25. apríl 2018, meniny má Marek

Ste tu: ÚvodO MesteAktuálneFotoreportáž: Mikulášska nádielka...

• 2 € pre Kalváriu
  • UNICEF Slovensko
  • Bajkom k tajchom

Fotoreportáž: Mikulášska nádielka v Mestskej knižnici

Dátum: 09.01.2018 Kategória: Fotoreportáž Autor: Jan Petrik ml.

MIKULÁŠSKA NÁDIELKA V MESTSKEJ KNIŽNICI

V rámci mikulášskeho podujatia predstavili pracovníčky MsK verejnosti nádielku nových kníh a interiérového či technického vybavenia knižnice, ktoré budú slúžiť obyvateľom nášho mesta v budúcich rokoch. Spolu s tohtoročným Mikulášom vstúpila na oddelenie pre deti a mládež aj nová radosť z útulných priestorov, ktoré pomohla dotvoriť dotácia z Fondu na podporu umenia MK SR vďaka projektu Mesta Banská Štiavnica. Návštevníci mali možnosť okúsiť nové pestrofarebné sedacie vaky, stolík, stoličky a pohovku pre najmenších pri čítaní čerstvou tlačou rozvoňaných kníh, ktoré na saniach symbolicky priniesol Mikuláš. Ten nielenže prečítal zvedavým deťom a dospelým želané rozprávky, ale aj porozdával sladké odmeny za preukázanú odvahu a čitateľské, rečnícke či spevácke schopnosti. Pri rozžiarenom vianočnom stromčeku si mohli prítomní na novom LCD televízore prezerať bohatú fotodokumentáciu z rôznych podujatí MsK za znenia vianočných kolied zo starých dobrých LP platní prostredníctvom ďalšieho daru- multifunkčného moderného gramofónu s retro dizajnom, ponúknuť sa horúcim punčom, vyrobiť si vianočné pohľadnice a napísať svoje želania v liste Ježiškovi, ktorý Mikuláš sľúbil na správnom mieste odovzdať. Tešíme sa spolu s Vami, že môžeme v tomto roku ponúknuť viac nových kníh nielen pre deti, ale aj dospelých na všetkých oddeleniach MsK. Celkovo sa z dotácie FPU nakúpilo 267 kníh rôznych žánrov. O všetkých novinkách sa môžete informovať na tejto webovej stránke v sekcii mestská knižnica.

/kolektív MsK/