Navigácia


Informácie

21. september 2021, meniny má Matúš


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanPodnety pre primátora a samosprávu

Podnety pre primátora a samosprávu

Upozornenie:
Primátor mesta a orgány samosprávy si vyhradzujú právo neodpovedať na anonymné podnety, žiadosti o informácie, ktoré spadajú pod zákon č. 211/2010 Z.z. v znení neskorších predpisov a podnety obsahujúce slovné útoky a vulgarizmy.

Pridajte vlastný príspevok

Zoznam príspevkov


 • Pridané: 07.09.2021 (14:13:14)
  Dobry denrnrn04 09 2021 som navštívil autom Bansku Štiavnicu. Po dlhom čase. Prišiel som od Piargu ca 14 30. Bol pekný den a v meste bolo hodne turistov, to čo si Štiavnica praje a z čoho žije. rnrnNuž začal som hladať miesto na zaparkovanie. Absolvornval som niekolko objazdov centra, na parkovisku nad kostolom sv. Alžbety sedel pri vjazde ospalý mladík a na stoličke stojacej v strede vjazdu mal tehlou priltlarnčený zdrap papiera a na ňom rukou načarbaný nápis OBSADNE. Či bolo obsadene neviem. Nasledne som hladal miesto na parkovanie pri tabuliach osadených pri 2 - 3 vyznačených parkovacích miestach pomocou roznych doporučení ako platiť cez SMS.Na tri krát sa rnmi to nepodarilo. Kedže nemám v mobile internet tak ani takato platbe nemohla byť úspešná. Nakoniec mi jeden čiašnik povedal že možem kludne paqrkovať pred nimi aj tak, že ved v Stiavnici neodťahuju a poradil mi parkovisko. rnrnNakoniec som teda zaparkoval na platenom parkovisku vedla lekarne Ametyst. Bez problemov. Boli volné miernsta, parkovací automat, všetko, ako má byť.rnrnPreto píšem, že vjazdov do Štiavnice nie je tak vela,rna pred každým obchodným domom s garážami je tabula kolko je volných a kolko obsadených / teda ten hardware je bežne dostupný / spolu so šipkami smerurnjucimi k týmto dvom parkovacím plochám, by sa stalo mesto Banská Štiavnica pre navštevníkov s autom ako som ja podstatne privetiveším a teda aj prosperujurncejším.rnrn/ možo sa poučiť v napr. v Českom Krumlove /.rnrnpíšem najma preto, že ked som bol na vrchole rozčúlernnia som si slúbil, že napíšem, teraz ma stres už opustil a zostal pocit premarnenej šance Štiavnice teraz i do budúcna .
  vaclav.vladimir@gmail.sk
 • Re:
  Pridané: 14.09.2021 (07:47:43)
  Dobrý deň.

  Veľmi pekne ďakujeme za Váš podnet.

  V letnom čase cca od mája do konca septembra je v našej starobylej Banskej Štiavnici veľké množstvo turistov.
  Za posledné 3 roky sme vybudovali parkoviská pre 214 osobných aut, ktoré sú riadne označené a parkovanie je zabezpečené aj s informačnou tabuľkou o počte obsadených miest. V čase konania kultúrnych podujatí máme zriadené aj dočasné parkovacie miesta s obsluhou.
  Toto všetko je pre veľké množstvo turistov ale málo.
  Ale nespíme. Zapojili sme sa do projektu SMART CITY, v ktorom bolo naše mesto úspešné a do 1.polroku 2022 budú uskutočnené nasledovné aktivity a to :
  - Vybudovanie systému snímania parkovacích miest kamerovým systémom alebo senzorickým snímaním a zobrazovanie týchto údajov pre účastníkov dopravy,
  - Inštalovanie 4ks informačných tabúľ s navigáciou na parkoviská a s informáciou o obsadenosti parkovísk ( Dolná, Mládežnícka, pod Novým zámkom ), tieto budú umiestnené na vstupoch do mesta, a to v smere od Žiaru nad Hronom, v smere od Hontianskych Nemiec, v smere od Levíc a pre kruhový objazd v smere od Svätého Anton

  Ing. Marian Zimmermann
  zástupca primátorky
 • pouličné osvetlenie
  Pridané: 05.09.2021 (17:21:19)
  Dobrý deň, mám dotaz , kedy bude opravené pouličné osvetlenie časť Povrazník - od ul.L.Exnára smer Podsitnianska . Lampy už nesvietia týždeň, chodec po 20 hod, sa ide po ceste smer Podsitnianska zabiť nie je vybudovaný chodník všade tma.rnrnDruhá pripomienka, keď idete smer Zvolen od Jergištôlni svietia pouličné lampy už mesiac 24 hod. - to je šetrenie energiou?rn
  občan B.Š
 • Re: pouličné osvetlenie
  Pridané: 13.09.2021 (08:35:20)
  Oznamujem Vám, že porucha na verejnom osvetlení bola dohľadávaná 3 dni pokiaľ sa neprišlo, kde bol spôsobený skrat na VO. Porucha je už odstránená.

  S pozdravom
  JUDr. Gejza Volf
  vedúci strediska č. 2
 • Osvetlenie
  Pridané: 04.09.2021 (22:39:55)
  Dobrý deň. Neviem nájsť kam nahlásiť nefunkčné verejné osvetlenie na Porvazníku. Už niekoľko dní nesvieti.
 • Re: Osvetlenie
  Pridané: 10.09.2021 (14:05:50)
  Odpoveď : Dátum: 10.09.2021

  Poruchy na verejnom osvetlení je možné nahlasovať priamo JUDr. Gejzovi Volfovi na telefónne číslo 0905 491 034 alebo prostredníctvom e- mailu : ts.stredisko@banskastiavnica.sk

  S pozdravom

  JUDr. Gejza Volf
  vedúci strediska č. 2

 • Sme naozaj hrdí a vážime si svojich hrdinov SNP?
  Pridané: 30.08.2021 (11:33:33)
  Sme naozaj hrdí a vážime si dostatočne svojich hrdinov SNP?

  Dnešný deň sa nesie v duchu vyjadrovania nášho obdivu a vďačnosti všetkým tým, ktorí položili svoje životy za náš dnešný slobodný život. Ale je to naozaj tak všade?
  Niekoľko dní pred týmto významným sviatkom sme si urobili prechádzku popod bývalú a dnes už neexistujúcu školu v prírode na Počúvadlianskom jazere. Kedysi sme sa mohli prejsť aj k pamätníku SNP, ktorý tu bol vybudovaný blízko nad cestou. V minulosti bol udržiavaný a vysádzaný kvetmi vďaky. To je, bohužiaľ len minulosť. Dnes je tam dominantný veľký stánok s párancami z Pukanca, ktorý úplne zakrýva pohľad na tento pamätník. A možno je to tak aj lepšie, pretože keď si dáte tú námahu a prekročíte dočasné zábrany na vstup k nemu, tak zažijete veľké sklamanie z ošarpaného, rozpadajúceho sa pamätníka, zarasteného burinou!!!
  Je to naozaj naša vďaka a odkaz pre budúcu generáciu? Sme si vedomí toho, že tento postoj môže byť vysvetľovaný aj našou toleranciou voči extrémistickým hnutiam, násiliu a neofašizmu?
  Naozaj nezáleží predstaviteľom mestskej samosprávy Banskej Štiavnice, ktorí majú vo svojej správe Počúvadlianske jazero, aj na takomto vyjadrení hrdosti a vďaky hrdinom SNP? Alebo sú to len zvýšené dane pre majiteľov chát, na ktorých im záleží?
  Dúfam, že tento môj apel nebude len výkrikom, ale podnieti zodpovedných k činu.

  S pozdravom Eleonóra Gullach

 • Re: Sme naozaj hrdí a vážime si svojich hrdinov SNP?
  Pridané: 03.09.2021 (12:51:15)
  Vážená pani Eleonóra Gullach,

  ďakujeme za Váš podnet týkajúci si pamätníka padlým hrdinom v SNP, ktorý sa nachádza v miestnej časti Počúvadlianske Jazero. Zároveň by sme chceli vyjadriť, že nás mrzí Váš negatívny dojem z jeho návštevy. Radi by sme Vás informovali, že Mesto Banská Štiavnica ako správca uvedeného pamätníka získalo v roku 2020 dotáciu z Úradu vlády SR na jeho rekonštrukciu. V súčasnosti je projekt v procese schvaľovania verejného obstarávania a rekonštrukcia pamätníka by mala prebehnúť do konca tohto roka. Mestu Banská Štiavnica záleží na dejinách aj na spomienke na ľudí, ktorí položili svoje životy za náš slobodný život. Na druhej strane však nemôžeme zatvárať oči ani pred rozvojom cestovného ruchu a potrebe služieb s tým spojených v našom regióne. Na základe Vášho podnetu však v budúcnosti budeme dbať na to, aby stánky s občerstvením pre návštevníkov uvedenej lokality neboli umiestnené tak, aby bránili výhľadu na zrekonštruovaný pamätník.


  Mgr. Henrieta Godová
  vedúca oddelenia RR a MV
 • Opilovanie
  Pridané: 29.08.2021 (19:56:11)
  Dobrý deň. Prosím vás chcela by som sa opýtať, či Mesto vydalo povolenie na opílenie stromov na ulici Mierová, na pozemku CKN 3835/1, ktoré vyzerá skôr ako devastacia drevin a nie opilovanie stromov... Denne tadiaľ chodí kopa turistov a veľmi vábne to nevyzerá. Ďakujem
  Malatincova
 • Re: Opilovanie
  Pridané: 03.09.2021 (12:53:49)
  Dobrý deň pani Malatincová.

  K Vášmu podnetu uvádzame nasledovné: pretože sa jedná o opiľovanie drevín, súhlas orgánu štátnej správy sa nevyžaduje, avšak drevina môže byť opílená /ošetrená max. o 1/3. Opiľovanie, ktoré uvádzate vo Vašom podnete bolo preverené a Váš podnet bol postúpený príslušnému orgánu štátnej správy Okresnému úradu Banská Štiavnica, odbor starostlivosti o ŽP.  RNDr. Zuzana Šušková
  MsÚ, RR životné prostredie
Predchádzajúce1234...Ďalšie

Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Parkovanie v meste
Mesto Banská Štiavnica