Navigácia


Informácie

26. marec 2019, meniny má Emanuel


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanPodnety pre primátora a samosprávu

Podnety pre primátora a samosprávu

Upozornenie:
Primátor mesta a orgány samosprávy si vyhradzujú právo neodpovedať na anonymné podnety, žiadosti o informácie, ktoré spadajú pod zákon č. 211/2010 Z.z. v znení neskorších predpisov a podnety obsahujúce slovné útoky a vulgarizmy.

Pridajte vlastný príspevok

Zoznam príspevkov

 • Podnet na zlepšenie odpratávania zimného posypu.
  Pridané: 15.02.2019 (12:55:32)
  Píšem s dostatočným predstihom, aby sa môj podnet mohol realizovať. Zimná sezóna sa ešte neskončila, no raz sa skončí a zbytky posypu bude treba odstrániť. Bolo by dobré, keby sme nezopakovali metódu realizovanú v predchádzajúcich rokoch. Nazval by som ju: "Odkladám, odkladám pozmetanie posypu, aby smetiarske auto iba raz vyšlo na každú ulicu a pozmetalo posyp a ja sa môžem pochváliť, že som zoškrhlil peniaze za palivo. To že celé predjarie až pokročilú jar ľudia hlcú prach ma nezaujíma, hlavne že mašina každú ulicu iba raz pozmetala."rnAko by bolo vhodné odstrániť posyp, no zároveň racionálne pristúpiť k využitiu vozidla? Hneď v predjarí, najlepšie s využitím vlhkosti z topiaceho snehu pozmetať mašinou hrubé nánosy pozostatkov posypu. Cieľom tohto zmetania bude zníženie množstva pozostatkov posypu na cestách a zníženie prašnosti. Nebude to čistenie "dočista", no mesto kultúry roku 2019 bude aj po tomto prvotnom čistení príťažlivejšie. S určitým časovým posunom, v období keď už možno mesto vyčistiť kvalitne, treba realizovať druhé strojové čistenie a za ním hneď použiť manuálne dočistenie, ak treba.
  Michal
 • Re: Podnet na zlepšenie odpratávania zimného posypu.
  Pridané: 26.02.2019 (07:13:08)
  Ďakujeme za podnet. Vážený pán Michal, oznamujem Vám, že už v predstihu bol na jarné upratovanie a čistenie mesta po zimnej údržbe 2018/2019 vypracovaný HARMONOGRAM jarného čistenia, ktorý bude s mojím rozhovorom k tejto problematike uverejnený v budúcom čísle Štiavnických novín.
  V prípade nejasností sa pán Michal obráťte priamo u mňa na tel. č. 0905491034 a určite nájdeme spoločnú reč k jarnému upratovaniu mesta, pretože vidím z Vašej strany o túto problematiku enormný záujem.

  JUDr. Gejza Volf
  vedúci pracoviska č. 2
  TS, m.p., Banská Štiavnica
 • Môžete mi aspoň odpovedať?
  Pridané: 08.02.2019 (12:19:01)
  Dobrý deň! Ešte raz sa chcem spýtať,prečo mi ani neodpoviete.Písala som minule,že som nemohla prejsť od kostolíka po poštu,lebo tam kde je zábrana,aby nás nezrazilo auto,tak tam bol iba samý ľad.Nebolo tam vôbec ani posypané.Ja som ešte aj na paličke,tak som sa musela vrátiť po 200 metroch zase domov.To už nechce ani mesto,aby takí starí ľudia iba sedeli v zime doma?Síce neviem ani písať na počítači,tak som poprosila vnučku,aby mi to napísala.
  Gitka
 • Re: Môžete mi aspoň odpovedať?
  Pridané: 14.02.2019 (12:47:02)
  Dobrý deň.

  Veľmi pekne ďakujem za podnet. Po prvom oznámení sme hneď dali pokyn na presunutie
  pracovníkov na tento úsek, aby sa neschodnosť úseku upravila. Boli viaceré podnety, ale s vedomím, že sme urobili okamžite potrebné kroky, sme sa Vám neozvali. Mali sme vedomie, že keď sa uvedené kroky urobili, sama sa o tom presvedčíte, ako aj ostatní oznamovatelia.
  Vzhľadom na skutočnosť, že toto bolo nepostačujúce, Vás prosím o ospravedlnenie. Pri podobných udalostiach by bol vhodný aj telefonický kontakt, aby tá promtnosť mohla byť priamo z uvedeného úseku.
  V tom čase sme mali neuveriteľné množstvo práce na úsekoch v zmysle „Plánu zimnej údržby“ a stalo sa to, čo sa stalo. Ešte raz sa Vám v mene pracovníkov TS ospravedlňujem.

  S pozdravom
  Ing. Marian Zimmermann
  zástupca primátorky

 • Prečo?
  Pridané: 30.01.2019 (20:50:01)
  Mám 79 rokov,vybrala sa sa od kostolíka na poštu,ale došla som len po bývalú pekáreň a musela som sa otočiť,lebo som nemohla prejsť po tom ľade.To musíme my starší byť v zime,keď padá sneh,iba pripútaný doma?Veď za tými bariérami je len ľad,keby ste to aspoň niečím posypali,aby sme mohli starší aj prejsť.
  Gitka
 • Re: Prečo?
  Pridané: 14.02.2019 (12:46:14)
  Dobrý deň.

  Veľmi pekne ďakujem za podnet. Po prvom oznámení sme hneď dali pokyn na presunutie
  pracovníkov na tento úsek, aby sa neschodnosť úseku upravila. Boli viaceré podnety, ale s vedomím, že sme urobili okamžite potrebné kroky, sme sa Vám neozvali. Mali sme vedomie, že keď sa uvedené kroky urobili, sama sa o tom presvedčíte, ako aj ostatní oznamovatelia.
  Vzhľadom na skutočnosť, že toto bolo nepostačujúce, Vás prosím o ospravedlnenie. Pri podobných udalostiach by bol vhodný aj telefonický kontakt, aby tá promtnosť mohla byť priamo z uvedeného úseku.
  V tom čase sme mali neuveriteľné množstvo práce na úsekoch v zmysle „Plánu zimnej údržby“ a stalo sa to, čo sa stalo. Ešte raz sa Vám v mene pracovníkov TS ospravedlňujem.

  S pozdravom
  Ing. Marian Zimmermann
  zástupca primátorky

 • Rozšírenie detského ihriska L. Svobodu - Drieňova
  Pridané: 30.01.2019 (14:18:07)
  Dobrý deň, touto cestou by som sa chcel informovať kedy bude dokončené rozšírenie detského ihriska na Drieňovej, nakoľko je v takom stave akom je a práce na ňom v roku 2018 neboli dokončené. Zároveň by ma zaujímalo aký bol dôvod na nedokončenie ihriska, keďže sa začalo s jeho rozširovaním a tým predpokladám, že na to boli vyčlenené aj peniaze v takom rozsahu aby sa aj dokončilo. Za skorú odpoveď vopred ďakujem.
  Radoslav Gregáň
 • Re: Rozšírenie detského ihriska L. Svobodu - Drieňova
  Pridané: 04.02.2019 (11:48:49)
  Dobrý deň pán Gregáň,

  ďakujeme za Váš živý záujem o detské ihrisko na Drieňovej. Nová plocha detského ihriska na Drieňovej nebola plánovaná na jednorázovú investíciu, vykonali sme na nej terénnu predprípravu celej plochy s osadením prvých prvkov a mali sme zámer každý rok pridať jeden – dva prvky (financované z rozpočtu mesta) a postupne ju tak v priebehu 3 – 4 rokov zaplniť. Ako sa ukázalo v procese realizácie ihriska, pôda v tejto časti bola nekvalitná. To komplikovalo situáciu so zatrávnením, čo sme museli riešiť zakúpením kvalitnejšej pôdy a opakovaným výsevom. V jeseni 2018 sa situácia stabilizovala a tento problém bol odstránený.
  Situácia oproti pôvodnému zámeru sa však v minulom roku zmenila, preto bude táto plocha doriešená jednorázovou investíciou.
  Mestu Banská Štiavnica sa v roku 2018 podarilo získať prostriedky z Úradu vlády na osadenie nových prvkov pre detské ihrisko. Tieto prostriedky boli prvotne zamýšľané na využitie pre presun ihriska v lokalite Križovatka do nových priestorov tzv. Kaniarikovskej záhrady, keďže viacerí obyvatelia tejto časti chceli využiť súčasné ihrisko pre parkovacie miesta. Žiaľ, vo fáze pre plánovanou realizáciou sa ale u obyvateľov nenašiel v téme parkovania a detského ihriska konsenzus a toto riešenie nebolo pre viacerých prijateľné. Preto sme v letných mesiacoch požiadali Úrad vlády o presunutie tejto investície na sídlisko Drieňová s tým, že k nej dôjde v tomto roku. V súčasnosti ukončujeme proces verejného obstarávania, na základe ktorého by do 31.3. (ak to poveternostné podmienky dovolia) mali byť do novej časti ihriska osadené nové prvky). Predpokladáme, že po ustálení počasia v jarných mesiacoch túto novú časť aj sprístupníme verejnosti.

  Ing. R. Marko
  ved. odd. kultúry, športu a med. komunik.

 • Verejné osvetlenie-poruchy
  Pridané: 30.01.2019 (10:34:16)
  V časti Štefultov, ulice E.Furmánka, Hutnícka, Tajovského, Hronského a okol. pri silnejšom vetre prestáva svietiť verejné osvetlenie. Táto porucha trvá niekedy aj niekoľko dní, kým sa nespraví príslušná oprava. Bývam tu už 48 rokov a porucha sa vždy opakuje. To za tie roky nikto nie je schopný túto poruchu opraviť tak, aby nedochádzalo k výpadku? Prosím, aby konečne sa niekto zaoberal odstránením tejto poruchy, aby obyvatelia hlavne v zimných mesiacoch sa nemuseli pohybovať v čierno-čiernej tme !
  Peter Lovász
 • Re: Verejné osvetlenie-poruchy
  Pridané: 01.02.2019 (08:29:17)
  Dobrý deň.
  Veľmi pekne ďakujem za podnet. Máte pravdu, že takéto poruchy pri veternom počasí
  sa opakujú. Pripravujeme podklady na výmenu svietidiel vo Vašej časti mesta. Pri tejto realizácii
  máme v pláne vymeniť vodiče za kábel, kde už sa takéto poruchy nebudú opakovať.
  V priebehu dňa 31.01.2019 sa bude pracovať na odstránení poruchy.

  S pozdravom
  Ing. Marian Zimmermann
  zástupca primátorky mesta

Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Mestská kultúra na facebooku
Čierna skrinka