Navigácia


Informácie

19. február 2020, meniny má Vlasta


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanPodnety pre primátora a samosprávu

Podnety pre primátora a samosprávu

Upozornenie:
Primátor mesta a orgány samosprávy si vyhradzujú právo neodpovedať na anonymné podnety, žiadosti o informácie, ktoré spadajú pod zákon č. 211/2010 Z.z. v znení neskorších predpisov a podnety obsahujúce slovné útoky a vulgarizmy.

Pridajte vlastný príspevok

Zoznam príspevkov

 • Nefunkčné osvetlenie
  Pridané: 25.01.2020 (11:09:01)
  Neviem kde sa má nahlasovať nefunkčné osvetlenie, tak to píšem sem. 1.Už dlhodobo nefunguje červená lampa na konci ulici pred 120. b. na Križovatke, tam kde sa nachádza kontajner na textil 2. v tejto lokalite za 120b. nad tými strmými schodmi. Videl som, že chlapi z TS to boli piatok pozrieť, ale nič nespravili a odišli, lebo háčik je v tom, že to svietidlo vždy asi spočiatku na 10 minút svieti a potom na celú noc vypadne, takže toto treba znova pozrieť a samozrejme opraviť už, sú tam strmé schody, pre občanov je to po tme tam veľmi nebezpečné a 3. lampa nesvieti na parkovisku na mládežníckej ulici. Poprosím zjednať nápravu vo všetkých troch prípadoch.
  S pozdravom Skuben
 • Re: Nefunkčné osvetlenie
  Pridané: 05.02.2020 (08:53:54)
  Ďakujeme za informáciu pán Skuben,

  Poruchy môžete nahlasovať na čísle: 0905491 034
  0908 272630
  0905 682279.
  Porucha č.1 a č 3 boli odstránené, na č.2 sa pracuje.

  S pozdravom
  Peter Heiler
  riaditeľ TS, m. p. Banská Štiavnica
 • smetné koše
  Pridané: 20.01.2020 (12:51:30)
  Pán Veverka,načo sa dali urobiť tie stojiská?Viete koľko peňazí sa dalo z eurofondov?Ja viem,neboli to naše peniaze,tak načo sa v tom rýpať?Ale niekomu aj záleží,aby sa tie peniaze dali ináč minúť.Viem,že to bolo priamo na smeti.Viete koľko zobral architekt do vrecka.A nie,že teraz máme drahé stojiská,ale budeme dávať zase koše pred každý vchod.Toto je nemyslitelné,aspoň u mňa.Skúste sa ísť teraz pozrieť na ne,sú smeti aj vedľa košov,nikdo to ani neodnesie.Tak dajme všade koše v celej BS a urobíte radosť 80% ľudí,lenže vaši zamestnaci budú musieť zobrať každý kôš a potom sa budú ľudia hnevať,že to nestíhajú.A potom to vysvetlite im.
 • Re: smetné koše
  Pridané: 05.02.2020 (08:51:55)
  Škoda, že namiesto zbytočných a falošných obviňovaní nie je lepšie a jednoznačnejšie sformulovaná otázka, resp. sťažnosť, aby sme na ňu mohli reagovať. Ak sa príspevok týka kontajnerov na zmesový odpad pred 120 bytovkou (Križovatka 6-10), k tomu som sa vyjadril už minule – plne podporujem stiahnutie kontajnerov do stojísk, nemajú čo robiť pred vchodmi. Budúci týždeň to urobíme.

  Ing. Miloš Veverka
  Technické služby, m. p., Banská Štiavnica
 • Obnovenie autobusového spoja BŠ - BA
  Pridané: 20.01.2020 (10:03:58)
  Dobrý deň,
  mám veľký záujem o informáciu, kedy bude obnovené priame autobusové spojenie medzi Banskou Štiavnicou a Bratislavou.
  Ďakujem.

  Ľubica Balžanková
 • Re: Obnovenie autobusového spoja BŠ - BA
  Pridané: 13.02.2020 (12:57:56)
  Vážená pani Balžanková,

  v súčasnosti pripravujeme so SAD, a. s., Zvolen zmluvu na prevádzku autobusového spoja Banská Štiavnica – Nitra s následným pokračovaním ako komerčný spoj do Bratislavy.

  Mgr. Nadežda Babiaková
  primátorka mesta
 • Smeti a služby
  Pridané: 19.01.2020 (17:37:16)
  V tomto roku sa množia problémy so službov odvozu smetí na sídliskách Drieňová a tiež Juh. Kontajnery sú furt preplnené, lebo sa nepravidelne odvážajú k narastajúcej nespokojnosti občanov. Dobre by bolo zdokumentovať mestskou políciou súčasný stav plných kondiel. Kvetnaté odpovede tomutok nepomôžu a tak čakáme nápravu a odvoz smetí pravidelne odvážať.Nespokojní občania
 • Re: Smeti a služby
  Pridané: 28.01.2020 (13:09:05)
  Snažíme sa byť zdvorilí aj v ťažkých časoch.
  Teda len fakty:
  - Odpadu skutočne pribúda. Okrem zvýšenej tvorby, zo zvyšovania životnej úrovne a nevhodného
  balenia tovaru, objem zvyšuje aj zlá úprava odpadu, možné minimalizovanie odovzdaného odpadu.
  Nie všetkým je to blízke. Funguje aj tzv. „odpadová turistika“. Odpad vozia aj z iných obcí.
  Väčšinou nikto nič nevidí a tak neporiadok a odpad pribúda.
  - Vozíme odpady denne aj mimo pracovných dní.
  - Využívame všetky dostupné mechanizmy a zamestnancov.
  - Máme vysokú nemocnosť ( u vodičov 50 percent, zo štrnástich sú chorí siedmi aj dlhodobo )
  - Tri vozidlá na vývoz odpadu sa opravujú.
  - Financovanie triedeného zberu ( nehradí Mesto ) je masívne podfinancované. Dlhodobo rokujeme,
  zatiaľ nie veľmi úspešne. Aj my sme nespokojní so súčasným stavom.


  Peter Heiler
  riaditeľ TS, m.p. Banská Štiavnica
 • smetné koše pred 120 bytovkou
  Pridané: 13.01.2020 (21:38:12)
  Chcela by som sa spýtať,prečo sú pred každým vchodom smetné koše,keď ste tam vybudovali stojisko.Ak je to na bio odpad,tak prečo boli plné iného odpadu ako konzervy,papier atď?A tieto koše nemôžu byť v tom stojisku?
 • Re: smetné koše pred 120 bytovkou
  Pridané: 20.01.2020 (09:50:11)
  Umiestnenie 1 100 l kontajnerov na zmesový komunálny odpad pred každým vchodom 120 bytovky je nesystémové riešenie. Kontajnery sú určené na zmesový odpad nie na triedený zber ani na bioodpad.
  Ja sa tiež nestotožňujem s takýmto riešením, pretože znižujú motiváciu obyvateľov triediť odpad. Aby vytriedené odpady a bioodpad zaniesol obyvateľ 120 bytovky cez cestu do farebných nádob pri Bille, alebo niekoľko desiatok metrov do stojiska pod Barborou, keď má kontajner na zmesový odpad priamo pri vchode, to si vyžaduje len zanietených občanov. Na odstránenie týchto kontajnerov sú čiastočné požiadavky aj z mesta BS. Možno by to chcelo jasný signál od vedenia mesta BS, či máme kontajnery dať do stojísk (3 ks do stojiska pod Barborou – KR005) a 2 ks k farebným kontajnerom pri Bille (KR006), alebo či majú ostať na pôvodných miestach. Ak Mesto BS rozhodne, že áno, my ich presunieme.
  Je tu však problém – požiadavky, trochu aj pohodlnosť občanov zo 120 bytovky. Krajný vchod od Barbory (Križovatka 6) čierny plastový kontajner na nejaký čas presunul do stojiska KR005 (pod Barborou), na žiadosť pracovníka mesta BS a aj na moju žiadosť, keďže cudzí ľudia do kontajnera nosia odpad, pretože bol verejne dostupný a bol na kraji - blízko miesta, kde sa dá zastať autom. Po nejakom čase sa obyvatelia príslušného vchodu sťažovali, že do stojiska to majú ďaleko, že niektorí už stratili kľúče a teda, že kontajner chcú späť. Viacerí dokonca začali nosiť odpad do kontajnera susedného vchodu, ktorí bol bližšie, ako stojisko. Z tohto dôvodu sa kontajner presunul na pôvodné miesto pred vchod.
  Ak by mesto BS dalo jasný signál, že všetky kontajnery treba dať do stojísk, ako je to všade inde, ak by sa následne dali kľúče tým, čo ich stratili, ľudia by síce chvíľu reptali, ale časom by si zvykli a začalo by im to pripadať normálne. Toto je podľa mňa jediné udržateľné a systémové riešenie.

  Ing. Miloš Veverka
  Technické služby, m. p. Banská Štiavnica

Predchádzajúce1234...Ďalšie

Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Aktuálne výstavy
Mestská kultúra na facebooku