Navigácia


Informácie

24. január 2021, meniny má Timotej


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanPodnety pre primátora a samosprávu

Podnety pre primátora a samosprávu

Upozornenie:
Primátor mesta a orgány samosprávy si vyhradzujú právo neodpovedať na anonymné podnety, žiadosti o informácie, ktoré spadajú pod zákon č. 211/2010 Z.z. v znení neskorších predpisov a podnety obsahujúce slovné útoky a vulgarizmy.

Pridajte vlastný príspevok

Zoznam príspevkov

 • Daň z nehnuteľností
  Pridané: 03.01.2021 (16:47:05)
  Dobrý deň.rnChcem sa opýtať či vmestskom zastupiteľstve bolo schválené VZN o zníženi resp.o odpusteni dane z nehnuteľností pre osoby staršie ako 62 rokov,v zmysle paragrafu 17 pdst.7 zákona 582/2004 Zz.Od 11.2021 je už nie potrebné o zníženie ziadat,podmienkou je schválenie VZN v meste.rnBola by to aspoň jedna vec prospešna pre obyvateľov rmesta s trvalým bydlikom lebo zatiaľ sa všetko robí len pre turistický ruch ktorý nas už otravuje
  Peter
 • Re: Daň z nehnuteľností
  Pridané: 05.01.2021 (13:22:15)
  Mesto Banská Štiavnica má platné Všeobecne záväzné nariadenia o miestnych daniach, v ktorom je zakomponované ustanovenie o znížení dane z nehnuteľnosti, ktoré hovorí, že správca dane poskytuje zníženie dane zo stavieb a bytov a to 25 % daňovej povinnosti na stavby na bývanie a byty, ktoré sú vo vlastníctve fyzických osôb starších ako 70 rokov. Týmto daňovníkom je toto zníženie poskytované automaticky, nemusia o túto zľavu žiadať.
  Ing. K. Lievajová, ekonomické odd. MsÚ
 • Poškodené garáže na Drieňovej
  Pridané: 18.12.2020 (12:00:59)
  Posledné tri týždne v čase po zotmení si mladý nadšenci alkoholu zamenily zavreté dyskobari za strechy garážov na Drieňovej.Zatekajúce strechy,dokopané špinavé steny,strhnuté žlaby,ešte aj flaše z alkoholu to je už samozrejmosť.Peniaze ktoré dávam stále do opráv niesú malé.Miesto okolo garážov nie je nasvietené ani inak technicky zabezpečené atak si tam môžu robiť č o chcú.Chcem vedieť:Pracuje sa na nejakom riešení?Ďakujem za odpoveď
  Smrečanský
 • Re: Poškodené garáže na Drieňovej
  Pridané: 07.01.2021 (10:54:15)
  Na základe podnetu zo dňa 18.12.2020, MsPo Banská Štiavnica vykonáva na sídlisku Drieňová v Banskej Štiavnici v okolí garáží, námatkové kontroly v nepravidelnom čase. Do dnešného dňa
  06.01.2021 sa MsPo Banská Štiavnica nepodarilo na danom mieste spozorovať žiadne podozrivé osoby, ktoré by akýmkoľvek spôsobom ničili alebo znehodnocovali cudzí majetok. Z uvedeného dôvodu vás žiadame o súčinnosť v danej veci a to, aby ste pri spozorovaní takýchto osôb, ktoré znehodnocujú a ničia cudzí majetok, túto skutočnosť bezodkladne nahlásili na MsPo Banská Štiavnica na tel. č. 159, 0905597673 a v prípade nedostupnosti hliadky MsPo Banská Štiavnica, volajte č. 158.
  Hliadka MsPo Banská Štiavnica bude aj naďalej na uvedenom mieste vykonávať námatkové kontroly.  Michal Kminiak
  zástupca náčelníka MsPo Banská Štiavnica

 • Podnet
  Pridané: 07.12.2020 (19:35:21)
  Dobrý deň , chcem sa opýtať, dokedy bude ešte pohodená stará chladnička vedľa cesty nad Billou, (pod bývalím remeslom) To je taký problém, keď idú okolo chlapi z Technických služieb ju naložiť na auto a odviesť ju na zberný dvor? Samozrejme že ju tam musel vyhodiť z auta nejaký idiot ale poprosím, nech je čím skôr konečne odprataná.
  Martin
 • Re: Podnet
  Pridané: 18.12.2020 (13:16:52)
  Dobrý deň,
  predmet bol odstránený dňa 11.12.2020.

  Ing. Miloš Filjač
  riaditeľ TS, m.p., Banská Štiavnica
 • dokedy?
  Pridané: 24.11.2020 (12:23:56)
  Ešte raz sa vás spýtam,na Križovatke 8,sú ľudia,ktorí nemajú rúška a hlavne v tejto dobe.To sa máme my starí ľudia iba triasť prejsť domov.Veď je to v našom vchode.Keby nebola korona,tak sa kašlem na to.Dnes tam zase obedovali.Dajú si von stôl a stoličky,je ich tam viac ako šesť.Ak si nespravíte poriadok,tak to dám na ministerstvo životného prostredia,aj na políciu,no nie mestskú.
 • Re: dokedy?
  Pridané: 25.11.2020 (14:30:26)
  Mestská polícia na základe podnetu do čiernej skrinky vykonala v danej veci šetrenie v priebehu ktorého bolo zistené, že niektorí obyvatelia bytového domu na ul. Križovatka, pred vchodom č. 8 sa vonku stretávajú, kde sa rozprávajú a fajčia. Hliadka týchto obyvateľov vyťažila a títo jej oznámili, že aby nefajčili vo vnútorných priestoroch vchodu, či už na chodbe alebo v kočikárni, kde sa tiež stretávajú tak fajčia vonku. Hliadka následne vyťažila domového dôverníka z vchodu č. 8, ktorý hliadke uviedol, že konkrétne jemu sa nikto nesťažoval na situáciu opísanú v Čiernej skrinke. Taktiež nemá vedomosť o tom, že by sa niekto z obyvateľov sťažoval na fajčenie, požívanie alkoholických nápojov či nosenie ochranných rúšok niekde inde, alebo niekomu inému. Nemá ani oznámenie od obyvateľov za rušenie nočného kľudu. On sám niekoľko krát videl, že keď obyvatelia stáli vonku pred obytným domom, tak všetci mali nasadené ochranné rúška a nemali ich len v tej chvíli, keď fajčili a pili kávu.
  Obyvateľov, ktorých hliadka videla pred bytovým domom mali všetci nasadené ochranné rúška a hliadka ich na základe oznámenia do Podnetov pre primátora a samosprávu upozornila na dodržiavanie opatrení vydaných Regionálnym úradom verejného zdravotníctva SR. v súvislosti s opatreniami na COVID 19.
  Nosenie ochranného rúška je povinné pre všetkých v exteriéri aj v interiéri. Nemusia ich mať napr. v prírode, ak ste členovia spoločnej domácnosti, alebo ak budete od cudzích osôb vzdialený viac ako 5m. Hliadka Mestskej a štátnej polície tieto opatrenia počas výkonu služby pravidelne kontroluje.
  Čo sa týka podania trestného oznámenia na polícii, ak disponujete dostatočným dôkazovým materiálom, ktorý by ste vedela predložiť pri Vašom oznámení, tak je to len na Vašom rozhodnutí.

  PhDr. Peter Šemoda, náčelník MsPo

 • Otvorenie noclaharne pre bezdomovcov
  Pridané: 23.11.2020 (09:53:01)
  Prosim o urychlene otvorenie noclaharne pre bezdomovcov na plavarni. Po ine roky sa otvarala v polovici novembra a v tomto roku sa ma podla mojich informacii otvorit az 1.12. Som si vedomy, ze doba je narocna,e ale o to skor by mesto mohlo podat pomocnu ruku ludom bez domova kedze noci su mrazive a dni velmi chladne.
  Dakujem.

  DS
 • Re: Otvorenie noclaharne pre bezdomovcov
  Pridané: 25.11.2020 (08:04:33)
  Dobrý deň,
  Mesto Banská Štiavnica každoročne pre občanov bez domova poskytuje možnosť prenocovania v zimnom období v priestore na to určenom, v budove mestskej plavárne. Tak ako aj minulé obdobia, bude priestor na prenocovanie k dispozícii v týchto dňoch. Priestor bol kompletne dezinfikovaný. Vzhľadom na súčasnú situáciu (opatrenia pre zamedzenie šírenia koronavírusu) je zo strany občanov bez domova, ktorí majú záujem o prenocovanie potrebné, aby na začiatku absolvovali testovanie na ochorenie COVID -19 a preukázali sa negatívnym testom, nakoľko v priestore môže prenocovať až 10 osôb a ide o občanov, ktorí sa zdržiavajú „na ulici“. Okrem uvedeného je potrebné dodržiavať hygienu a dezinfekciu. Všetky čistiace a dezinfekčné prostriedky budú pravidelne zabezpečované a dopĺňané. Takže tento priestor na prenocovanie bude pre občanov sprístupnený už v týchto dňoch.

  c. Eva Gregáňová, sociálny pracovník, MsÚ

Predchádzajúce1234...Ďalšie

Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Parkovanie v meste
Mesto Banská Štiavnica