Navigácia


Informácie

19. január 2021, meniny má Drahomíra


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanAktuálneVianoce budú iné, ale predsa sviatočné...

Život v meste

Vianoce budú iné, ale predsa sviatočné...

Dátum: 22.12.2020 Kategória: Oznamy Autor: Mgr. Nadežda Babiaková

Milí Štiavničania,

 

aj keď tento rok nás zasiahla celosvetová pandémia koronavírusu, pevne verím, že prežijeme tohtoročné vianočné sviatky, od ktorých nás delí už len niekoľko dní, hlavne v zdraví, šťastí a vzájomnom porozumení.

 

Ide o sviatky, ktoré by mali byť plné pokoja, porozumenia, srdečnosti a lásky. V tomto čase sa všetci na chvíľu zastavia, stretnú so svojimi blízkymi hoci aj v úzkom kruhu  a prežijú neopakovateľné chvíle. A práve tieto spoločné chvíle sú tým najkrajším darčekom, ktorý si môžeme dať. Vianoce sú časom radosti a veselosti nielen pre deti, ktoré ich milujú, ale aj pre nás dospelých. Vychutnajme si Vianoce so všetkým, čo k nim patrí. Vianočný stromček, kapustnica, ryba, šalát, medové oblátky,  všetky krásne zvyky a tradície, ktoré sme zdedili po našich rodičoch. Vychutnajme si to, nech Štedrý večer zanechá v našich srdciach pocit pohody a radosti. Nech v príjemnom teple domova znejú vianočné koledy a modlitby, ako poďakovanie sa za odchádzajúci rok i ako prosba za zdravie našich rodín a spokojnosť všetkých blízkych a priateľov. Niekde možno i ako spomienka na tých, po ktorých, bohužiaľ, zostalo pri stole len prázdne miesto. Vianoce sú hlavne o láskavosti a spolupatričnosti nás ľudí, najvhodnejší čas kedy si človek môže uvedomiť, že k životu nepotrebuje len peniaze a hmotné statky, ale hlavne porozumenie, pochopenie, úprimnosť a dobrosrdečnosť.

 

 

Drahí spoluobčania,

 

chcela by som Vám zaželať šťastie, spokojnosť, trpezlivosť, vzájomnú úctu, tolerantnosť a hlavne zdravie, lebo to je to najcennejšie, čo máme a čo sa nedá kúpiť v žiadnom obchode. Nech ľudskosť, tolerancia, pochopenie, vzájomná úcta a ľudská láska, láska človeka k človeku sú najväčšie dary, ktoré môžeme jeden druhému dať.

 

Zároveň mi dovoľte, aby som sa vám poďakovala za doterajšiu spoluprácu, prejavenú dôveru, pochopenie a pomoc, ktorú ste dávali a dávate tejto samospráve, za pomoc pri riešení spoločných úloh v prospech rozvoja nášho krásneho mesta.

 

Do nového roku 2021 by som vám, moji drahí spoluobčania, chcela zaželať všetkým pevné zdravie, šťastie, lásku, pokoj, veľa pracovných a osobných úspechov, aby sa nám všetkým darilo v rodinách ako aj spoločne v meste Banská Štiavnica. Aby sa nám podarilo z hľadiska rozvoja Banskej Štiavnice vytvoriť čo najviac dobrých podmienok pre plnohodnotnejší život v našom meste pre tých, ktorí tu žijeme, ale aj pre tých, ktorí sem prichádzajú ako hostia, ako návštevníci, ako turisti. Nech rokom 2021 nás sprevádza radosť z malých i veľkých vecí v živote a práci.         


Želám vám krásne a šťastné prežitie vianočných sviatkov v kruhu najdrahších a najbližších  a šťastný a úspešný rok 2021


                                                              Mgr. Nadežda Babiaková

                                                                    primátorka mesta
Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Parkovanie v meste
Mesto Banská Štiavnica