24. november 2017, meniny má Emília

Ste tu: ÚvodO MesteAktuálneFotoreportáž: Tretie striebro Bohuša...

• Túlavá labka
  • UNICEF Slovensko
  • Penzión Kachelman

Fotoreportáž: Tretie striebro Bohuša Melicherčíka na Majstrovstvách Európy v zimnom triatlone

Dátum: 02.02.2017 Kategória: Fotoreportáž Autor: Jan Petrik ml.

Tretie striebro Bohuša Melicherčíka na Majstrovstvách Európy v zimnom triatlone

Dňa 28. 1. 2017 sa uskutočnili v estónskom Otepää Majstrovstvá Európy v zimnom triatlone. ME v zimnom triatlone boli pre BohušaMelicherčíka tretím štartom na európskych  šampionátoch  a priniesol si z nich už tretiu striebornú  tretia  medailu. Prvý štart a prvú striebornú medailu získal  na Donovaloch v rokoch 2003, druhú v Látkach – Mlákach v roku 2009  a tretiu v estónskom  Otepää 2017.

Prvou disciplínou bol beh na 3,6 km po náročnej zľadovatenej ceste. Po prezutí botasiek za cyklistické tretry v depe absolvoval na bicykli dve kolá v dĺžke 7 km. Poslednou disciplínou po prezutí v depe boli bežky. Korčuľovalo sa po náročnej 5 km trati so stúpaniami a strmím zjazdom. Súťaže v zimnom triatlone prebiehali v novovybudovanom biatlonovom areáli. Výsledky na medailových umiesteniach v kategórii veteránov nad 60 rokov boli nasledovní:

• Iskandar Shakhov Rusko 47 min 51 sek.
  • Bohuš Melicherčík 50 min 36 sek.
  • Eugen Öis Estónsko 54 min. 22 sek.

Ako reprezentant Slovenska na tomto podujatí. Bohuš reprezentoval  zároveň aj štiavnický triatlonový klub BM atletik Banská Štiavnica.

V najbližšej dobe sa Bohuš pripravuje na slovenský pohár v zimnom triatlone. V apríli štartuje na behu Devín - Bratislava , v júli bude súťažiť na Majstrovstvách Európy v kros triatlone v Rumunsku a na záver sezóny, 2. septembra, je už prihlásený na štart Majstrovstiev sveta v behu do vrchu veteránov.

Európska súťaž v zimnom triatlone bola preňho finančne veľmi náročná, vzhľadom na dlhú cestu do Estónska, štartovné, ubytovanie, stravu a materiálne vybavenie. Preto Bohuš ďakuje pani primátorke Mgr. Nadežde  Babiakovej, poslancom mestského zapisovateľstva ako aj všetkým, ktorí mu pomohli.

Roman Kuruc

Autori fotografií: Jaanus Tanilsoo & Martin Mark