Navigácia


Informácie

13. apríl 2021, meniny má Aleš


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanAktuálneVeľkonočný príhovor

Život v meste

Veľkonočný príhovor

Dátum: 29.03.2021 Kategória: Oznamy Autor: Mgr. Nadežda Babiaková

Milí spoluobčania, milí Štiavničania,

 

jar patrí medzi jedno z najkrajších ročných období a veľkonočné sviatky sú nepochybne najkrajším sviatkom tohto ročného obdobia. Sú symbolom znovuzrodenia, plodnosti, obdobím, keď máme možnosť intenzívne  pozorovať tajomstvo k životu prebúdzajúcej sa prírody okolo nás, rozkvitanie kvetov, pučanie stromov či ranný vtáčí spev. Predovšetkým sú však sviatkami duchovného pokoja a harmónie. Sú spojené aj s novým životom prebúdzajúcej sa prírody.

Aj tento rok sa nachádzame v mimoriadnej pandemickej situácii a veľkonočné sviatky budeme prežívať len vo svojich domovoch. Želám Vám, aby ste ich prežili hlavne v zdraví, v harmónii a láske, aby ste vo veľkonočnom posolstve našli veľa sily a nabrali mnoho pozitívnej energie na prekonanie tohto náročného obdobia. Chráňme sa navzájom, buďme zodpovední, ústretoví a ohľaduplní jeden k druhému. 

Želám nám všetkým, aby boli tieto sviatky bránou do našich vnútorných svetov, kde nájdeme veľa dobrého. A aby boli aj bránou, za ktorou sa naša nádej začne premieňať na realitu, po ktorej tak všetci túžime."

 


Želám vám krásne sviatky Veľkej noci!


Mgr. Nadežda Babiaková

primátorka mesta
Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Parkovanie v meste
Mesto Banská Štiavnica