej Štiavnici. Nebola to len vôňa, čo sa šírila prekrásnou historickou budovou, boli to aj tóny skladieb, piesní a kolied, ktoré v to popoludnie vítali sv. Mikuláša. Privítal ho Zborík s kŕdľom malých tanečníkov slovami piesne: „Z nebies ide náš, svätý Mikuláš, popod okná, popod stienky, na chrbte kôš nesie veľký. A v ňom samý dar, pre radosť i žiaľ. Zastaví sa ver, u každučkých dvier. Či je tma a či sa svieti, radom pozná všetky deti. Darčeky dá rád, svätý Mikuláš.“  Po úvodnom pozdravení mladých moderátoriek Lei Hrnčírikovej a Žofky Lišaníkovej si už v sále náš vzácny hosť vypočul bohatý program plný tanca, vinšov, kolied, melódií (podrobný program na stránke www.zusbanskastiavnica.edupage.org ) . Malí anjelici a čertíci, žiaci 1. a 2. ročníka tanečného odboru sa hneď v úvode roztancovali na známu skladbu „Vánoce, Vánoce přichádzejí“. Po niekoľkých klavírnych, gitarových  a flautových skladbičkách sa na javisku objavili v šatôčkách a šávolkách malé koledníčky s pásmom ľudových kolied a vinšov . Tatianka ako Anička obetovala Ježiškovi  oplátky, Hanka ako Mariška dve husi,  Amálka ako Katka priniesla hodný kus masla,  Nelka ako Dorotka oferovala v košíčku vajcia, Žofka ako Žofka darúvala koníka z dreva, Sofia ako Zuzanka drevko na zahriatie a  Laura ako Lucia dve jabĺčka.  Po pekných klavírnych a speváckych výkonoch jednotlivcov zakončil koncert Zborík piesňou „Advetná svieca“ so sólom Danielky Kminiakovej a vianočnou piesňou „Narodil sa Spasiteľ“ so sólom Ninky Buzalkovej. Fanfárou pána učiteľa Aleša Turčana v piesni „Sláva Tebe dobrý Bože“ sme koncert zakončili.  Hlavný hosť sv. Mikuláš v podaní žiaka LDO Samka Balžanku vrelo poďakoval pánom učiteľom a deťom za toto milé podujatie . Po záverečnej spoločnej fotografii sme sa odobrali okoštovať z dobrôt, ktoré boli pripravené pre šikovné a obetavé deti. Pani učiteľky výtvarného odboru Mirka Knezovičová a Zuzka Hilberová mali plné ruky práce nielen počas týždňa z výzdobou školy, prípravou dielničiek a výrobkov k vianočným trhom, ale aj náruč a srdce otvorené pre všetky deti, ktoré si v toto popoludnie zaplnili  „výtvarku“.  Ozdobovali  voňavé medovníčky z rúry pani Anky Chovanovej (zo srdca ďakujeme), vytvárali anjelikov a vlnené hviezdičky. Interiér školy nádherne doplnil  vynovené drevený BETLEHEM, ktorého postavičky navrhla a s citom vymaľovala pani učiteľka Hilbertová. Tiež literárno-dramatický odbor Ľudky Klimkovej prispel k sviatočnej atmosfére čítaním  vianočných príbehov a postavičkami anjela a čerta, ktoré Mikuláša sprevádzali.

Naše poďakovanie patrí všetkým, čo prispeli k zdarnému MIKULÁŠSKEMU POPOLUDNIU V ZUŠ: pánovi Ľubomírovi Barákovi, pani  Renate Antalovej, pánovi Miškovi Pálkovi, pánovi farárovi Ľudovítovi Frindtovi, pánovi Jurajovi Lulákovi a Ervínovi Kissovi, pani Zdenke Nikolajovej, pani Danke Kohútovej, pánovi Zdenkovi Trubanovi, pánovi Lubkovi Lužinovi a Martinovi Jánošíkovi, všetkým pánom učiteľom a nepedagogickým pracovníkom za prípravu, rodičom za podporu a deťom za ich výkony a pravé „Mikulášske“ nadšenie.

Irena Chovanová

Najbližšie podujatia