Navigácia


Informácie

23. november 2019, meniny má Klement


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanPodnety pre primátora a samosprávu

Podnety pre primátora a samosprávu

Upozornenie:
Primátor mesta a orgány samosprávy si vyhradzujú právo neodpovedať na anonymné podnety, žiadosti o informácie, ktoré spadajú pod zákon č. 211/2010 Z.z. v znení neskorších predpisov a podnety obsahujúce slovné útoky a vulgarizmy.

Pridajte vlastný príspevok

Zoznam príspevkov

 • zeleň Péchova ulica
  Pridané: 03.09.2019 (09:35:12)
  Skúsim ešte raz, lebo som už písala v júli o udržiavaní zelene na Péchovej ulici ale bez odozvy. Prosím,kto je zodpovedný za udržiavanie zelene v tejto ulici. Časť bola odstránená, ale nie upravená pri oprave cesty a múra, ale teraz ani len základné pokosenie a zníženie kríkov nebolo spravené. "Chodník" na dolnú ulicu asi nie je chodník, alebo ak, tak nedokončený. Skúste s tým niečo spraviť. Ďakujem
  Haľamová
 • Re: zeleň Péchova ulica
  Pridané: 19.09.2019 (08:01:31)
  Zodpovedný za údržbu verejnej zelene na ul. A. Pécha je p. Kartík s Malými obecnými službami. Nakoľko p. Kartík zabezpečil kosenie cintorínov, pokosenie tejto ulice zabezpečili Technické služby, m.p. Banská Štiavnica v 37. týždni.

  Oficiálny chodník na dolnú ulicu Péchovú nie je.

  Je potrebné využívať miestnu komunikáciu, ktorá je vyasfaltovaná a bezpečná.

  Ing. Ján Hlinka
  Verejné služby, MsÚ B. Štiavnica

 • Cintoríny
  Pridané: 02.09.2019 (20:29:12)
  Dobrý deň . Chcela by dom sa opýtať či sa niekto stará oo čistotu cintorína pri Dome smútku?Dnes som nemohla ani zapáliť sviečku lebo je tam polmetrova pŕhľava a bodliaky. Keď tam človek vstúpi, myslí si, že je na zarastenom smetisku. Smutné....
 • Re: Cintoríny
  Pridané: 18.09.2019 (10:07:24)
  Dňa 04.09.2019 po pohrebe p. Daubnera bola vykonaná kontrola uvedených priestorov za prítomnosti p. primátorky. Stav, ktorý je popísaný v čiernej skrinke bol skontrolovaný a bolo skonštatované, že údaje sa nezakladajú na pravde. Okolie Domu smútku bolo obrastené porastom cca 15-20cm. Stav ako po vykonaní tretieho kosenia cintorína v kalendárnom roku.
  Pred sviatkami Pamiatky zosnulých sa všetky cintoríny znova pokosia.  Miroslav Peťko
  Správa cintorínov
 • Cestovanie
  Pridané: 02.09.2019 (17:46:45)
  Dobrý deň, prosím vás ako bude pokračovať riešenie problému náhrady autobusového spojenia do BA? Zatiaľ som nepostrehla že by sa pridali nejaké autobusové spoje do ZV aleboZH alebo ZC.Taktiez žiadne zlepšenie vo vlakovej doprave.Dakujem za rýchlu a kompetentnú odpoveď.
  Švidroňová
 • Re: Cestovanie
  Pridané: 13.09.2019 (10:27:44)
  Priame autobusové spojenie medzi Banskou Štiavnicou a Bratislavou bude obnovené od
  1. októbra tohto roku. Od 1. septembra spoj prestal premávať. Zrušenie linky avizoval prepravca už na jar tohto roku. Okamžite po ohlásení budúceho zastavenia tohto spoja zo strany SAD Zvolen, a.s. súkromného prepravcu, ktorý spojenie zabezpečuje, Banská Štiavnica na úrovni primátorky mesta a jej tímu okamžite vstúpila do rokovania s Ministerstvom dopravy a výstavby SR a následne s Ministerstvom hospodárstva SR a VÚC BBSK priamo na tejto takpovediac najvyššej úrovni sa rozhodla problém riešiť a prekonať, aby spojenie Banská Štiavnica napriek strate prepravcu nestratila. Ministerstvo dopravy a výstavby SR presne usmernilo, podľa ktorého nariadenia ES je možné túto dopravnú službu ekonomicky riešiť vo verejnom záujme zo strany BBSK. Spoločnými silami BBSK, Mesta Banská Štiavnica a akciovej spoločnosti sa podarilo nájsť riešenie a došlo k dohode, že bude jazdiť denne jeden párový spoj s prestojmi v Nitre, v piatok a v nedeľu budú jazdiť dva spoje. Dohodlo sa aj technické a finančné zabezpečenie. V súčasnosti SAD Zvolen, a.s. pripravilo nový cestovný poriadok a vybavujú doklady pre vydanie licencie.


  Ing. Marian Zimmermann
  zástupca primátorky

 • Kanál Obrancov mieru a Na Mária Šachtu.
  Pridané: 28.08.2019 (11:23:22)
  Dobrý deň. Chcem sa opýtať kedy pride mesto vymenit železnú konstrukciu vodneho kanalu na ulici Obrancov mieru a Na Mária Šachtu,keďže jedna železná mriežka chýba a uz su aj ostatné mriezky v dezolátnom stave. Ďakujem.
  Kanál
 • Re: Kanál Obrancov mieru a Na Mária Šachtu.
  Pridané: 02.09.2019 (10:20:34)
  O poškodenej mreži na uvedenej ulici sme vedeli. Oprava bola plánovaná na 30.08.2019, aj s vyčistením úseku.
  Aj napriek tomu ďakujeme za informáciu.
  S pozdravom
  JUDr. Gejza Volf
  Technické služby, m. p.
  Banská Štiavnica
 • schodisko
  Pridané: 14.08.2019 (20:22:22)
  Prosim vas najde sa niekto ,kto zbavi schody nánosu zeminy a štrku ,,Shody od zelezničnej stanici k utuklu Tulava Labka ďakujem
  obyvatelia Povrazniku
 • Re: schodisko
  Pridané: 28.08.2019 (13:36:00)

  Vyčistenie schodov zabezpečili malé obecné služby p. Kartík v 34. týždni (19.08.2019).

  Ing. Ján Hlinka
  Verejné služby MsÚ B. ŠtiavnicaNachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Kino Akademik
Čierna skrinka