Navigácia


Informácie

13. apríl 2021, meniny má Aleš


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanPodnety pre primátora a samosprávu

Podnety pre primátora a samosprávu

Upozornenie:
Primátor mesta a orgány samosprávy si vyhradzujú právo neodpovedať na anonymné podnety, žiadosti o informácie, ktoré spadajú pod zákon č. 211/2010 Z.z. v znení neskorších predpisov a podnety obsahujúce slovné útoky a vulgarizmy.

Pridajte vlastný príspevok

Zoznam príspevkov

 • Oprava miestnej komunikácie
  Pridané: 24.02.2021 (19:38:00)
  Dobrý deň, rnrnchcela by som sa opýtať kedy bude opravená cestná komunikácia na ul. Karola Šmidkeho, na koľko je v havarijnom stave a majiteľom motorových vozidiel spôsobuje nemalé škody na vozidlách hlavne obyvateľom ulice. Cesta je už v takom stave že priamo ohrozuje zdravie chodcov aj cyklistov z dôvodu prepadávania sa cestnej komunikácie, hlbokých dier, ktoré nemožno obísť a vyčnievajúcich kanálov. Veríme v rýchle jednanie z dôvodu že dochádza k čoraz častejším pádom cyklistov aj chodcov a hore uvedených poškodzovaných motorových vozidiel.
  s pozdravom obyvatelia ul. Karola Šmidkeho
 • Re: Oprava miestnej komunikácie
  Pridané: 01.03.2021 (14:49:51)
  Dobrý deň,
  oprava miestnej komunikácie na Ul. Karola Šmidkeho bude riešená v rámci vysprávok pre rok 2021.


  Ing. Ján Hlinka
  Verejné služby MsÚ B. Štiavnica
 • parkovisko
  Pridané: 21.02.2021 (21:21:15)
  Dobrý večer,
  chcem sa opýtať, čo znamená a na čo slúži ten oplotený pozemok na parkovisku "Hájik" smer Kalvária? (parcela EKN č. 2346/47). Ďakujem.

  Jana
 • Re: parkovisko
  Pridané: 02.03.2021 (14:05:28)
  Účelom využitia pozemku bolo zriadenie predaja drevín, kríkov, sadbového materiálu, prípadne záhradkárskych potrieb.  JUDr. Emília Jaďuďová
  vedúca odd. PaSM, MsÚ

 • Diétna strava v škôlkach a školách
  Pridané: 16.02.2021 (20:58:44)
  Dobrý deň, rnrada by som dala podnet na vytvorenie aspoň jednej školskej kuchyne, ktorá by pripravovala stravu pre deti s potravinovými alergiami a intoleranciami. Je veľké množstvo detí, ktoré musia byť na bezmliečnej alebo bezlepkovej diéte. Bolo by obrovským krokom vpred mať v Štiavnici jedáleň, z ktorej by školské zariadenia mohli voziť takúto diétnu stravu pre svojich žiakov. Prípadne, aké kroky majú podniknúť rodičia takýchto detí, aby sa v tomto smere, mohlo posunúť stravovanie v školách a škôlkach .rnĎakujem vopred za odpoveď za všetkých rodičov, ktorý musia špeciálne riešiť stravu svojich detí.
  rodič
 • Re: Diétna strava v škôlkach a školách
  Pridané: 02.03.2021 (10:53:22)
  Dobrý deň.
  O Vašej požiadavke hovorí školský zákon, aj vyhláška o školskom stravovaní , ktoré dávajú možnosť poskytovania diétneho stravovania (v prípade priestorovo- kapacitných a personálnych možností jedální), podľa posúdenia ošetrujúceho lekára - špecialistu, že dieťa/žiak vyžaduje osobitné stravovanie, ktoré rodič predloží pri svojej požiadavke.
  Ministerstvo pre takéto prípady vydalo materiálno-spotrebné normy a receptúry pre tri druhy diét, ktoré sú v súčasnosti aplikovateľné v školskom stravovaní:
  -šetriaca (pri chorobách tráviaceho traktu),
  -diabetická (pri zvýšenej hladine cukru v krvi
  –pri cukrovke-bezgluténová, bezlepková diéta (pri poruche vstrebávania lepku v pokrmoch).
  Súčasný problém pri poskytovaní diétneho stravovania v zmysle Vašej požiadavky , však spočíva v nedostatočných priestorových a personálnych kapacitách školských jedální, nakoľko príprava diétnych jedál vyžaduje veľmi prísne stanovené požiadavky na samostatné oddelené priestory na uskladnenie aj osobitné kuchynské vybavenie na samotnú prípravu jedla tak, aby neprišlo do styku s inými potravinami, ako aj vyčlenený kuchynský personál, ktorý prichádza s jedlom do styku.
  Naše školské jedálne poskytujú pri takomto type diét možnosť donášky stravy z domu, ktorá sa uloží v školskej jedálni do samostatného chladiaceho priestoru a pred konzumáciou ohreje ( aj vzorky z takejto stravy sa musia odobrať a uložiť na prípadnú kontrolu). Iné možnosti v súčasnosti naše školské jedálne nemajú.
  Do budúcnosti by sme radi ponúkli aj Vami požadovaný typ stravovania, je to ale podmienené zvýšenými finančnými dotáciami , nakoľko aj súčasný finančný limit na prípravu jedál je na prípravu diétneho jedla nedostatočný.
  Podotýkame ale, že súčasné školské stravovanie už podlieha prísne stanoveným normám,, keď polotovary a hlbokozmrazené výrobky sú používané, iba v prípadoch výnimočných situácií (nedostatok pracovných síl, prerušenie dodávok energií a pod.). Do stravy sa nezaraďujú doplnkové pokrmy za hlavným jedlom na úkor kvality potravín použitých pri príprave jednotlivých pokrmov. Podávať priemyselne vyrobené šaláty ,cukrárenské výrobky, parené buchty a knedle z distribučnej siete v zariadeniach školského stravovania je neprípustné. K jedlu sa podáva čistá pitná vody z vodovodu, pitná voda ochutená citrónom a bylinkami. Jedlá a nápoje sú vyrábané z čerstvých surovín, používajú sa potravinové komodity najvyššej kvality s vysledovateľnosťou pôvodu.
  Receptúry sú precízne vypracované pre 4 vekové skupiny stravníkov. Pre deti v materskej škole hodnoty energie a základných živín pri podaní desiatej, obeda a olovrantu predstavujú 60% z celkového príjmu odporúčanej dennej výživovej dávky, pre žiakov I. stupňa základnej školy, II. stupňa ZŠ cca 35% z celkového príjmu odporúčanej dennej výživovej dávky.

  PaedDr. Viera Ebert
  Školský úrad
  MsÚ, B. Štiavnica
 • údržba
  Pridané: 03.02.2021 (09:08:13)
  Dobrý deň, technické služby ešte nezistili aké je dnes počasie? Čaká sa na to kým si ľudia nohy dolámu? Po chodníkoch sa nedá chodiť šmýka sa, nie každý chodí autom. Môžete sa na to pozrieť ísť sa tak trochu von poprechádzať?
  obyvateľ mesta
 • Re: údržba
  Pridané: 08.02.2021 (12:20:27)
  Vážený občan,

  v Banskej Štiavnici je zopár dní, keď sa vytvorí súvislá ľadová vrstva po celej ploche mesta.
  Toto sa udialo aj teraz . Na odstraňovaní poľadovice boli nasadení všetci dostupní pracovníci TS, m.p..
  Vieme, že by ich bolo treba viac, ale robili sme, čo sa dalo, s tým čo máme.

  Ing. Miloslav Filjač
  riaditeľ TS, m.p., Banská Štiavnica
 • 30 km/h
  Pridané: 29.01.2021 (21:54:15)
  Chcem sa opýtať,prečo sa na 30 km/h z Križovatky cez Dolnú ul.,chodí vždy normálnou rýchlosťou 50 km/h,poprípade ako minule aj 100km/h.Hlavná vec,že je tam dokonca aj svietiaca značka,ale to tam takou rýchlosťou ide iba autoškola.Či tých pát tisíc eur sa nemohlo využiť inde?Alebo je za tým,že sa chcel len niekto napakovaťpeniazmi?ˇŽijem akurát na Dolnej,ale niekedy len tŕpnem,či tie autá aj spomalia,lebo ísť na druhú stranu,tak ja mám strach niekedy.Riskujete veľmi,ak tam niekto naberie dieťa,alebo strarých ľudí.Neviem,ako to budete riešiť,keď peších ľudí zabije niekto na aute.
 • Re: 30 km/h
  Pridané: 03.02.2021 (14:28:34)
  Dobrý deň.

  Na Vašu otázku, prečo idú nedisciplinovaní vodiči z ulici Križovatka na ulicu Dolná rýchlo, keď to je v tom úseku zakázané ísť rýchlejšie ako 30km/hod., neviem odpovedať.
  Požiadali sme štátnu políciu o zvýšené kontroly hlavne na tomto úseku, ale aj napriek všetkým opatreniam, nemá to 100% účinok. Financovanie projektu označenia bolo cez projekt nadácie, takže sme nevyhodili žiadnych pár tisíc eur.

  S pozdravom
  Ing. Marian Zimmermann
  zástupca primátorky mesta


Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Parkovanie v meste
Mesto Banská Štiavnica