Navigácia


Informácie

11. august 2020, meniny má Zuzana


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanAktuálneZvoz nebezpečného odpadu z domácností

Život v meste

Zvoz nebezpečného odpadu z domácností

Dátum: 02.09.2019 Kategória: Oznamy Autor: Peter Heiler

Technické služby, mestský podnik Banská Štiavnica, oznamujú občanom, že v mesiaci september a október 2019 sa bude realizovať zvoz nebezpečného odpadu z domácností.

 

Zvozy sa uskutočnia nasledovne:

  • 26.09.2019 sa uskutoční zvoz na vyzbieranie odpadu z časti Špitálka (rodinné domy), ul. Drieňová, Kysihýbelská, Okrajová, Ovocná, Poľovnícka a Roľnícka, zo sídliska Drieňová, sídliska Juh (Križovatka), ul. Dolná, 1. mája, Okrúhla, L. Novomestského.
  • 03.10.2019 sa uskutoční zvoz na vyzbieranie odpadu z ulíc: J. Augustu, Belianska, Belianske jazero, D. Licharda, Dolná a Horná Resla, Dolná a Horná ružová, J. Gagarina, Hájik, J. K. Hella, M. M. Hodžu, J. M. Hurbana, Kamenná, M. Kukučína, Ď. Langsfelda, Malá okružná, Mierová, Michalská, A.Pécha, Staromestská, Staronová, Starozámocká, Strieborná, V. Václavekovej, Vodárenská, Pod Červenou studňou, Výskumnícka, Banícka, Družstevná, A. Gwerkovej Göllnerovej, Mládežnícka, Pletiarska, Pod Kalváriou, Ľ. Podjavorinskej, Poľnohospodárska, SNP, Športová, I. Tótha, Údolná, 8. mája, Akademická, Botanická, Vilová, Farská, J. Hollého, Katova, Kammerhofská, Malé trhovisko, Novozámocká, J. Palárika, Pod Trojickým vrchom, Remeselnícka, Spojná, Š. Višňovského, Na Zigmund šachtu.
  • 24.10.2019 sa uskutoční zvoz na vyzbieranie odpadu časti Štefultov, vrátane časti Sitnianska a Povrazník.

Medzi nebezpečný odpad z domácnosti patria odpady toxické pre človeka a aj životné prostredie ako napr. staré farby, riedidlá, batérie a aj prenosné batérie, rôzne chemikálie používané v domácnosti, žiarivky, chladničky, minerálne oleje. Farby, chemikálie, oleje a iné tekuté a sypké odpady musia byť zabezpečené voči vyliatiu, či vysypaniu pri manipulácii, ideálne v pôvodných obaloch a označené, aby bolo zrejmé o aký druh odpadu ide.  Prosíme občanov, aby si spomínaný odpad vyložili v uvedený deň zvozu ráno do 7.00 hod.

V prípade nepriaznivého počasia budeme informovať o náhradnom termíne zvozu.
Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Mesto Banská Štiavnica
Parkovanie v meste