Navigácia


Informácie

19. február 2017, meniny má Vlasta


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanČierna skrinka


Zostante v obraze

Dostávajte aktuálne info o dianí a podujatiach v Banskej Štiavnici.

Odošli

Klientské centrum

Námestie sv. Trojice 1 / A
969 24 Banská Štiavnica

E-mail: kc@banskastiavnica.sk
Tel. +421 45 694 96 40
Fax: +421 45 692 12 07

Všetky kontakty


Mesto Banská Štiavnica

Radničné námestie 1
969 24 Banská Štiavnica

Tel.: +421 45 694 96 40 (Klientske centrum)
E-mail: msu@banskastiavnica.sk
Fax: +421 45 692 12 07

Viac kontaktov


Reklama

 • Kam do mesta
 • 2 € pre Kalváriu
 • www.banskastiavnica.travel
 • JOMA taxi
 • ViTo

Čierna skrinka

Čierna skrinka je proces komunikácie samosprávy mesta s externým prostredím, prostredníctvom nej môže občan podať podnety, odporúčania pre činnosť samosprávy a registrovať reakcie na jeho podnety cez výstupy.

Čierna skrinka nie je diskusné fórum ani info centrum

Zverejnenie:
V záujme udržania obsahu čiernej skrinky v rámci slušnosti a vecnosti si prevádzkovateľ vyhradzuje právo nezverejňovať príspevky mimo účel vymedzený čiernou skrinkou, nevhodné podnety a odporúčania.

Pridajte vlastný príspevok

Zoznam príspevkov

 • Oprava svetla
  Pridané: 07.02.2017 (15:40:50)
  Dobrý deň, ak by bolo možné, chcela by som poprosiť
  o opravu svetla na ul. Ing.Š.Višňovského - prvé svetlo
  od schodov od Prima banky. Ďakujem. S.K.
 • Re: Oprava svetla
  Pridané: 08.02.2017 (13:01:33)
  Ďakujeme za podnet. Opravíme podľa poradia porúch VO do konca tohto týždňa.
  TS –Heiler.
 • separovaný zber
  Pridané: 07.02.2017 (10:56:20)
  Dobrý deň, máme zverejnený harmonogram zvovu separovaného odpadu a nedodržiava sa.Dôvod?Jedná sa mi o Štefultov.Ďakujem
  Poliak
 • Re: separovaný zber
  Pridané: 08.02.2017 (13:00:55)
  Vývoz SZ z 2.2. 2017 bol preložený na 8.2.2017 (informácia na stránke TS) z dôvodu náročného zimného počasia, ktoré neumožňovalo prejazd AVIE niektorými úsekmi.
  Ďakujme za podnet –TS Heiler.
 • Odkaz pre Veverku - prípad čiarové kódy
  Pridané: 01.02.2017 (07:39:23)
  Pekná odpoveď mestského chlapca. Pod slovami "neprodukujem žiadny komunálny odpad" som myslel, že nemám kukakondlu, ktorú by TS týždeň čo týždeň vyprázdňovali. Veverka, ty úbožiak, počul si už o skrmovaní biomasy napr. ovcami a využití hnoja ako hnojiva? Alebo o obídení zákazu spaľovania konárov záhradnou opekačkou - myslím len drobných konárikov, lebo tie väčšie viem odkonáriť a posekať do sporáku, majú v ňom sakramentskú výhrevnosť. Každú starú skriňu potrebujem na uskladnenie ručných nástrojov a ty mi tu budeš kecať, že ju mám vyhodiť. Nechceš mi náhodou zakázať rozkurovať papierom?!
  Ale meritu veci. Vidím, že tie pojebané čiarové kódy slúžia na hovno, lebo stále krciame peniaze za odpad tak ako predtým. Rovnako, ako na hovno slúžia tie z mestských peňazí postavené domčeky, v ktorých už teraz prespávajú bezdomovci.

  Mstislav Ďumbier
 • Re: Odkaz pre Veverku - prípad čiarové kódy
  Pridané: 07.02.2017 (14:37:36)
  Vážený pán neznámy,

  na Váš podnet v Čiernej skrinke ste dostali od kompetentného pracovníka slušnú a podľa môjho názoru aj postačujúcu odpoveď. Naozaj netuším, čo Vás vedie k tomu, aby ste tu urážali ľudí, ktorí pracujú pre prospech tohto mesta. Možno práve to, že ste v anonymite Vám dáva odvahu urážať iných a vulgárne sa vyjadrovať. Rozhodla som sa, že uverejníme celý obsah Vášho príspevku, aby si ľudia utvorili obraz s čím sa tu stretávame a ako niektorí, použijem Vás obľúbený výraz „úbožiaci“ zneužívajú Čiernu skrinku, aby si „ventilovali svoje komplexy“ a neschopnosť riešiť veci priamo a pod svojím pravým menom.
  Upozorňujem Vás, že od tejto chvíle, budú zodpovední pracovníci samosprávy reagovať len na príspevky bez urážok, vulgarizmov a podpísané.

  Mgr. Nadežda Babiaková, primátorka mesta Banská Štiavnica
 • Kracat na sidlisku Drienova je odvaha
  Pridané: 30.01.2017 (17:44:48)
  Dobrý večer.Prečo MSP v Banskej Stiavnici nechodí kontrolovať psíčkarov.Na Drieńovej od Domova Dôchocov celým chdníkom poza paneláky na ulici Enegetikov je to strašné.Alebo je to nová vizitka mesta.Treba sa prejsť aj peší a pokutovať majiteľov psov.Nie sa len voziť na aute domov smerom k majetkom.Platíme dane. Obyvatelia sídliska Drieňová
 • Re: Kracat na sidlisku Drienova je odvaha
  Pridané: 02.02.2017 (08:27:12)
  Ďakujeme za podnet.
  Mestská polícia Banská Štiavnica prijala nasledovné opatrenie:
  1/ v danej lokalite bude plánovaný zvýšený výkon hliadkovej služby MsPo
  2/ príslušníci MsPo budú na sídlisku Drieňová v rámci hliadkovej služby vykonávať pešiu hliadkovú službu zameranú na kontrolu tzv. psíčkarov.
  Dovoľte mi ešte reagovať, píšete, že "toto je nová vizitka mesta". Myslím si, že toto je vizitka o b č a n o v mesta, ktorí na danej ulici venčia psov a nedodržujú platné VZN.

  Mgr. Vladímír Kratoš, náčelník Mestskej polície v Banskej Štiavnici
 • Zabudnutý projekt, alebo ...
  Pridané: 30.01.2017 (07:53:44)
  Spomínam si, ako pred pár rokmi mesto polepilo objekty domácností (bráničky, zábradlia) čiarovými kódmi. Verejnosti bolo oznámené, že je to preto, aby sa monitorovala produkcia odpadu v tej ktorej domácnosti, analyzovala sa miera eliminácie a separácie odpadu v danej domácnosti a podľa toho sa určovala výška poplatku za smeti. Dnes je čiarový kód už úplne vyblednutý a naša domácnosť, ktorá neprodukuje žiadny zmesový komunálny odpad stále platí vysoký poplatok za smeti. Ako to celé s tým čiarovým kódom dopadlo?
  Mstislav Ďumbier
 • Re: Zabudnutý projekt, alebo ...
  Pridané: 31.01.2017 (10:15:59)
  Prevažná väčšina čiarových kódov vybledla a takéto kódy sú nepoužiteľné. Je to spôsobené nekvalitnými kódmi, ktoré boli dodané v prvotnej dodávke. Tento nedostatok sme už s dodávateľom vyriešili a kódy budeme v r. 2017 celoplošne obnovovať, aby bol systém plne funkčný. Momentálne sú trvanlivými kódmi vybavené len uzamykateľné stojiská, systém sa používa a množstvá vyprodukovaných odpadov v stojiskách sa sledujú. Najbližšie nás čaká označenie právnických osôb a prevádzok čiarovými kódmi, kvôli evidencii vyprodukovaného odpadu a najmä zmesového komunálneho odpadu, ktorý sa od podnikateľov od r. 2017 zbiera množstvovým systémom. Viac o množstvovom zbere a iných zmenách v odpadoch pre podnikateľov nájdete na odpady.banskastiavnica.sk.
  Ak niekto prehlasuje, že jeho domácnosť neprodukuje žiadny zmesový odpad, rozsvieti sa vo mne varovná kontrolka. Bohužiaľ, aj pri maximálnej snahe sú materiály a obaly (najmä rôzne kombinované), ktoré sa recyklovať nedajú a nepatria do triedeného zberu. Takáto domácnosť buď zmesový odpad spaľuje, alebo ho pridáva medzi vytriedené zložky odpadu ako nežiadúcu prímes (či už vedome alebo nevedome), alebo ho hádže do prírody. Všetky tieto činnosti – spaľovanie odpadov, znečisťovanie triedeného zberu a aj vytváranie čiernych skládok sú v rozpore so zákonom o odpadoch a aj s VZN mesta o nakladaní s komunálnym odpadom. A netreba zabúdať, že občas si domácnosť kúpi novú skriňu či stôl a starý nábytok privezie na zberný dvor. Aj za tieto odpady musí niekto zaplatiť. Preto je platenie poplatku za komunálny odpad na mieste aj pre tých, ktorí tvrdia, že žiadny odpad neprodukujú. Úľavy na poplatku pre tých, ktorí svedomito triedia odpad by boli určite vítaným prvkom pre podporu triedenia v meste. Aj týmto problémom sa budeme v roku 2017 zaoberať.

  Miloš Veverka, Technické služby, m. p. Banská Štiavnica
Predchádzajúce1234...Ďalšie

Najbližšie podujatia

KINO: Trainspotting 2

KINO: Lichožrúti

KINO: Spievaj

KINO: Mlčanie

Dielnička v Kammerhofe

KINO: Lion

Dielnička v Kammerhofe

KINO: Bodi: Psia superstar

KINO: Muzzikanti

>>> ďalšie podujatia


Prejavte sa

Ako sa vám páči vynovené Námestie sv. Trojice?
(Počet hlasov: 11388)

 • Je to krok vpred, treba pokračovať (3153 hlasov)
  27.7 %
 • Páči sa mi to, stačí to zachovať v takomto rozsahu (1674 hlasov)
  14.7 %
 • Niečo z nových prvkov sa mi páči, niečo nie (2024 hlasov)
  17.8 %
 • Nepáči sa mi to, pôvodne to bolo lepšie (2263 hlasov)
  19.9 %
 • Neviem sa vyjadriť (2274 hlasov)
  20 %

Staršie ankety


Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Kino Akademik
Mestská kultúra na facebooku