Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanPodnety pre primátora a samosprávu

Podnety pre primátora a samosprávu

Upozornenie:
Primátor mesta a orgány samosprávy si vyhradzujú právo neodpovedať na anonymné podnety, žiadosti o informácie, ktoré spadajú pod zákon č. 211/2010 Z.z. v znení neskorších predpisov a podnety obsahujúce slovné útoky a vulgarizmy.

Pridajte vlastný príspevok

Zoznam príspevkov

 • Informácia k počtu prac. miest v cestovnom ruchu
  Pridané: 11.05.2020 (21:51:52)
  Dobry den,

  rad by som sa dopatral k informacii, ake percento (pripadne aj v absolutnom vyjadreni) prac. miest v meste B.Stiavnica a okoli z celkoveho poctu prac. miest tvoria prac. miesta v cestovnom ruchu, pripadne nan naviazane (ako napr. muzea, obchody, sluzby v centre mesta, atd...) ? Ja som tuto informaciu nenasiel ani v strategickych dokumentoch mesta, VUC BB, ani na stranke Statistickeho uradu SR. Predpokladam, ze mesto B.Stiavnica ako jedno z centier turizmu v SR, ma tieto informacie k dispozicii a ja som mozno nehladal na spravnom mieste. Inak povedane, ako prevadzkovatela ubytovacieho zariadenia v BS ma zaujima, aky pocet produktivnych obyvatelov mesta priamo ovplyvni udalost typu koronavirusu, alebo ineho druhu ekonomickej krizy. Dakujem

  R.Kubala
 • Re: Informácia k počtu prac. miest v cestovnom ruchu
  Pridané: 14.05.2020 (07:49:28)
  Dobrý deň,

  Mesto Banská Štiavnice nedisponuje požadovanými údajmi.

  Mgr. Henrieta Godová
  vedúca oddelenia
  Odd. regionálneho rozvoja a medzinárodných vzťahov

 • kanalizácia Horná Resla
  Pridané: 10.05.2020 (18:00:48)
  Dobrý deň,
  veľmi by nás potešilo, ak by sme mali informáciu, či sa plánuje realizácia kanalizácie na Hornej Resle. Veľmi by prispela ku skvalitneniu života v meste z hľadniska ochrany životného prostredia.

  Zuzana Rjapošová, Družicová 5, BS
 • Re: kanalizácia Horná Resla
  Pridané: 25.05.2020 (12:04:55)
  Dobrý deň,

  Na Vašu otázku ohľadne termínu realizácie kanalizácie na Hornej Resle Vám dnes neviem odpovedať, Mesto Banská Štiavnica má pripravenú projektovú dokumentáciu a stavebné povolenie z roku 2019 pre túto časť mesta. Nakoľko je predpokladaný rozpočet na realizáciu kanalizácie 1 692 000,00 eur mesto takúto sumu nevie prefinancovať z vlastných rozpočtových prostriedkov, preto sme v roku 2019 podali žiadosť o poskytnutie dotácie z Environmentálneho fondu na projekt s názvom „ Odkanalizovanie časti starého mesta v Banskej Štiavnici“ (ulica Péchova-Horná Resla), avšak z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov na množstvo podaných projektov v tejto oblasti naša žiadosť nebola podporená. Mesto Banská Štiavnica plánuje aj v tomto roku žiadosť podať opätovne.
  Získanie podpory z iných zdrojov ako napr. EŠIF nie je možné z dôvodu vysokého percenta odkanalizovania mesta.

  Ing. Zuzana Kladivíková, odd. výstavby, ÚP a ŽP
 • Farská ulica - demontáž zvyškov ryolitovej dlažby s následným vysypaním uličky jemným štrkom s posypovou soľou
  Pridané: 06.05.2020 (20:18:11)
  Dobrý deň Posledný cca týždeň bola realizovaná demontáž zvyškov ryolitovej dlažby na ulici Farská. Dlažba na Farskej bola v období posledných 10 rokov z väčšej časti rozkradnutá, jej zvyšky, t.j. niekoľko metrov dlažby  pri jej konci smerom od Katolíckej školy, a na opačnom konci smerom k fare (nad Štyrmi sochami), boli demontované a odvezené preč. Následne boli časti ulice po odstránení dlažby vysypané štrkom frakcie cca 0-14mm s posypovou soľou vo vrstve o hrúbke 1 až 10 cm, čo predstavuje environmentálne riziko ako aj ohrozenie okolitých stavebných konštrukcií
  Prosím o posunutie tejto informácie zodpovedným osobám a ourýchlené odstránenie posypovej zmesi z Farskej ulice ešte pred vyplavením soli počas prípadných dažďov, čím by sa soľ nezvratne dostala do podložia, odkiaľ sa postupne vzlínaním dostane do murív okolitých stavieb, kde zvýšený obsah solí
  spôsobuje narušenie povrchových vrstiev (nátery/ omietky), ako aj samotného muriva kryštalizáciou. Sanácia zvýšeného obsahu vodorozpustných solí z murív historických objektov je po odbornej, ako aj finančnej stránke náročná, pričom často dochádza k narušeniu pamiatkovej hodnoty objektov.
  Ďakujem

  Ivan Farárik, Gwerkovej 2, Banská Štiavnica
 • Re: Farská ulica - demontáž zvyškov ryolitovej dlažby s následným vysypaním uličky jemným štrkom s posypovou soľou
  Pridané: 13.05.2020 (07:56:02)
  Vážený pán Farárik, na vyspravovanie uvedeného chodníka bola použitá štrkodrva už pozametaná z miestnej komunikácie aj s kryštálikmi posypovej technickej soli – bola to chyba, ktorú sme si uznali a preto dňa 12.05.2020 štrkodrva obsahujúca kryštáliky soli bola z chodníka na Farskej ulici vybratá do posledného zrna a chodník bol vyvezený čistou nepoužitou drvou. Týmto sa občanom zároveň aj ospravedlňujeme.


  JUDr. Gejza Volf
  TS, s.p., vedúci strediska č.2
 • Farská ulica - demontáž zvyškov ryolitovej dlažby s následným vysypaním uličky jemným štrkom s posypovou soľou
  Pridané: 06.05.2020 (18:38:38)
  Dobrý deň Posledný cca týždeň bola realizovaná demontáž zvyškov ryolitovej dlažby na ulici Farská. Dlažba na Farskej bola v období posledných 10 rokov z väčšej časti rozkradnutá, jej zvyšky, t.j. niekoľko metrov dlažby  pri jej konci smerom od Katolíckej školy, ako aj na opačnom konci smerom k fare (nad Štyrmi sochami), boli demontované a odvezené. Následne boli časti ulice po odstránení dlažby vysypané štrkom frakcie cca 0-14mm s posypovou soľou vo vrstve o hrúbke 1 až 10 cm, čo predstavuje ohrozenie okolitých stavebných konštrukcií.rnrnProsím o posunutie tejto informácie zodpovedným osobám a o urýchlené odstránenie posypovej zmesi z Farskej ulice ešte pred vyplavením soli počas prípadných dažďov, čím by sa soľ nezvratne dostala do podložia, odkiaľ sa postupne vzlínaním dostane do murív okolitých stavieb, kde zvýšený obsah solí spôsobuje narušenie povrchových vrstiev (nátery/ omietky), ako aj samotného muriva kryštalizáciou. Sanácia zvýšeného obsahu vodorozpustných solí z murív historických objektov je po odbornej, ako aj finančnej stránke náročná, pričom často dochádza aj k narušeniu pamiatkovej hodnoty objektov.
  Ivan Farárik, Gwerkovej 2, Banská Štiavnica
 • Re: Farská ulica - demontáž zvyškov ryolitovej dlažby s následným vysypaním uličky jemným štrkom s posypovou soľou
  Pridané: 13.05.2020 (07:56:36)
  Vážený pán Farárik, na vyspravovanie uvedeného chodníka bola použitá štrkodrva už pozametaná z miestnej komunikácie aj s kryštálikmi posypovej technickej soli – bola to chyba, ktorú sme si uznali a preto dňa 12.05.2020 štrkodrva obsahujúca kryštáliky soli bola z chodníka na Farskej ulici vybratá do posledného zrna a chodník bol vyvezený čistou nepoužitou drvou. Týmto sa občanom zároveň aj ospravedlňujeme.


  JUDr. Gejza Volf
  TS, s.p., vedúci strediska č.2
 • Poskytovanie ubytovania pre návštevníkov mesta
  Pridané: 16.04.2020 (19:55:24)
  Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako je to s poskytovaním ubytovacích služieb pre návštevníkov mesta v súkromnom byte. V bytovom dome bývajú starší občania, ktorí nesuhlasia, vzhľadom na šírenie vírusu, s prenájmom bytu v ich bytovke. Počas pandemie je takéto poskytovanie služieb v súlade so zákonom?
 • Re: Poskytovanie ubytovania pre návštevníkov mesta
  Pridané: 27.04.2020 (10:54:46)
  Dobrý deň,

  podľa toho čo píšete usudzujem, že išlo o krátkodobé prenajímanie bytu návštevníkom mesta. Prijaté Opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR pri ohrození verejného zdravia zahŕňali aj uzatvorenie ubytovacích zariadení, a teda neumožňovali poskytovanie ubytovacích služieb v súčasnej situácii na akejkoľvek úrovni. Tieto opatrenia boli prijaté s cieľom obmedzenia cestovania a šírenia vírusu COVID-19. Ak sa takéto niečo dialo, bolo treba upovedomiť príslušné orgán y – OO Policajného zboru, Mestskú políciu.

  Andrea Benediktyová, MsÚ, Odd. RRaMV

Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Parkovanie v meste
Mesto Banská Štiavnica