24. október 2014, meniny má Kvetoslava

• Terra Permonia
  • OZ Margarétka

Súčasné školstvo

V súčasnosti  v Banskej Štiavnici existuje:

5 materských škôl: MŠ na ul. 1. mája (Križovatka), MŠ na ul. Bratská 9 (Drieňová), MŠ na ul. Mierová 2 (Pod Kalváriou), MŠ na ul. Nám. Padlých hrdinov 9 (Štefultov) , súkromná MŠ na ul. Dolná Ružová 22

4 základné školy: ZŠ Jozefa Horáka na ul. Dobšinského 17, ZŠ Jozefa Kollára na ul. L:Svobodu 40, cirkevná ZŠ (Spojená katolícka škola sv. Františka Assiského) na ul. Kammerhofská 1, Špeciálna ZŠ na ul. Novozámocká 11

Iné inštitúcie: Základná umelecká škola na ul. Nám. Sv.Trojice 4, Centrum voľného času na ul. L.Svobodu 40, Škola v prírode pod Sitnom, Pedagogicko-psychologická poradňa na ul. Dolná 2

8 stredných škôl: Gymnázium Andreja Kmeťa na ul. G.Golnerovej 6, Katolícke gymnázium (Spojená katolícka škola sv. Františka Assiského) na ul. Kammerhofská 1, Stredná lesnícka škola na ul. Akademická 16, SPŠ Samuela Stankovianskeho na ul. Akademická 13, SPŠ Samuela Mikovíniho na ul. Akademická 11, Združená stredná škola obchodu a služieb na ul. Špitálska 4, Stredné odborné učilište lesnícke na ul. Šoltésovej 5, Súkromná hotelová akadémia na ul. Drieňová 12.

Vysoké školy

Detašované pracovisko Slovenskej technickej univerzity v Bratislave- Fakulta architektúry pôsobí v Banskej Štiavnici v budove, ktorú rekonštruovali študenti STU-FA.