12. december 2018, meniny má Otília

Ste tu: ÚvodO MesteAktuálneFotoreportáž: Bohuš Melicherčík...

• 2 € pre Kalváriu
  • Túlavá labka
  • Fond na podporu umenia
  • Divná pani

Fotoreportáž: Bohuš Melicherčík strieborný na Majstrovstvách sveta v zimnom triatlone

Dátum: 01.02.2018 Kategória: Fotoreportáž Autor: Mgr. Jan Petrik

Dňa 27.- 28.1.2018 sa uskutočnili v Rumunskom Cheile Gradistei v biatlonovom areáli, v nadmorskej výške 1400 m n.m. 20. Majstrovstvá sveta v zimnom triatlone. Pre Bohuša to bol už 6. svetový šampionát v zimnom triatlone, na ktorých dosiahol tri bronzové a  teraz striebornú medailu. Len 12 sekúnd ho delilo od zlatej medaily. Po hromadnom štarte všetkých vekových kategórii sa bežalo 5 km na troch okruhoch, v rozdupanom snehu a členitom teréne, so strmým stúpaním a klesaním. Po prezutí v depe, absolvoval na bicykli 10 km, na troch okruhoch v snehových koľajach, kde bolo treba tlačiť bicykel . Pri cyklistike mal problémy s bicyklom, ktoré mu zavinil jeden z pretekárov. A tým Bohuš stratil čas pri oprave bicykla. Po cyklistickej časti prezúval v depe cyklistické tretry za lyžiarske topánky a absolvoval na bežkách korčuľovaním 6 km na troch okruhoch v členitom teréne.

Výsledky na medailových umiesteniach v kategórii veteránov nad 60 rokov:

1. miesto Rainer Kaupp Nemecko 1 hod. 15 min. 56 sek.

2. miesto Bohuš Melicherčík 1 hod. 16 min. 8 sek.

3. miesto Bojan Trojar Slovinsko 1 hod. 16 min. 54 sek.

Dvojnásobný Majster Európy v zimnom triatlone 2016 a 2017 a strieborný z Majstrovstiev sveta v zimnom triatlone z Zeltwegu 2016 Iskandar Shakhov z Ruska skončil na nepopulárnom 4. mieste výsledným časom 1 hod. 17 min. 27 sek.

V tomto roku sa pripravuje ešte na Majstrovstvá sveta v behu do vrchu v Slovinsku. Majstrovstvá sveta sú veľmi náročné na cestovanie, ubytovanie, materiálne vybavenie a preto ďakuje za pomoc pani primátorke Mgr. Nadežde Babiakovej, poslancom mestského zastupiteľstva, pani Tynkovanovej, ako aj všetkým ktorí mu pomáhajú.

Roman Kuruc

Foto: Vojtech Kúbek a www.triathlon.org

Banská Štiavnica - Mesto kultúry 2019!