Ste tu: ÚvodO MesteAktuálneFotoreportáž: Stretnutie žiakov...

• Fond na podporu umenia
  • Penzión Kachelman

Fotoreportáž: Stretnutie žiakov ZŠ štyroch miest svetového dedičstva

Dátum: 25.05.2018 Kategória: Fotoreportáž Autor: Mgr. Jan Petrik

Zrkadlo našich dejín je v mestách svetového dedičstva

V dňoch 13. – 17. 5. 2018 sa v Banskej Štiavnici uskutočnilo ďalšie úspešné stretnutie žiakov základných škôl štyroch miest svetového dedičstva zo strednej Európy.

Projekt bol pokračovaním úspešnej spolupráce medzi základnou školou v Banskej Štiavnici a Budapešti, ktorá sa začala v roku 2013. V roku 2015 sa do projektu zapojila už aj Kutná Hora a Krakov, keď sa deti zo základných škôl týchto miest stretli v Kutnej Hore a v roku 2016 v Krakove. Po ročnej prestávke štafetu znova prebrala Banská Štiavnica a deti z týchto štyroch miest absolvovali program, ktorý bol plný spoznávania svetového dedičstva svojich miest formou hier a zábavy. Z Banskej Štiavnice sa projektu zúčastnili deti zo ZŠ J. Horáka: Dominika Vazanová, Olívia Jaďuďová, Róbert Mokoš a Adam Buzalka s pani učiteľkami Martinou Prokajovou a Katarínou Lužinovou. Projektu sa zúčastnili aj jeho pôvodcovia Dr. Katalin Kiss a Dr. Miron Breznoščák. Na radnici všetkých privítala primátorka nášho mesta, ktorá zdôraznila dôležitosť takejto spolupráce. Keďže projekt prebiehal v Banskej Štiavnici, účastníci projektu mali možnosť vyskúšať si atrakcie a dedičstvo nášho mesta a regiónu – hľadali v minerály v Geoclube Šobov, ryžovali zlato, v Dielničke si vyrábali tašky so vzormi pochádzajúcimi zo štiavnického regiónu a tiež si zahrali floorbalový turnaj v telocvični ZŠ J. Horáka. Projekt bol finančne podporený Organizáciou miest svetového dedičstva.

Henrieta Godová

Účastníci projektu pred radnicou © Ján Petrík

Celú fotoreportáž si môžete pozrieť tu.

Aktuálne výstavy