29. apríl 2017, meniny má Lea

Fotoreportáž: Červené jabĺčko v ZUŠ

Dátum: 14.04.2017 Kategória: Fotoreportáž Autor: J. Sedilek, fot.M.Jánošík

Červené jabĺčko

ako regionálna prehliadka v speve ľudových piesní

v Žiari nad Hronom dopadla dňa 28. marca 2017

pre ZUŠ v Banskej Štiavnici viac ako pozitívne.

Ninka  Buzalková sa predstavila dvoma slovenskými ľudovými piesňami

„Či z hora, či z dola vietor pofukuje“  z Podpoľania a hontianskou „Čo sa f sveťe ďeje, Bože muoj“. Paľko Chovan spieval bez sprievodu hudobných nástrojov hontiansku pieseň „Už odpadou púčok z ružičky“  a s husličkami a akordeónom podpoliansku „Za horami, za dolami rastú trávy“.

Tatianka  Chovanová bola na tejto regionálnej prehliadke po prvý krát a kroj i spev jej náramne pristal. Porotu i všetkých prítomných roztancovala  slovenskou ľudovou piesňou z Horného Považia  „Mala som frajera“ a rozsahovo náročnejšou piesňou  „Zasiala som bobovníka do chodníka“. Danielka Kminiaková  sa najskôr dotkla sŕdc i duší clivou oravskou uspávankou „Zahrajte mi tichúčko“ , ktorú tak nádherne preslávila známa speváčka slovenských ľudových piesní Darinka Laščiaková. Potom v sebe typickom prirodzenom a srdečnom prevedení ponúkla čardášovú pieseň „Keď som v našej záhrade rozmarínček trhala“  z Hontu.

Výkony detí zo žiarskych, novobanských a štiavnických základných a základných umeleckých škôl hodnotila porota pod vedením pani učiteľky spevu Lýdie Kubišovej zo ZUŠ v Žiari nad Hronom.

Zo srdca ďakujem všetkým mojim deťom za krásnu reprezentáciu ZUŠ i nášho mesta a okresu a gratulujem k výborným umiestneniam:

NINKE BUZALKOVEJ  a PAĽKOVI CHOVANOVI, ktorí získali ZLATÉ PÁSMO   a TATIANKE CHOVANOVEJ  (v kat. 1-4. ročník)  a  DANIELKE KMINIAKOVEJ (v kat. 5.-9. ročník), ktoré získali ZLATÉ PÁSMOzároveň postup do krajského kola súťaže na Hronseckú lipovú ratolesť (uskutoční sa 27. mája 2017 v Hronseku).  Za ľudový hudobný sprievod patrí vďaka pánom učiteľom Krnáčikovi a Chládekovi.