Banská Štiavnica - mesto svetového dedičstva

Život v meste

Úprava: Zmeny v parkovaní

V rámci zmien v parkovaní v centre mesta od 1.7.2019, mesto Banská Štiavnica v spolupráci so spoločnosťou PosAm zavedie začiatkom mesiaca júl monitorovanie 17 parkovacích miest s časovo obmedzením státím (rýchloobrátkové) na Radničnom námestí a pri pošte pomocou senzorov.  Vodiči budú môcť pomocou voľne stiahnuteľnej aplikácie pre inteligentný telefón – ParkDots, overiť si obsadenosť týchto 17 parkovacích miest, aby mali prehľad, či je určitá šanca zaparkovať na nich. Ak sú voľné viaceré z nich, šanca na zaparkovanie po príchode je vyššia ako ak by bolo voľné len jedno alebo dva. Okrem toho mestská polícia bude pri týchto parkovacích miestach automaticky upozorňovaná na prekročenie parkovacieho času. S pomocou aplikácie ParkDots, ktorá umožňuje aj platbu za parkovanie, sa rozšíri možnosť úhrad parkovného aj na ostatných už existujúcich parkovacích miestach v meste. Po úhrade bude vodičovi na jeho mail, ktorý zadal pri registrácii do tejto aplikácie, doručený daňový doklad o zaplatení. Rozširuje sa tak možnosť platieb pre zahraničných turistov a vodičov s pracovnými telefónmi, ktorí niekedy mali problém zaplatiť za parkovanie pomocou SMS správy. Naďalej zostávajú aj súčasné možnosti úhrady parkovného. Na začiatku sa bude monitorovať len 17 miest na Radničnom námestí a pri pošte. V prípade priaznivej odozvy a dobrých skúseností budeme postupne rozširovať monitorovanie aj na ostatné parkovacie miesta. Ide o ďalšiu možnosť, ako pre občanov nášho mesta postupne zavádzať možnosti tzv. inteligentných miest (smart cities) v dopravnej mobilite.

 

Mapka s umiestnením 17 parkovacích miest na Radničnom námestí a pri pošte si môžete pozrieť nižšie vo fotogalérii kliknutím na obrázok alebo zväčšenú kliknutím tu >>> a pri pošte tu >>>.

 

Úprava 2.7.2019: Opravené boli počy parkovacích miest z 15 na 17 a bola opravená mapka s prakovacími miestami.Fotogaléria

Umiestnenie monitorovaích parkovacích miest na Radnicnom namesti
Umiestnenie monitorovaích parkovacích miest pri poste