Navigácia


Informácie

24. november 2017, meniny má Emília


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanPodnety pre primátora a samosprávu


Zostante v obraze

Dostávajte aktuálne info o dianí a podujatiach v Banskej Štiavnici.

Odošli

Klientské centrum

Námestie sv. Trojice 1 / A
969 24 Banská Štiavnica

E-mail: kc@banskastiavnica.sk
Tel. +421 45 694 96 40
Fax: +421 45 692 12 07

Všetky kontakty


Mesto Banská Štiavnica

Radničné námestie 1
969 24 Banská Štiavnica

Tel.: +421 45 694 96 40 (Klientske centrum)
E-mail: msu@banskastiavnica.sk
Fax: +421 45 692 12 07

Viac kontaktov


Reklama

 • Ocenenia
 • UNICEF Slovensko
 • OZ Margarétka
 • VIO TV
 • Fotoklub BLUR

Podnety pre primátora a samosprávu

Upozornenie:
Primátor mesta a orgány samosprávy si vyhradzujú právo neodpovedať na anonymné podnety, žiadosti o informácie, ktoré spadajú pod zákon č. 211/2010 Z.z. v znení neskorších predpisov a podnety obsahujúce slovné útoky a vulgarizmy.

Pridajte vlastný príspevok

Zoznam príspevkov

 • Nebezpečné jazvečíky
  Pridané: 18.10.2017 (13:32:36)
  Dobrý deň, chcela by som dať podnet pre kompetentných na riešenie neustáleho voľného pohybu psov a to dvoch hnedých jazvečíkov patriacich rodine Gregušovej. Jazvečíky neustále napádajú okoloidúcich nie len na ulici Botanická, kde rodina Gregušová býva ale aj v okolitých uliciach mesta. Môjho malého syna už raz pohrýzli a viac krát som ho musela dvíhať na ruky a odháňať psy. Pán Greguš o probléme vie no nič s tým nerobí...tvrdí že psy sú jeho dcéry a vnukov, že on s tým nič nemá. Problém by sa dal pritom vyriešiť jednoduchým osadením chovateľského pletiva do výšky cca 50cm od zeme na bránu pána Greguša z ktorej psy vybiehajú. Ďakujem za riešenie problému.
  Elena
 • Re: Nebezpečné jazvečíky
  Pridané: 08.11.2017 (09:00:37)
  Na základe vášho podnetu MsPo vykonala preverovanie v priebehu, ktorého bol k veci vypočutý majiteľ uvedených psov a to I. G. Objasňovaním bolo zistené, že menovaný svojim konaním porušil ustanovenie VZN č.3/2011 o niektorých podmienkach držania psov, čím naplnil skutkovú podstatu priestupku proti verejnému poriadku podľa §-48 zák. č. 372/1990 Zb.z. Za svoje konanie bol postihnutý v zmysle priestupkového zákona. Menovaný ďalej uviedol, že vykoná opatrenia, ktoré zabránia tomu, aby dochádzalo k voľnému pohybu psov.

  Mgr. Vladimír Kratoš, náčelník MsPo

 • Vianočné trhy
  Pridané: 26.09.2017 (08:09:46)
  Dobrý deň,

  zaujimalo by ma prečo su vianocne trhy tak nelogicky usporiadane. Za prve, je to v strasne malom priestore, schovanom. Za druhe, vlastne to ani niesu vianocne trhy ked niesu na vianoce.
  Medzi sviatkami kedy maju ludia volno nemaju kam ist, kde sa stretat. Turisti sa ma v meste pytaju kde su vianocne trhy a ja im bezradne vysvetlujem, ze uz boli, ale uz niesu.
  Roky som zila vo Viedni kde to je turisticky magnet a ludia koli nim cestuju do mesta. Stretavaju sa vonku pri punči a dobrej papanici a stankari a aj mesto zaraba. Vsetci su spokojny.
  Preco nevyuzit nase krasne namestie, aspon malu cast, dlhodobejsie na tieto trhy a hlavne medzi vianocami a silvestrom, kedy su v meste aj turisti?

  Ing. Jana Cibulkova
 • Re: Vianočné trhy
  Pridané: 31.10.2017 (09:00:50)
  Dobrý deň,
  ďakujeme za Váš záujem o uvedenú tému. Rád by som otázku rozdelil na dve časti. V prvom bode hovoríte o existujúcich trhoch v priestoroch Slovenského banského múzea, ktoré ich aj v spolupráci s OZ Iniciatíva za živé mesto organizuje, v druhej časti sa venujete Vášmu nápadu urobiť takého trhy dlhodobejšie na Námestí sv. Trojice.
  V prvej otázke nie sme plne kompetentní odpovedať, keďže nejde o akciu Mesta. V každom prípade sa nám zdá, že tento koncept sa osvedčil, keďže podujatie funguje dlhé obdobie a pravidelne je oň záujem Štiavničanov i predajcov.
  K úvahám o trvalé trhy počas vianočných sviatkov, prípadne pred nimi by sme chceli skonštatovať len fakt, že pokiaľ vznikne reálny záujem dostatočného počtu predajcov sme ochotní sa touto myšlienkou zaoberať. Realita je ale taká, že naše mesto nie je Viedeň, ani Bratislava, dokonca ani Banská Bystrica. Treba si uvedomiť, že Banská Štiavnica aj v medzisviatkovom období podľa nášho názoru a skúseností neoplýva dostatkom kúpyschopného obyvateľstva, ktoré by dlhšie trvajúce trhy (pod pojmom trhy rozumieme aspoň 15 – 20 stánkov) dokázali „udržať pri živote“ a predajcom priniesť dostatočné tržby. V minulosti sme realizovali pokus s rozšíreným vianočným trhom aj so zaujímavými výrobkami a darčekmi na Námestí sv. Trojice a stretol sa s nezáujmom verejnosti. Aj doterajšie pokusy miestnych podnikateľov o zavedenie predaja vareného vína či punču na Námestí sv. Trojice sa stretli s letmou reakciou obyvateľov i návštevníkov. Pri takomto trhu na námestí zároveň netreba zabudnúť na veľmi dôležitý fakt, ktorým je komplikovaná doprava a údržba ulíc v centre, najmä v prípade snehových kalamít, ktoré nie sú vylúčené.
  Napriek tomu som presvedčený, že mesto počas sviatkov ožije špeciálnou ponukou v dobre rozbehnutých kaviarňach, reštauráciách a iných zariadeniach, a aj tak si aj návštevníci budú môcť vychutnať vianočnú atmosféru zimnej Štiavnice. Symbolom nášho mesta totiž už dávno nie je len naše hlavné námestie, ale aj živý Trotuár či iné výnimočné zákutia, ktorých atmosféru iste pozdvihne vianočná výzdoba a aktivity samotných prevádzkovateľov zariadení.

  Ing. Rastislav Marko, vedúci Oddelenia kultúry, športu a MK
 • chodník na ulici Kolpašská
  Pridané: 13.07.2017 (10:02:00)
  Dobrý deň, betónový chodník na ulici Kolpašská pri záhradkárskych chatkách jeden pán- záhradkár zaváža kameňmi a zeminou. Je tento betónový chodník jeho vlastníctvom, kto to dovolil? Vedome tu dochádza k ohrozovaniu života chodcov, nakoľko v tomto úseku je potrebné prechádzať po ceste. Bude sa tu budovať ďalší chodník?
  Cibulová A.
 • Re: chodník na ulici Kolpašská
  Pridané: 08.08.2017 (08:04:20)
  Ďakujeme za podnet. Príslušníci MsPo zistili osobu, ktorá vytvorila uvedenú skládku. Osoba bola poučená o tom, čoho sa dopúšťa a aké sú jej povinnosti v danom prípade. Následne bola skládka obratom uvedenou osobou odstránená.

  Mgr. Vladimír Kratoš, náčelník MsPo
 • Parkovanie cez SMS
  Pridané: 04.07.2017 (11:43:03)
  Akým spôsobom má uhradiť cez SMS parkovné vodič napríklad z Čiech? Pod Novým zámkom na parkovisku obsluha nebola. SMS nie je možné z českého čísla zaslať.
  Andrej
 • Re: Parkovanie cez SMS
  Pridané: 03.08.2017 (08:05:13)
  Cudzím štátnym príslušníkom nie je možné platiť cez SMS nielen v Banskej Štiavnici, ale v celej SR.
  Ako alternatíva v niektorých mestách slúžia na zakúpenie parkovacieho lístku parkovacie automaty. V Banskej Štiavnici je parkovacia služba a komisionálny predaj v niektorých zariadeniach.
  S pozdravom TS - JUDr. Volf.

 • Spaľovňa
  Pridané: 05.06.2017 (09:53:43)
  Dobrý deň,
  chcel by som sa spýtať, či je niečo nové ohľadne spaľovne (zariadenia na termické spracovanie odpadu). Či už investor predložil zámer mestu pripadne MŽP SR a pripadne dokedy tak má v pláne. Pripadne aké navrhuje parametre spaľovne (množstvo spracovaného odpadu za deň).
  Ďakujem Vám pekne.
  S pozdravom

  Karol Ferenčík
 • Re: Spaľovňa
  Pridané: 18.07.2017 (14:21:45)
  Dobrý deň,

  nič nové ešte nevieme, čo by bolo pre Vás potrebné a zaujímavé vedieť.

  Investičný projekt je zameraný na recykláciu a likvidáciu odpadov technológiou „Katalytická mineralizácia “.
  Keď sa dozvieme ďalšie kroky, určite budeme občanov nášho mesta informovať v našich novinách.
  Všetko sa bude riešiť cez MsZ Banská Štiavnica a bude informácia aj na našej internetovej stránke.

  S pozdravom
  Ing. Marian Zimmermann, zástupca primátorky


Predchádzajúce1234...Ďalšie

Najbližšie podujatia

Večer pre ženy

Libressový hudobný večer s OKSYI

Silné Reči v Banskej Štiavnici

Bill Faster

Svätoantonská Heligónka

Fiesta de LATINO CUBANO

Mini kurz líčenia

Meditácie v TULSI

>>> ďalšie podujatia


Prejavte sa

Ako sa vám páči vynovené Námestie sv. Trojice?
(Počet hlasov: 13549)

 • Je to krok vpred, treba pokračovať (3640 hlasov)
  26.9 %
 • Páči sa mi to, stačí to zachovať v takomto rozsahu (2028 hlasov)
  15 %
 • Niečo z nových prvkov sa mi páči, niečo nie (2448 hlasov)
  18.1 %
 • Nepáči sa mi to, pôvodne to bolo lepšie (2723 hlasov)
  20.1 %
 • Neviem sa vyjadriť (2710 hlasov)
  20 %

Staršie ankety


Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Čierna skrinka
Aktuálne výstavy