Navigácia


Informácie

22. október 2020, meniny má Sergej


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanPodnety pre primátora a samosprávu

Podnety pre primátora a samosprávu

Upozornenie:
Primátor mesta a orgány samosprávy si vyhradzujú právo neodpovedať na anonymné podnety, žiadosti o informácie, ktoré spadajú pod zákon č. 211/2010 Z.z. v znení neskorších predpisov a podnety obsahujúce slovné útoky a vulgarizmy.

Pridajte vlastný príspevok

Zoznam príspevkov

 • Verejné osvetlenie
  Pridané: 15.10.2020 (11:56:21)
  Dobrý deň, ak by bolo možné chceli by sme poprosiť o opravu verejného osvetlenia na Ul. A.Trúchleho-Sytnianskeho - hlavná cesta + povyše autoškoly. Ďakujeme.
  Obyvatelia ulice
 • Re: Verejné osvetlenie
  Pridané: 20.10.2020 (09:57:11)
  Ďakujem za informáciu, ale poruchy na VO sa hlásia na Technických službách mesta Banská Štiavnica na tel. čísle 0905 491 034. Vami uvedená porucha bola opravená 15.10.2020 v deň Vášho nahlásenia podnetu. O poruchách na hlavných trasách v meste nás ešte v noci informuje Mestská polícia.


  S pozdravom  JUDr. Gejza Volf
  TS, m.p. vedúci strediska č.2

 • Odstavené auto
  Pridané: 12.10.2020 (13:43:08)
  Dobrý deň, na Hviezdoslavovej ulici (na sídlisku pod Kalváriou pred Garáž pubom), priamo na ceste je odstavené staré čierne BMW. Podľa ŠPZ by nemal byť problém zistiť majiteľa auta a zabezpečiť jeho preparkovanie, resp. odtiahnutie. Prekvapuje ma, že aj napriek tomu že uvedené je neprehliadnuteľné, už niekoľko mesiacov sa to prehliada.
  Dáša
 • Re: Odstavené auto
  Pridané: 19.10.2020 (09:43:48)
  Dňa 15.10.2020 MsPo Banská Štiavnica vykonala kontrolu, ktorou bolo zistené, že motorové vozidlo sa už na uvedenom mieste nenachádza.
  PhDr. Peter Šemoda
  náčelník MsPo

 • Autobusové zástavky uprostred ničoho za základnou školou na Drienovej
  Pridané: 11.10.2020 (16:32:51)
  Prosim pani primátorku, poslancov alebo kohokoľvek kompetentného aby sa venoval problému, aký máme na Drieňovej. Dlhodobo nam tu robia problémy ľudia, ktorý chodia v okolí kotolne na Straku piť, fetovať, následne rozbíjať fľaše, rozhadzovať plechovky atď. Tento stav je tu už niekoľko rokov, k tomu sa v poslednom čase pridala úchylka týchto pánov hádzat petardy. Skúšal som sa s nimi rozprávať. Prosil som ich, o trošku ohľaduplnosti, mame malu dcérku a za den ju niekoľko krat zobudia. Malo to taky efekt, že mi zopár krat pristala petarda rovno na balkóne. Volat MsP nemá zmysel x krat za den, maju aj inu pracu. Poväčšine aj tak nič nevyriešia lebo sa neda nič riešiť. Netuším ako to riešiť. Viem len že chcem normálne bývať bez toho, aby som sa bal dať dieťa spať na balkón a nebáť sa, ze mi tam niekto hodi petardu. Dakujem za pochopenie a prosím o riešenie našej situácie.
  Ľudovít
 • Re: Autobusové zástavky uprostred ničoho za základnou školou na Drienovej
  Pridané: 19.10.2020 (14:20:24)
  Vážený pisateľ,

  obdržali sme od Vás podnet na prešetrenie resp. na vyriešenie situácie ohľadne mládeže, ktorá sa schádza na sídlisku Drieňová a robí Vám problémy.
  Z našich poznatkov vieme, že sa jedná o dve partie, ktoré pôsobia v okolí kotolne a ul. Dr. J. Straku. Jedna partia sú dospelí chlapi, ktorí často postávajú pod panelákom na Ul. L. Svobodu, pri kotolni a v čakárni na Pátrovskej lúke. Vieme, že je to už dlhodobý problém, ktorý rieši nie len Mestská polícia, ale aj štátna polícia a preto verte tomu, že keď sa to ťahá tak dlho, že to naozaj problém je. Sú situácie, kedy má polícia zviazané ruky a nemôže s tým urobiť nič, ale zase sú prípady, kedy vieme zakročiť a aj zákon je na našej strane. Bolo by preto potrebné, aby ste nám pomohli a zavolali v tom čase, keď problém nastane, aby sme vedeli v čas zakročiť, zistiť páchateľa a následne ho potrestať za svoje konanie.
  Je pravda, že roboty máme dosť, ale ani jedno oznámenie neostalo, že by hliadka na miesto neprišla. Na každé zavolanie reagujeme, aj keď možno v niektorých prípadoch neskoršie ak nás zdrží iné oznámenie. My to neberieme ako obťažovanie, veľmi radi vždy prídeme a zjednáme nápravu na mieste. Tých, ktorí sa stretávajú pri kotolni sme už viac krát riešili aj pokutou aj dohovorom a aj cez to všetko sú dni, kedy ich musíme znovu prísť upozorniť na ich neslušné správanie.
  Problém, ktorý ste nám opísal sa týka skôr mládeže, ktorá je mladšej vekovej kategórii, ako sú dospelí, ktorí sa stretávajú pri kotolni. Aby sme vedeli aj tieto osoby stotožniť a potrestať za svoje konanie potrebujeme, aby ste nám zavolali prípadne nám poskytli bližšie informácie, ak viete o koho sa jedná. Všetky informácie, ktoré nám poskytnete ostanú utajené.
  Poprosím Vás, ak by ste nám vedeli poskytnúť viac informácii, v akom čase sa tam mládež schádza prípadne, ktoré dni.
  Hliadku Mestskej polície kontaktujte na bezplatnú linku 159, prípadne na mobilné tel. číslo 0905 597 673 alebo priamo na telefón náčelníka MsPo 0917 146 330.


  PhDr. Peter Šemoda

  náčelník MsPo

 • Koňský trus
  Pridané: 18.09.2020 (08:44:29)
  Koňský trus nás už niekoľko dní vítá pri Piarskej bráne. To isté sa v minulosti stalo priamo na ceste ku klingerskému bufetu. Prečo nemajú povinnosť tento koňský trus odpratať?
  Ďakujem

  Občan
 • Re: Koňský trus
  Pridané: 28.09.2020 (14:04:37)
  Odpratané obratom pracovníkmi čistenia mesta.

  Ing. Miloš Filjač
  riaditeľ TS, m.p., Banská Štiavnica

 • Neporiadok
  Pridané: 12.09.2020 (08:08:07)
  Na Križovatke, na chodníku nad supermarketom Billa je hrozný neporiadok, treba to čo najrýchlejšie poupratovať. Ale udivuje ma, keďže z tadiaľ denne prejde kvant ľudí a nechodia tam ani aktivačný pracovníci ani zamestnanci TS zbierať smeti a zametať špaky … Poprosím skorú nápravu.
  Ivan D.
 • Re: Neporiadok
  Pridané: 23.09.2020 (08:08:01)

  Vážený pán Ivan D.,
  chodník nad supermarketom BILLA na ul. Križovatka bol vyčistený. Vzhľadom k tomu, že sa tieto nedostatky opakujú na uvedenom úseku bude im venovaná zvýšená pozornosť zo strany zamestnanca TS, m.p. v záujme týmto nedostatkom predchádzať. Ďakujeme za podnet.
  JUDr. Gejza Volf
  TS, m.p., vedúci strediska č.2

Predchádzajúce1234...Ďalšie

Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Mesto Banská Štiavnica
Parkovanie v meste