20. november 2017, meniny má Félix

ZUŠ: Absolvenstký koncert

Dátum: 03.07.2017 Kategória: Fotoreportáž Autor: J. Sedilek, fot.M.Jánošík

ABSOLVENTSKÝ KONCERT a ABSOLVENTSKÁ VÝSTAVA

21. júna pozvali absolventi ZUŠ svojich rodičov a priateľov na slávnostné zavŕšenie ich pôsobenia v ZUŠ. Boli to žiaci hudobného a výtvarného odboru, ktorí získali nižšie sekundárne umelecké vzdelanie alebo  vyššie sekundárne umelecké vzdelanie.

HUDOBNÝ ODBOR

Nižšie sekundárne umelecké vzdelanie získali a 4. ročník 2. časti prvého stupňa ukončili

RICHARD ŽEMBER - gitara, trieda p. uč. Michala Timku

KATARÍNA FRIEGERTOVÁ - spev p. uč. Petry Weisovej

ANEŽKA LULÁKOVÁ - spev, trieda p. uč. Ireny Chovanovej

Vyššie sekundárne umelecké vzdelanie získali a 4. ročník II. stupňa ukončili

VANESA PÍŠOVÁ - gitara, trieda p. uč. Róberta Borodajkevyča

MARTIN KRNÁČIK - husle, trieda p. uč. Mariána Krnáčika

MAREK DROZD - organ, trieda p. uč. Kataríny Tuhárskej

TERÉZIA HAVIAROVÁ - lesný roh, trieda p. uč. Aleša Turčana

MATÚŠ VAZAN  - lesný roh, trieda p. uč. Aleša Turčana

DÁRIA ZÚRIKOVÁ - spev, trieda p. uč. Petry Weisovej

VÝTVARNÝ ODBOR

KATARÍNA FREIGERTOVÁ  trieda p. uč. Zuzany Hilbertovej

TOMÁŠ PIATRA trieda p. uč. Zuzany Hilbertovej

BARBORA HATALOVÁ trieda p. uč. Evy Kukurovej (do mája 2017 p. uč. Mirky Knezovičovej)
VIKTÓRIA BABIAKOVÁ trieda p. uč. Evy Kukurovej (do mája 2017 p. uč. Mirky Knezovičovej)

TERÉZIA HALUŠKOVÁ trieda p. uč. Evy Kukurovej (do mája 2017 p. uč. Mirky Knezovičovej)

JÁN GLÉZL trieda p. uč. Evy Kukurovej (do mája 2017 p. uč. Mirky Knezovičovej)

MICHAEL JAROSLAV VANČO  trieda p. uč. Evy Kukurovej (do mája 2017 p. uč. Mirky Knezovičovej)

Absolvenstké popoludnie sa začalo predstavením  absolventov pani zástupkyňou Mgr. Katarínou Tuhárskou, pokračovalo koncertom prítomných hudobníkov a obhajobou kreatívnych prác mladých výtvarníkov. Táto chvíľa je priestorom na poďakovanie študentov svojim pedagógom za odovzdané skúsenosti. Za všetkých predniesla svoju úprimnú a srdečnú ďakovnú reč Anežka Luláková. Jej vďaka smerovala nielen k pani učiteľke spevu, ale i k pani učiteľke hudobnej náuky Mgr. Zuzane Kovárovej-Ladzianskej.  Radu rodičov zastupovala pani Katarína Kissová, ktorá už tradične úprimne oceňuje snahu školy formovať umením a dobrým príkladom osobnosť žiakov.  ZUŠ slovami riaditeľky Mgr. Ireny Chovanovej tiež ďakovala všetkým absolventom za ich dlhoročnú snahu, mnohé umelecké výstupy, reprezentáciu školy na súťažiach a všetky ich aktivity, ktoré prispeli k šíreniu dobrého mena školy. Snáď najčastejšie nájdeme v albumoch ZUŠ sólové speváčky a tiež členky ZBORÍKA Anežku Lulákovú, Barborku Haltalovú, Dáriu Zúrikovú, Richarda Žembera a Katku Friegertovú. Katka to mala náročné, pretože v jednom školskom roku zvládla skúšky zo spevu aj z predmetov výtvarného odboru. K záverečnému absolventskému vysvedčeniu dostala pochvalu riaditeľkou školy za umiestnenie v ZLATOM pásme na celoslovenskej súťaži Duchovný a umelecký odkaz banskoštiavnickej kalvárie. Barborka bola úspešná vo výtvarných súťažiach posledne v Kremnici na „MAĽOVNOM BELLOVOM FESTIVALE“.

Aby si škola pamätala všetkých svojich absolventov zo školského roka 2016/2017, vytvorila pani učiteľka Zuzička Hilbertová spomienkové tablo, ktoré krášlilo počas slávnostného popoludnia koncertnú sálu.

Nech Vás  milí absolventi, umenie, láska k hudbe a všetkému krásnemu a tvorivému sprevádza na Vašich ďalších cestách. Za celý kolektív ZUŠ Irena Chovanová

Najbližšie podujatia

Stretnutie generácií