18. november 2018, meniny má Eugen

Ste tu: ÚvodO MesteAktuálneFotoreportáž: Úspešná prezentácia...

• Divná pani
  • Penzión Kachelman
  • UNICEF Slovensko

Fotoreportáž: Úspešná prezentácia v Európskom parlamente

Dátum: 12.10.2018 Kategória: Fotoreportáž Autor: Mgr. Jan Petrik

Banská Štiavnica – 25 rokov lokalitou UNESCO je názov výstavy, ktorá bola v dňoch 1. – 4. 10. 2018 inštalovaná v priestoroch Európskeho parlamentu v Štrasburgu.

Banská Štiavnica je mesto, ktoré si právom zaslúži svoje miesto v Zozname svetového dedičstva UNESCO, kde je zapísaná od roku 1993. Pri príležitosti 25. výročia zápisu sa podarilo uvedenú výstavu prezentovať na pôde Európskeho parlamentu v Štrasburgu. Slávnostná vernisáž výstavy sa uskutočnila dňa 3. 10. 2018 za účasti slovenských europoslancov, stáleho predstaviteľa SR pri Rade Európy a mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca SR vo Francúzskej republike, Monackom kniežactve a Alžírsku Mareka Eštóka, riaditeľa Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku Róberta Hajšela, vedúcich predstaviteľov samosprávy, poslancov mestského zastupiteľstva, kurátorky výstavy Mgr. Márie Čelkovej, autora vystavených sochárskych diel akad. mal. Vladimíra Oravca a riaditeľa Slovenského banského múzea PhDr. Jozefa Labudu, CSc. Vernisáž oživil tradičnými baníckymi piesňami spevokol Štiavničan. Výstavu si prezrelo mnoho europoslancov, zamestnancov i návštevníkov Európskeho parlamentu. Výstava informuje o histórii Banskej Štiavnice, o architektonických a technických pamiatkach, expozíciách Slovenského banského múzea, Baníckej a lesníckej akadémii, kultúrnych podujatiach, dokonca aj o spojení Banskej Štiavnice so Štrasburgom. Vďaka za možnosť prezentovať sa v Európskom parlamente patrí iniciatíve a úsiliu primátorky nášho mesta Nadeždy Babiakovej a europoslanca Vladimíra Maňku. V rámci programu návštevy Štrasburgu sme mali možnosť prezrieť si priestory Európskeho parlamentu, zúčastniť sa rokovania europoslancov, ako aj navštíviť Európsky súdny dvor pre ľudské práva.

Henrieta Godová

Celá fotoreportáž tu.

Autor fotografií: Mgr. Ján Petrík

Najbližšie podujatia

Stredoeurópske fórum 2018

Farebný workshop Chalk Paint® základný

Koncert: The Burning Hell (CA)

Svätoantonská heligónka

Snow Film Fest 2018

„As It Is“

Mikulášske popoludnie v Divnej Pani

Mikuláš v Kultúrnom centre

>>> ďalšie podujatia

Prejavte sa

Viete o existencii SMS Info Kanálu Mesta a využívate ho?
(Počet hlasov: 13499)

• áno, využívam (3940 hlasov)
  • áno, ale zatiaľ ho nevyužívam (3227 hlasov)
  • nie, ale ak existuje, chcem ho využívať (3250 hlasov)