21. január 2022, meniny má Vincent

Ste tu: ÚvodO MesteAktuálneV mestskej knižnici pribudlo 122...

• Výmenník
  • Banskoštiavnicko-hodrušský banícky spolok
  • Bod K.

V mestskej knižnici pribudlo 122 nových kníh

Dátum: 03.12.2021 Kategória: Ostatné Autor: Mgr. Ján Petrík

Aj v roku 2021 podporil Fond na podporu umenia našu inštitúciu v programe Akvizícia knižníc, prostredníctvom ktorého sa knižnica každoročne uchádza o financie na obohatenie knižničného fondu o ďalšie nové tituly.

Prostredníctvom projektu Knihoterapia, ktorý bol zameraný na doplnenie knižného fondu o novinky podľa možnosti na všetky oddelenia a pre všetky vekové skupiny sa nám podarilo získať finančné prostriedky vo výške 1500€ so spolufinancovaním zriaďovateľa vo výške min. 180,00 €. V tomto projekte bolo ťažisko odbornej literatúry zamerané na históriu a dejinné súvislosti nášho vývoja s cieľom podporiť rozvoj kritického myslenia a vedomostí v danej oblasti. Spolu bolo nakúpených 122 titulov, z čoho náučných a odborných kníh bolo 45, beletrie pre dospelých 55 ks a pre deti a mládež 22 ks, pričom v beletrii nechýbajú historické romány. Týmto vyjadrujeme vďaku Fondu na podporu umenia, ako aj Mestu Banská Štiavnica, ktoré každoročne projekt spolufinancuje.

Parkovanie v meste
Mesto Banská Štiavnica