16. október 2019, meniny má Vladimíra

Ste tu: ÚvodO MesteAktuálneFotoreportáž: Svetové dedičstvo...

• 2 € pre Kalváriu
  • Penzión Kachelman
  • www.banskastiavnica.travel

Fotoreportáž: Svetové dedičstvo očami detí 2019

Dátum: 30.09.2019 Kategória: Fotoreportáž Autor: Mgr. Jan Petrik

V stredu 25. septembra 2019 sa v Trámovej miestnosti Rubigallu konala vernisáž výstavy pri príležitosti 25. ročníka súťaže výtvarných prác Svetové dedičstvo očami detí, ktorú organizuje od roku 1995 Mesto Banská Štiavnica.

Fotoreportáž nájdete tu.

Autor fotografií: Mgr. Ján Petrík

Svetové dedičstvo očami detí 2019

25. 9. 2019 sa v Trámovej miestnosti Rubigallu uskutočnila vernisáž víťazných prác 25. ročníka medzinárodnej výtvarnej súťaže Svetové dedičstvo očami detí 2019.

Do jubilejného ročníka súťaže sme dostali 1 068 kresieb z viac ako 50 škôl z 19 miest svetového dedičstva z 13 krajín: ČR, Čile, Azerbajdžan, Ekvádor, Albánsko, Lotyšsko, Maďarsko, Poľsko, Bosna a Hercegovina, Chorvátsko, Rusko, Srí Lanka a Slovensko. Vernisáž otvorila primátorka mesta Mgr. Nadežda Babiaková, ktorá v úvode privítala všetkých prítomných, medzi ktorými boli aj Dr. Katalin Kiss, bývalá regionálna koordinátorka sekretariátu OMSD pre strednú a východnú Európu, p. Inna Kuznetsova, riaditeľka Ruského centra pre vedu a kultúru v Bratislave, prof. Džalal Gasymov, honorárny konzul Azerbajdžanskej republiky na Slovensku, Ákos Capdebo, regionálny koordinátor sekretariátu OMSD pre strednú a východnú Európu a Dr. Miron Breznoščák, dlhoročný organizátor tejto súťaže. Tento rok si najviac ocenení odniesli autori z Banskej Štiavnice. Výstava potrvá do 31. 12. 2019 a radi vás na nej privítame. Za kultúrny úvod vernisáže ďakujeme ZUŠ Banská Štiavnica.

Porota vybrala tieto víťazné práce:

Kategória do 9 rokov:

1. miesto:

• Gagana Gawesh Wijesinghe, St. Josepha´s College, Anuradhapura, Srí Lanka

• Gurumuni Kaveesha Sithmini de Zoysa, Swarnapali Girls National School, Anuradhapura, Srí Lanka

• Katrīna Kelmane, Rigas Ziepniekkalna sakumskola, Islices iela 4, Riga, Lotyšsko

2. miesto

• Islenis Alejandra Molina Trelles, Unidad Educativa Oswaldo Lombeyda, Quito, Ekvádor

• Olesia Kiselkova, School Nr. 42, Saltykov – Schedrin Street 42a, Jaroslavľ, Ruská federácia

• Jaroslav Davydov, Lýceum č. 110, Popova 16, Kazaň, Ruská federácia

3. miesto

• Kerim Zaole Zohre, Gymnasium of Arts, Kusein Cavid ave 506, Baku, Azerbajdžan

• Hasanli Kusein Farailo, Gymnasium of Arts, Kusein Cavid ave 506, Baku, Azerbajdžan

Kategória 10 – 12 rokov:

1. miesto

• Martin Kovár, ZUŠ Banská Štiavnica, Slovensko

• Tereza Stránska, ZUŠ Banská Štiavnica, Slovensko

2. miesto:

• Diana Peťková, ZŠ J. Horáka, Dobšinského 17, Banská Štiavnica, Slovensko

• Berenika Michelíková, ZŠ J. Horáka, Dobšinského 17, Banská Štiavnica, Slovensko

3. miesto:

• Maryam Tagizadeh, KamART Gallery, Sharifzadeh st. 71, ap. 53, Baku, Azerbajdžan

Kategória 13 – 15 rokov:

1. miesto:

• Nina Kovárová, ZUŠ Banská Štiavnica, Slovensko

2. miesto:

• Aliyeva Khadidja, Gymnasium of Arts, Kusein Cavid ave 506, Baku, Azerbajdžan

3. miesto:

• Nelly Suchanova, ZUŠ Charlotty Masarykové, Pulkruhová 99/42, Praha 6, ČR

Čestné uznanie poroty:

• M. T. D. Gunawardhana, D. S. Senanayake Model Primary School, Anuradhapura, Srí Lanka
  • Ayankhanut Mammadova, KamART Gallery, Sharifzadeh st. 71, ap. 53, Baku, Azerbajdžan
  • Dávid Hesoun, Katolícka spojená škola sv. Františka Assiského, Göllnerovej – Gwerkovej 9, Banská Štiavnica, Slovensko
  • Osnovna škola Mejaši, Split, Chorvátsko
  • Studio „ART COLOR“, Berat, Albánsko
  • Základná umelecká škola, Banská Štiavnica, Slovensko
  • Madara Zēberga, Rīgas 45. Vidusskola, Ropažu Iela 34, Vidzemes Preikšpilsēta, Riga, Lotyšsko

Henrieta Godová

Banská Štiavnica - Mesto kultúry 2019!