Navigácia


Informácie

19. január 2020, meniny má Drahomíra


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanPodnety pre primátora a samosprávu

Podnety pre primátora a samosprávu

Upozornenie:
Primátor mesta a orgány samosprávy si vyhradzujú právo neodpovedať na anonymné podnety, žiadosti o informácie, ktoré spadajú pod zákon č. 211/2010 Z.z. v znení neskorších predpisov a podnety obsahujúce slovné útoky a vulgarizmy.

Pridajte vlastný príspevok

Zoznam príspevkov

 • Chaotická politika parkovania v meste
  Pridané: 05.01.2020 (23:35:46)
  Vážená samospráva,rnrnso sklamaním som sa nielen ja osobne, ale aj množstvo dnešných turistov, za tak krátku dobu počas dnešného dňa presvedčil o chaotickej parkovacej politike v meste Banská Štiavnica. V lete, kedy často navštevujeme mesto sme bez problémov parkovali na Trojičnom námestí, dnes v relatívne krátkom období je to úplne inak, takmer bez možnosti zaparkovania v meste. Nedalo sa nevšimnúť si, ako si plnili svoju povinnosti príslušníci mestskej polície (inak mimoriadne empatický) rozdávaním tzv. "papúč" asi každoročným návštevníkom mesta, relatívne zmätených a rozčarovaných z novej "deštruktívnej - pro turisticky orientovanej" parkovacej politiky v meste BŠ. Defakto, 30 min. možnosť zaparkovania zrejme nevychádzala z reálnosti v prípade, ak chce turista využiť služby stravovania v meste. Jednoducho povedané, turista, ak chce podporiť miestny turizmus v stravovacích zariadeniach nemá kde zaparkovať a ak je nútený aj zaparkovať zaplatí si pokutu. Toto nariadenie v súvislosti s politikou parkovania sposobí neželaný efekt, že ako turista radsej využijem služby stravovania vo Sv. Antone, resp. zariadeniach, kde má možnosť parkovať. Nebude sa predsa hnať do síce krásneho historického centra mesta, kde nemá možnosť zaparkovať s odmenou blokovej pokuty. Táto parkovacia politika spôsobí útlm rozvoja turistiky v meste, pokles príjmov miestnych gastroprevádzok, múzeí i obchodov. Je veľmi nešťastná a určite by bolo na mieste hľadať iné riešenie.
  Kacani
 • Re: Chaotická politika parkovania v meste
  Pridané: 14.01.2020 (10:24:07)
  Dobrý deň p. Kačáni

  Neviem o akom chaotickom parkovacom systéme hovoríte o našom meste. Ak ste turista a prídete do cudzieho mesta osobným motorovým vozidlom, tak ako prvé si ma vodič všímať dopravne značenie. Ak si nevšimnete a neviete, kde môžete zaparkovať nie je žiadny problém, aby ste zavolal na bezplatnú linku 159, kde Vám Mestský policajti veľmi radi a ochotne poradia, ukážu a pomôžu s parkovaním. Ak sme riešili parkovaciu politiku tak preto, že si to situácia v meste vyžadovala. Na rozdiel od Vás sme sa my s turistami stretli len s dobrým ohlasom, že sme obmedzili parkovanie na Nám. sv. Trojice, ba dokonca mali názor, že sme mali úplne vylúčiť dopravu do centra mesta a zakázať parkovať na Námestí a pod... Ale ako sa hovorí sto ľudí sto chutí, či názorov. Na Nám. sv. Trojice, kde ste sa dopustil aj vy priestupku na úseku cestnej premávky je značenie dostačujúce, stačí si len všímať dopravné značenie. Neviem odkiaľ ste Vy, ale vo Vašom meste by ste tiež určite nezaparkoval na Námestí, či na pešej zóne.... Vy ste zaparkoval v zóne zákazu státia, dopravná značka IP 24a, ktoré sú umiestnené pri každom vstupe do centra mesta, následne ste prehliadol dopravnú značku zákaz státia B 33, ktorá je umiestnená cca 100 m pod miestom, kde ste zaparkoval a keďže ste parkoval a Nám. sv. Trojice musel ste s vozidlom popri tejto dopravnej značke prejsť. Toto dopravné značenie ste tiež prehliadol, teda v poradí druhé dopravné značenie, ktoré ste prehliadol a ako vodič ste sa mal pri zaparkovaní presvedčiť či na mieste, kde ste zaparkoval je parkovanie povolené, teda či sa nachádzate na parkovisku. Vo vašom prípade, ste zaparkoval na Nám. sv. Trojice cca 80m pod dopravnou značkou, kde sa nachádza dopravná značka Parkovisko IP 12, s dodatkovou dopravnou značkou začiatok úseku platnosti DZ E 8a. Vodič sa potom nemôže čudovať, že dostane pokutu. Čo sa týka parkovania v meste je veľké záchytne parkovisko, pod Novým zámkom, kde keď zaparkujete tak sa ulicou Novozámocká dostanete do centra mesta cca za 4min, ulica Pechova je súčasťou Námestia teda cca 3 min priamo od historickej časti. Ďalšie parkoviska ulica Kammerhofská, Dolná, na Dolnej plus novovybudované veľké záchytne parkovisko, zatiaľ bezplatné, na Ul. Mládežníckej veľké záchytné parkovisko, taktiež bezplatné. Čo sa týka rýchlo obratových parkovacích miest, tie boli vytvorené na to, aby si občania mohli ísť vybaviť veci na úrady banky a rôzne inštitúcie nie na dlhodobé parkovanie. Ak ste sa chcel v našom meste len najesť, tak nebol problém využiť gastronomické zariadenia v centre mesta, ako napr. reštaurácia Kachelman, 6/4, a pod.. kde je možné parkovať priamo pri reštaurácii resp. v jej blízkosti. V okolí centra mesta napr. penzión na Kopci, reštaurácia Ametyst, ...a pod, taktiež s možnosťou parkovania priamo pri reštaurácii.
  Ja, ako náčelník Mestskej polície oceňujem to, že si policajti plnia svoje povinnosti. Neviem či si viete dostatočne predstaviť, ako by to vyzeralo v našom meste pri takom návale turistov, v akom množstve navštevujú naše mesto, ako by to vyzeralo, keby bolo takých priestupcov viac a ako by to potom vyzeralo s dopravou v centre mesta. Potom by ste nám volali, písali, ako si neplníme povinnosti, kde je Mestská polícia, prečo to nerieši a pod..., keby sa jednotlivými úsekmi nedalo prejsť kvôli tomu, že vozidlá blokujú cestnú premávku.
  Snahou Mestskej polície nie je zakladať blokovacie zariadenia a rozdávať pokuty, ale snažiť sa udržať cesty v takom stave, aby bola dodržaná plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky. Po zmene dopravného značenia v centre mesta sme priestupcov prvé mesiace riešili len dohovorom. Zmeny v parkovacom systéme neboli na podnet Mestskej polície, ale vyžiadala si ich situácia chrániť najcennejšie centrum v lokalite UNESCO a dopravne ho odľahčiť. Je veľmi smutné, že vodičov, ktorých slušne upozorníme, že parkujú v zákaze tak miesto toho, aby si priznali svoju vinu, že porušili dopravné značenie, tak vystupujú arogantne a zvyšujú hlas na hliadku, ktorá za to nemôže.  PhDr. Peter Šemoda
  Náčelník MsPo Banská Štiavnica


 • Odpad
  Pridané: 04.01.2020 (12:27:08)
  Prečo sa žltý kontajner vysypa do jedného auta s komunalom ?
  Separovanie
 • Re: Odpad
  Pridané: 14.01.2020 (13:32:36)
  Dobrý deň,

  žltý kontajner sa vysýpa do auta s komunálom, keď jeho obsah je v podstate komunál ( zle triedené, znehodnotené), do prázdneho bol vyzbieraný voľne ložený odpad v stojisku.

  S pozdravom

  Oľga Blahová
  Technické služby, m. p., Banská Štiavnica

 • Zbytočné separovanie odpadu?
  Pridané: 01.01.2020 (20:43:09)
  Chcem Vás takouto formou poprosiť a pravidelnejšie vyprázdňovanie nových nádob na bioodpad, ktoré sa dávali v uplynulých mesiacoch ku bytovkám. Napr. pred 120 bj. na Križovatke, keď kontajnery na plasty, alebo sklo, sú tak preplnené a obložené haldou fliaš, že po chodníku sa nedá ani poriadne prejsť, tak nádoba na bioodpad je tiež plná. Obyvatelia tam poctivo nosia separovateľné vrecká, naplnené rozložiteľným odpadom, ale už sa to z tadiaľ presýpa a som zvedavý, kto potom bude všetky šupky a škrupiny z vajec vyzametávať z cesty, pokiaľ to nezjedia hlodavce. žiadam len o pravidelnejšie vyprázdňovanie, keď sú plné tieto nádoby..
  Vojtech
 • Re: Zbytočné separovanie odpadu?
  Pridané: 14.01.2020 (13:29:59)
  Ďakujeme za podnet pán Vojtech.
  Obdobie tohoročných vianočných sviatkov patrí k rekordným v tvorbe odpadov všetkého druhu. Tiež technika pri takom nasadení občas zlyhá. Nádoba na BIO v uvedenej lokalite bola doplnená.
  S pozdravom
  Peter Heiler
  riaditeľ TS, m. p. Banská Štiavnica

 • Racionálny návrh pre pani primatorku
  Pridané: 27.12.2019 (11:46:17)
  Prajem dobrý deň,rnpredkladám Vam racionálny návrh, ktorý obsahuje dobročinnosť, humanitnú akciu a náležitú charizmu: Navrhujem okamžite zrusiť ohňostroj a podobne akcie, ktoré rušia pokoj, pohodu a precítenie vlastných osobností, problémov a zamyslenie sa nad tým, čo sme urobili v starom roku a čo chceme všetko dosiahnuť v Novom roku a to tým, že samospráva Mesta BS zamedzí okamžite nadmernému hluku, ktorý neprispieva ani mladým rodinám s deťmi, ani starším občanom - zrušiť hlučné oslavy nástupu Nového roka v centre mesta a samozrejme ohňostroj z Nového zámku. Na týchto akciách zarobí len pár ľudí, ale Mesto podporí len alkoholizmus, hluk, drogy a násilnosti... Starší ľudia a mladé rodiny s deťmi a rodiny a so zvieratkami len trpia a je to na zaplakanie! Čo tak peniaze na takéto akcie darovať trpiacim ľuďom, napr. t.r. v Prešove alebo pre iné - ľudské charizmatické akcie vo veci a dobra mesta BS. Porozmyšľajte, vážení a múdri členovia samosprávy mesta... Máte nad tymto rozhodnutím - zákazom -nariadením zákonom danú plnú moc...
  zahoransky.martin@gmail.com
 • Re: Racionálny návrh pre pani primatorku
  Pridané: 08.01.2020 (10:48:47)
  Vážený pán,

  používanie pyrotechnických výrobkov môže samospráva obmedziť len všeobecne záväzným nariadením mesta, ak tomu tak nie je používanie sa riadi zákonom č. 58/2014 Z. z. zákon o výbušninách, výbušných predmetoch a munícii a o zmene a doplnení niektorých zákonov .
  Dávame Vám na vedomie, že nariadenie pre obmedzenie (zákaz) používania pyrotechnických výrobkov na území mesta mesto Banská Štiavnica nemá.
  Ako právnik určite máte vedomosť, že prijatie nariadenia mesta je dlhodobejší proces a rozhoduje o ňom poslanecké grémium.
  Prijatie obmedzenia nie je jednostranný akt primátora mesta aj keby s Vaším podnetom súhlasil.
  Váš návrh podaný 27. 12. na zákaz používania pyrotechnických výrobkov počas osláv Nového roka v centre mesta Banská Štiavnica budeme prezentovať poslaneckému grémiu pre prípravu materiálov rokovania mestského zastupiteľstva v roku 2020.

  Ing. Jaromír Piliar, vedúci odd. organizačného VSaSV
 • verejné ovetlenie
  Pridané: 16.12.2019 (12:23:04)
  Dobrý deň, v Štefultove nesvietia pouličné lampy už druhý týždeň.Je neaký problém?rnĎakujem
  Poliak
 • Re: verejné ovetlenie
  Pridané: 19.12.2019 (12:09:56)
  Dobrý deň,

  Poruchy odstránili Technické služby m. p., Banská Štiavnica v 51. týždni. Poruchy verejného osvetlenia sa nahlasujú na Technické služby m. p. Banská Štiavnica, tel. kontakt: 0905 491 034.

  Ing. Ján Hlinka
  Verejné služby MsÚ B. Štiavnica
Predchádzajúce1234...Ďalšie

Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Čierna skrinka
Mestská kultúra na facebooku