Navigácia


Informácie

23. január 2022, meniny má Miloš


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanAktuálneVianočný príhovor

Život v meste

Vianočný príhovor

Dátum: 20.12.2021 Kategória: Oznamy Autor: Mgr. Nadežda Babiaková

Drahí spoluobčania, milí Banskoštiavničania!

 

Rok 2021 sa chýli ku koncu a my zatvárame knihu, ktorej kapitoly pre nás napísal život, náročné obdobie spojené s celosvetovou pandémiou COVID-19. Zmenil sa náš život, to čo sme považovali za samozrejmé zrazu sa stalo pre nás cenným, bojíme sa o svojich blízkych, želáme si hlavne,  aby sme toto náročné obdobie zvládli v zdraví.  A aj tu je čas, aby sme hlboko v sebe pouvažovali o skutočných ľudských  hodnotách, o ľudskosti, láske, spolupatričnosti  a šírili  okolo seba lásku a dobro, ktoré je v každom z nás. Zamysleli sme sa nad tým, kde sú naše životné hodnoty. Čas Vianoc je práve takýmto časom. Vianočné sviatky sú práve týmto obdobím, keď sa každý z nás snaží byť s blízkymi oveľa viac a uvedomujeme si silu lásky, priateľstva a spolupatričnosti, ale aj duchovných hodnôt a túžime po pokoji a zdraví pre seba, pre svojich blízkych, ale aj pre všetkých ľudí, ktorí žijú okolo nás.

Dovoľte mi drahí spoluobčania, aby som Vám všetkým zapriala veľa zdravia, pokojné a radostné prežitie najkrajších a najdojímavejších sviatkov Vianoc. Prežite ich v kruhu svojich najbližších a najdrahších v pohode, vo vzájomnom prepojení láskou a porozumením. Tie najkrajšie darčeky sa nedajú kúpiť a preto z celého srdca si želáme, aby sme si ich navzájom  darovali a to je ľudskosť, láska, spolupatričnosť a porozumenie. Tichú spomienku venujte spolu so mnou aj tým, ktorí už nie sú medzi nami, ale zostávajú v našich srdciach a spomienkach.

Ďakujem Vám za spoluprácu v roku 2021, za prejavenú dôveru, za pochopenie a pomoc, ktorú ste dali a dávate mne osobne, ako aj samospráve nášho mesta. Ďakujem Vám za pomoc pri riešení spoločných úloh v prospech rozvoja nášho krásneho mesta. Ďakujem Vám drahí spoluobčania, všetkým, že sme toto náročné obdobie dokázali zvládnuť.           

Do nového roku 2022 chcem Vám, moji drahí spoluobčania zaželať všetkým pevné zdravie, lásku vo Vašich rodinách a v osobnom žití, šťastie, radosť, pokoj, tolerantnosť, nádej, vytrvalosť, veľa pracovných a osobných úspechov, aby sa nám všetkým darilo v rodinách, ale aj spoločne v našom meste Banská Štiavnica. Želám nám  spoločne splnenie všetkých našich spoločných prianí, aby naše srdcia spoločne bili pre naše krásne mesto a pre jeho ďalší rozkvet. Nech nám kapitoly knihy nového roku 2022, ktorý je plný dvojok prinesú radosť z malých i veľkých vecí v živote a v práci.  Nech v našom meste prevláda ľudskosť, tolerancia a ochota pomôcť jeden druhému. To sú tie hodnoty, ktoré dokážu urobiť náš život krajším.

Príjemné prežitie vianočných sviatkov a veľa zdravia v novom roku 2022.

 

S úctou

 

                                                                                     Mgr. Nadežda Babiaková

                                                                                          primátorka mesta
Prejavte sa

Ako sa vám páči vynovené Námestie sv. Trojice?
(Počet hlasov: 20746)

 • Je to krok vpred, treba pokračovať (5710 hlasov)
  27.5 %
 • Páči sa mi to, stačí to zachovať v takomto rozsahu (3414 hlasov)
  16.5 %
 • Niečo z nových prvkov sa mi páči, niečo nie (3613 hlasov)
  17.4 %
 • Nepáči sa mi to, pôvodne to bolo lepšie (4024 hlasov)
  19.4 %
 • Neviem sa vyjadriť (3985 hlasov)
  19.2 %

Staršie ankety


Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Čierna skrinka
Mesto Banská Štiavnica