16. október 2018, meniny má Vladimíra

Ste tu: ÚvodO MesteAktuálneFotoreportáž: Týždeň mozgu v Dennom...

• Bajkom k tajchom
  • Vysokoškolské štúdium
  • www.banskastiavnica.travel
  • Túlavá labka

Fotoreportáž: Týždeň mozgu v Dennom centre

Dátum: 22.03.2018 Kategória: Fotoreportáž Autor: Mgr. Jan Petrik

Týždeň mozgu v Dennom centre 2, Banská Štiavnica- Štefultov.

Opäť máme za sebou ďalší ročník úspešnej celosvetovej akcie Týždeň uvedomenia si mozgu. „Týždeň mozgu“ je medzinárodná akcia, ktorej cieľom je upriamiť pozornosť verejnosti na ľudský mozog a jeho činnosť, hovoriť o mozgových ochoreniach a spôsoboch ich prevencie. V Slovenskej republike toto podujatie už jedenástykrát iniciuje Slovenská Alzheimerova spoločnosť v spolupráci s nadáciou MEMORY.

Aj Denné centrum 2 Banská Štiavnica, Štefultov sa tohto roku po druhykrát aktívne zapojilo do akcie v rámci týždňa mozgu, ktorý pripadol na týždeň od 12.do 18.marca 2018. V rámci tohto podujatia sme začali v pondelok v Dennom centre 2 tréningom pamäti pre seniorov po úvodnej krátkej prednáške o mozgu, jeho činnosti, čo potrebuje mozog pre správne fungovanie a mnohých ďalších členitých a kľukatých cestách v labyrinte nášho mozgu. Po skončení prednášky sme pripravili pre prítomných krátky tréning pamäti. V odpoludňajších hodinách sme zavítali do blízkej MŠ na Štefultove, kde nás už detičky čakali, aby sme si spoločne niečo povedali o mozgu. Vymaľovali sme si zdravé potraviny prospešné pre správne fungovanie mozgu, blúdili sme malým labyrintom mozgu nielen na papieri, ale aj na zemi, skladali puzle a spoločne maľovali. Nakoniec sme detičky obdarovali malými sladkosťami a rozlúčili sme sa s uistením, že aj budúci rok v rámci týždňa mozgu ich určite opäť navštívime. V piatok 16. marca sme zavítali do ZŠ J. Horáka, Ul. P. Dobšinského aj so zástupcami Jednoty dôchodcov Slovenska, kde sme pre žiakov 4. ročníkov predniesli prednášku o mozgu, jeho činnosti, o tom, čo je nevyhnutné pre správne fungovanie mozgu, a aby sme spoločne odhalili ďalšie tajomstvá, ktoré sú ukryté v zložitých bunkových cestičkách nášho mozgu. Po skončení prednášky sme pripravili pre žiakov krátke pohybovo - relaxačné a koncentračné cvičenie, aby sme sa mohli spoločne pustiť do riešenia niekoľkých úloh, vrátane čítania odzadu, písania, riešenia niekoľkých pracovných listov a skladanie mozgu z puzzli. Po skončení sme žiakom zadali kvíz a nakoniec dostali odmenu vo forme sladkosti od členiek z denného centra.

Denné centrum 2, Banská Štiavnica, Štefultov

Banská Štiavnica - Mesto kultúry 2019!