Navigácia


Informácie

19. február 2020, meniny má Vlasta


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodO MesteCeny mestaCena primátora mesta


Zostante v obraze

Dostávajte aktuálne info o dianí a podujatiach v Banskej Štiavnici.

Odošli

Informačné centrum

Námestie sv. Trojice 6
969 24 Banská Štiavnica

Tel.: +421 45 694 96 53
E-mail: ic@banskastiavnica.sk

Všetky kontakty


Mestská polícia

Radničné námestie 1
Banská Štiavnica

Tel.: +421 45 694 96 01
Mobil: +421 905 597 673


Reklama

  • HUAJA
  • Divná pani
  • Túlavá labka
  • OZ Margarétka
  • Fond na podporu umenia

Cena primátora mesta

JOZEF BOSÁK

rok udelenia 2016

Dlhoročný učiteľ študentov, mládeže a dospelých v oblasti dopravnej výchovy a prípravy vodičov v meste a organizátor preventívno – výchovnej činnosti zameranej na dopravnú výchovu.

VLADIMÍR STRAČINA

rok udelenia 2016

Podnikateľ, ktorý už 25 rokov pracuje v odbore mäsiar, jeho výrobky majú vysokú kvalitu a boli ocenené v rámci regiónu Hont a tešia sa veľkej obľube domácich i návštevníkov mesta.

ANTON GREGUSS

rok udelenia 2016

Očan mesta, ktorý svojimi dlhoročnými aktivitami a osobnou angažovanosť pri organizovaní rôznych spoločensko – kultúrnych podujatiach dlhodobo prispieva k rozvoju mesta, udržiavaniu a zachovávaniu baníckych tradícií. 

SERGEJ MOVSESIAN

rok udelenia 2016

Šachista, ktorého meno je v Banskej Štiavnici spájané s obľúbeným podujatím Živé šachy. Tu vzbudil u širokej verejnosti a hlavne u mládeže záujem o šachovú hru. Svojou aktívnou účasťou na tomto podujatí každoročne priťahuje do Banskej Štiavnice množstvo priaznivcov tejto hry nielen zo Slovenska, ale aj z cudziny, čím naše mesto pozitívne zviditeľňuje.

VLADIMÍR SLEZÁK

rok udelenia 2016

Občan mesta, ktorý svojou dlhoročnou aktivitou v oblasti požiarnej ochrany prispel k zvýšeniu úrovne a povedomia najmä mladých ľudí v oblasti požiarnej ochrany. Významnou mierou sa podieľal na organizovaní celoštátneho kola hry PLAMEŇ 2016 v Banskej Štiavnici.

IVAN BEŇO

rok udelenia 2017

Občan mesta, ktorý od roku 1994 zastáva funkciu poslanca MsZ. Ako poslanec pracoval v komisiách MsZ v orgánoch školskej samosprávy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta i v orgánoch obchodných spoločností s majetkovou účasťou mesta. Za toto obdobie významnou mierou prispel k rozvoju mesta. Dlhé roky je i aktívnym členom redakčnej rady Štiavnických novín a členom Slovenského zväzu telesne postihnutých v Banskej Štiavnici. Jeho dar reči a otvorené srdce si získali aj publikum významnejších Banskoštiavnických kultúrnych a športových podujatí. Ocenenie sa udeľuje pri príležitosti významného životného jubilea ako výraz vďaky za verejnoprospešnú prácu v prospech samosprávy a obyvateľov mesta. 

VLADIMÍR NEMČOK

rok udelenia 2017

Občan mesta,  ktorý svojimi dlhoročnými aktivitami, dokázal priviesť veľa mladých ľudí k športu a výborným športovým výsledkom v plávaní, duatlone a triatlone. Najprv aktívny športovec, neskôr až do súčasnosti pracuje vo funkcii trénera, funkcionára a rozhodcu. Bol dlhoročným členom redakčnej rady Štiavnických novín. Počas svojho života sa aktívne zapájal do spoločenského života, je členom Banskoštiavnicko-hodrušského baníckeho spolku, prispieva k rozvoju mesta, udržiavaniu a zachovávaniu baníckych tradícií.

FAKULTA ELEKTROTECHNIKY A INFORMATIKY STU BRATISLAVA

rok udelenia 2017

Za hlásenie sa k duchovnému dedičstvu Banskoštiavnickej baníckej akadémie a šírenie dobrého mena mesta Banská Štiavnica doma i v zahraničí.

BRANISLAV CENGEL

rok udelenia 2018, Uznesenie č. 104/2018

Za rozvoj služieb v oblasti turistického ruchu a to obnovením prevádzky Chaty Andreja Kmeťa na Sitne. Od augusta roku 2015 rozostavanú chatu postupne rekonštruuje, prevádzkuje a poskytuje služby turistom pri výstupe na vrchol Sitna.

JÁN MAJSNIAR a IGOR BROSSMANN

rok udelenia 2018, Uznesenie č. 104/2018

V roku 2015 kúpili a začali z rekonštrukciou domu, v ktorom žila láska básnika Andreja Sládkoviča. V rámci ich projektu s názvom Epicentrum Lásky v tomto objekte výraznou mierou zatraktívnili Banskú Štiavniu ako destináciu cestovného ruchu.

Mgr. CYRIL MIHALOVIČ

rok udelenia 2018, Uznesenie č. 104/2018

Občan mesta, ktorý svojou dobrovoľnou prácou pri starostlivosti o zeleň na sídlisku Drieňová prispieva k zlepšeniu prostredia sojim spoluobčanom.

PaedDr. RÓBERT PETRO

rok udelenia 2018, Uznesenie č. 104/2018

Vrcholový športovec, bežec a tréner, ktorý svojimi výkonmi a trénerskou prácou na dlhé roky ovlyvnil rozvoj a existenciu bežeckého športu v meste Banská Štiavnica.

TRUBAČI SOŠL V BANSKEJ ŠTIAVNICI

rok udelenia 2018, Uznesenie č. 104/2018

Trubači na lesniciach SOLŠ vystupujú na rôznych podujatiach v SR a krajinách Európy ba i sveta. Svojou činnosťou prezentujú svoju školu a vzbudzujú záujem o hranie na lesnici v študentskej základni.


Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Kino Akademik
Mestská kultúra na facebooku