Navigácia


Informácie

23. január 2022, meniny má Miloš


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanPodnety pre primátora a samosprávu

Podnety pre primátora a samosprávu

Upozornenie:
Primátor mesta a orgány samosprávy si vyhradzujú právo neodpovedať na anonymné podnety, žiadosti o informácie, ktoré spadajú pod zákon č. 211/2010 Z.z. v znení neskorších predpisov a podnety obsahujúce slovné útoky a vulgarizmy.

Pridajte vlastný príspevok

Zoznam príspevkov

 • Stojiská na komunálny odpad
  Pridané: 13.01.2022 (22:41:03)
  Ďakujem za odstránenie môjho náväzného príspevku. Aj to je odpoveď. Podľa mňa je to úbohé. Doteraz som sa držala hesla - Čo sa doma uvarí, nech sa doma aj zje. Asi
  pouvažujem o riešenie cez média. Bude sa vám to páčiť?

  Ing. Hložová Pavla, Dolná 19
 • Re: Stojiská na komunálny odpad
  Pridané: 14.01.2022 (08:49:31)
  Dobrý deň pani Hložová,

  na Váš podnet sme odpovedali 8.12.2021.
  Žiadny iný podnet sme od Vás nedostali, ani sme žiadny príspevok neodstránili.
  Prosím napíšte o čo ide.

  Mgr. Nadežda Babiaková

  primátorka mesta

 • Vraky zaberajú parkovacie mesta
  Pridané: 05.01.2022 (10:40:44)
  Dobrý deň,

  všimla som si v meste množstvo vrakov áut bez ŠPZ, ktoré stoja roky na parkovacích miestach, prípadne hocikde na ploche pre obytných domoch. Zaberajú nielen parkovacie miesta, ktorých je nedostatok, ale zo zákona ohrozujú vytekajúcimi chemikáliami podložie. Sama som niektoré nahlasovala na políciu, ale nič sa neudialo.

  Prosím, mieni mesto niečo robiť v tomto smere?
  Ďakujem.

  Ing. Jana Šrámeková
 • Re: Vraky zaberajú parkovacie mesta
  Pridané: 14.01.2022 (08:35:41)

  Odpoveď

  Mestská polícia Banská Štiavnica počas svojho výkonu služby priebežne monitoruje vraky motorových vozidiel na území mesta a zisťuje ich majiteľov, ktorých následne vyzýva na ich odstránenie v zmysle Zákona č. 79/ 2015 Z.z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Počas týchto kontrol mestskou políciou boli zistené aj motorové vozidlá, ktoré zdanlivo vyzerajú ako vraky, avšak preverením príslušníkmi MsPo sa často zistí, že ide o vozidlá dočasne vyradené z evidencie motorových vozidiel, ktoré sa za vraky nepovažujú. V prípade, že máte konkrétne poznatky o vrakoch motorových vozidiel, ktoré neoprávnene zaberajú verejné priestranstvo, alebo parkovisko môžete kontaktovať Mestskú políciu v Banskej Štiavnici na telefónnom čísle 159 alebo 0905/597 673.

  Michal Kminiak
  zást. náčelníka MsPo
 • Stojiská na komunálny odpad
  Pridané: 08.12.2021 (23:28:40)
  Dobrý deň,
  písala som tu ešte v novembri o problémoch s nakladaním komunálneho odpadu, resp. o chýbajúcich stojiskách na Dolnej ulici - strana pri kostolíku. Príspevok zmizol, ale nedostala som ani odpoveď. Uvedomujem si, že príspevok som písala, zrovna ovplyvnená upratovaním pri kontajnéroch, začo sa ospravedlňujem , ale jeho odstránením sa problém nevyrieši. Dokedy máme čakať? Prečo sa projekt neukončí, pričom sa rozrábajú ďalšie ? O probléme s pozemkami vieme . Ale my to vyriešiť nevieme, na to ste tam vy. Mne to pripadá - na prirovnanie - v Plete sme nemohli ponúkať na používanie pulóvre bez jedného rukáva - a tu sa to zdá normálne.
  Dúfam, že tentoraz sa odpovede dočkám a dúfam aj , že sa dočkám konkrétneho termínu výstavby stojísk.
  Ďakujem

  Hložová Pavla, Dolná 19
 • Re: Stojiská na komunálny odpad
  Pridané: 22.12.2021 (08:51:48)
  Dobrý deň pani Hložová,


  projekt výstavby zberného dvora a kontajnerových stojísk realizovaný v roku 2014 neriešil výstavbu stojísk na celom území mesta, ale len vo vybraných lokalitách kde sa to dalo z hľadiska právneho a vlastníkom pozemkov bolo Mesto Banská Štiavnica, a bolo to technicky možné. Z tohto dôvodu nebola možná aj výstavba kontajnerových stojísk na Dolnej ulici na strane pri kostolíku, vlastníkom pozemkov sú súkromní vlastníci a mesto nemôže finančné prostriedky z dotácii investovať na súkromných pozemkoch.
  V prípade že sa v budúcnosti podarí vysporiadať majetkové pomery na pozemkoch v okolí bytových domov na Dolnej ulici a umožnia to technické pomery z hľadiska už uložených inžinierskych sietí, a v rozpočte mesta poslanci schvália vyčlenenie finančných prostriedkov na výstavbu stojísk tak v budúcnosti by sa mohlo pokračovať aj vo výstavbe stojiska pri týchto bytových domoch. Takáto výstavba musí zohľadniť, že dané územie je ochranným pásmom Mestskej pamiatkovej rezervácie Banská Štiavnica a v danom území musí vizuálne vyhotovenie stojiska odsúhlasiť Krajský pamiatkový úrad Banská Bystrica.
  V tejto chvíli Vám neviem uviesť konkrétny termín výstavby stojísk na Dolnej ulici. Separovanie odpadu nie je závislé od existencie stojiska, ale od toho či máte kde takto vyseparovaný odpad umiestniť, teda kontajnerov v danom území. Existencia kontajnerových stojísk ešte nie je zárukou lepšej separácie odpadov, ani väčšieho poriadku v okolí kontajnerov.

  Ing. Zuzana Kladivíková, oddelenie výstavby, ÚP a ŽP
  Ing. Miloš Veverka, TS, m.p., Banská Štiavnica


 • neodhádzané chodníky od snehu
  Pridané: 08.12.2021 (22:45:58)
  Myslela som si,že prejdem s kočíkom cez chodník z pod Kalvárii do mesta.Lenže moja chyba,neodhádzané chodníky boli po skoro celej ceste.Dokonca aj na trotuáry,kde bola lopatou odhrnutá cesta iba pre jedného človeka.Pre starých ľudí,ktorí idú iba do obchodu,tak ich ľutujem.Tam kde bol na trotuáry sneh,bolo to zamrznuté,Mala som problém aj ja z tadiaľ prejsť a to som mladucha.A to ísť popri polícii po ceste,keď na mňa vodiči iba kývu hlavou.Máme tu sneh pár dní a hneď toto.Kto to má vôbec na starosti?To nie sú ľudia,aby to urobili?
 • Re: neodhádzané chodníky od snehu
  Pridané: 16.12.2021 (09:30:31)
  Vážená pani spod Kalvárie, nie je možné hneď po napadnutí 25 cm vrstvy snehu vyčistiť všetky chodníky naraz. Na zimnej údržbe pod Kalváriou pracuje len jeden kmeňový zamestnanec, ktorý len s obtiažou a to aj za výpomoci zvláda odhŕňanie snehu – robí chodníky len priechodnými a postupne sa chodníky dočisťujú dostupnou technikou Technických služieb , m.p.
  Na trotuary padá zo striech vysokých budov postupne sneh, ktorý je vždy postupne pracovníkmi Technických služieb, m.p. odpratávaný – ľad je sekáčom rozbíjaný a odstraňovaný, ale vždy je trotuar ručne posypaný soľou aj štrkodrvou proti pošmyknutiu chodcov. Všetci majitelia domov nad trotuarom boli upozornení mestskou políciou, aby si strechy zabezpečili aj proti padajúcemu snehu a kvapľov ľadu. Celý trotuar je však počas zimy udržiavaný len pracovníkmi Technických služieb, m.p. a tu musím podotknúť, keďže chýbajú ľudské zdroje bola na dohodu prijatá firma na zimnú údržbu, ktorá poskytuje 12 pracovníkov vždy po nasnežení nového snehu.  JUDr. Gejza Volf
  TS, m.p., vedúci strediska č. 2
 • Technicky stav prechodov pre chodcov Drienova -oprava
  Pridané: 27.11.2021 (14:33:20)
  Dobry den , pisal som Vam prispevok s tymto nazvom s viacerymi otazkami,uz to bude mozna aj mesiac.Zatial bohuzial ziadna odpoved...Dakujem za odpovedanie a vyjadrenie.S pozdravom.
  obcianka mesta
 • Re: Technicky stav prechodov pre chodcov Drienova -oprava
  Pridané: 30.11.2021 (14:35:20)
  Vážená pani občianka mesta oznamujem Vám, že poruchy na svetelnej signalizácii sme zaznamenali aj my na Technických službách , mestský podnik už v mesiaci september . Obratom bol informovaný dodávateľ firma BELLIMPEX s.r.o. v Štúrove. Po Vašom príspevku bol kontaktovaný vedúci uvedenej firmy Branislav Kopček, ale momentálne má všetkých technikov v karanténe. Až po vyzdravení môže poslať niekoho na opravu uvedenej poruchy na svietidlách na priechode pre chodcov na sídlisku Drieňová.


  S pozdravom
  JUDr. Gejza Volf
  TS, m.p.vedúci strediska č. 2

Predchádzajúce1234...Ďalšie

Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Parkovanie v meste
Mesto Banská Štiavnica