Navigácia


Informácie

24. január 2021, meniny má Timotej


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanPodnety pre primátora a samosprávu

Podnety pre primátora a samosprávu

Upozornenie:
Primátor mesta a orgány samosprávy si vyhradzujú právo neodpovedať na anonymné podnety, žiadosti o informácie, ktoré spadajú pod zákon č. 211/2010 Z.z. v znení neskorších predpisov a podnety obsahujúce slovné útoky a vulgarizmy.

Pridajte vlastný príspevok

Zoznam príspevkov

 • Stojiská na veľkokapacitné kontajnery na bio odpad
  Pridané: 16.11.2020 (13:22:43)
  Dobrý deň!
  V nadväznosti na príspevok zo dňa 5.11.2020 - Fungovanie mestského kompostoviska by som sa chcela opýtať, či sa uvažuje o zriadení stojísk pre veľkokapacitné kontajnery na bio odpad (pokosená tráva, lístie) možno hlavne v okrajových častiach mesta. Vychádzam zo skúsenosti, že napr. mesto Turčianske Teplice takéto stojiská zriadené má a sú prístupné počas celej sezóny. Priebežne, zrejme podľa potreby sa kontajner vyprázdni a je aj ďalej k dispozícii majiteľom rodinných domov a záhrad. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že je to veľká pomoc pre obyvateľov a maximálne to spĺňa účel, pretože vôbec nie je jednoduché, takýto odpad (aj čo do množstva) prepraviť na zberný dvor, nehovoriac o starších obyvateľoch, resp. aj nie každý má auto. Na sídliskách majú obyvatelia na takýto účel vyčlenené zberné nádoby a my majitelia záhrad, ja keď platíme za ne dane, narážame každoročne na problém, čo s takýmto odpadom ďalej.

  Renáta
 • Re: Stojiská na veľkokapacitné kontajnery na bio odpad
  Pridané: 23.11.2020 (13:38:30)
  Dobrý deň p. Renáta,
  veľkokapacitné kontajnery na bioodpad sa môžu javiť ako dobrý nápad, ale v praxi tu narážame na zásadný problém. Keď niekde umiestnite veľkokapacitný kontajner, hoci bude označený, že je len na bioodpad, ľudia doň nahádžu všetko, vrátane objemného odpadu, elektroniky, stavebných odpadov, ...
  a následné ručné dotrieďovanie takejto zmesi je nákladné a náročné.
  Rodinné domy, ktoré si nechcú sami kompostovať bioodpad z domácnosti a zo záhrady budeme postupne vybavovať hnedými nádobami na bioodpad v rámci možností mesta. Tí, ktorí si doma kompostujú a majú úľavu na poplatku za komunálny odpad, ak by chceli mať aj hnedú nádobu, úľava zanikne, pretože zber a spracovanie bioodpadu v mestskej kompostárni niečo stojí. Záujemcovia o hnedé nádoby z rodinných domov sa môžu hlásiť na tel. č. 0904 417 202.
  Pokiaľ má niekto nárazovo veľa bioodpadu – lístie na jeseň, tráva alebo konáre, môže to celoročne priviesť na zberný dvor. Štiavničania majú odber bioodpadu na zbernom dvore bezplatný. V hustejších rodinných zástavbách mesta sa vykonávajú aj sezónne zbery bioodpadu na jar a na jeseň.

  Miloš Veverka, Technické služby, m. p. Banská Štiavnica
 • covid 19
  Pridané: 14.11.2020 (22:00:27)
  Chcem sa spýtať,teraz keď sa musia nosiť rúška a to všade,prečo pred vchodom na Križovatke 8 tam pijú alkohol,kávu a v posednom rade aj obedujú a samozrejme bez rúška.Vždy si donesú z vnútra stoličky,stôl a debatujú a do neskorého večera.Ja čo som stará nosím,ale bojím sa chodiť z toho vchodu von aj dnu.Neviem,či mám poslať trestné oznámenie na PZ,alebo to vyriešite vy.Ešte po ulici tiež chodia bez rúškov,MP ani PZ to nekontrolujú vôbec.To je keď mám dodžovať nejaké veci,ale nikto to nedodržuje.
 • Re: covid 19
  Pridané: 25.11.2020 (14:29:49)
  Mestská polícia na základe podnetu do čiernej skrinky vykonala v danej veci šetrenie v priebehu ktorého bolo zistené, že niektorí obyvatelia bytového domu na ul. Križovatka, pred vchodom č. 8 sa vonku stretávajú, kde sa rozprávajú a fajčia. Hliadka týchto obyvateľov vyťažila a títo jej oznámili, že aby nefajčili vo vnútorných priestoroch vchodu, či už na chodbe alebo v kočikárni, kde sa tiež stretávajú tak fajčia vonku. Hliadka následne vyťažila domového dôverníka z vchodu č. 8, ktorý hliadke uviedol, že konkrétne jemu sa nikto nesťažoval na situáciu opísanú v Čiernej skrinke. Taktiež nemá vedomosť o tom, že by sa niekto z obyvateľov sťažoval na fajčenie, požívanie alkoholických nápojov či nosenie ochranných rúšok niekde inde, alebo niekomu inému. Nemá ani oznámenie od obyvateľov za rušenie nočného kľudu. On sám niekoľko krát videl, že keď obyvatelia stáli vonku pred obytným domom, tak všetci mali nasadené ochranné rúška a nemali ich len v tej chvíli, keď fajčili a pili kávu.
  Obyvateľov, ktorých hliadka videla pred bytovým domom mali všetci nasadené ochranné rúška a hliadka ich na základe oznámenia do Podnetov pre primátora a samosprávu upozornila na dodržiavanie opatrení vydaných Regionálnym úradom verejného zdravotníctva SR. v súvislosti s opatreniami na COVID 19.
  Nosenie ochranného rúška je povinné pre všetkých v exteriéri aj v interiéri. Nemusia ich mať napr. v prírode, ak ste členovia spoločnej domácnosti, alebo ak budete od cudzích osôb vzdialený viac ako 5m. Hliadka Mestskej a štátnej polície tieto opatrenia počas výkonu služby pravidelne kontroluje.
  Čo sa týka podania trestného oznámenia na polícii, ak disponujete dostatočným dôkazovým materiálom, ktorý by ste vedela predložiť pri Vašom oznámení, tak je to len na Vašom rozhodnutí.

  Peter Šemoda, náčelník MsPo

 • Fungovanie mestského kompostoviska
  Pridané: 05.11.2020 (08:21:15)
  Dobrý deň!
  Rád by som vedel, či už funguje mestské kompostovisko. Ak áno, možno by bolo zo strany mesta dobré zabezpečiť jeho plnenie opadaným lístím, ktoré už teraz zapĺňa chodníky a cesty. Plne si uvedomujem, že sa jedná o nie lacnú záležitosť (zhrabanie, odvoz), no ak už kompostovisko máme, treba ho využiť a je vhodné, ak mesto ide príkladom jeho využitia. Prichádzajú suchšie dni, netreba ich premárniť ničnerobením, lebo nevieme, či po ich uplynutí v dažďových alebo snehových pľuštiach ešte bude možnosť toto lístie skompostovať.
  S pozdravom

  Michal
 • Re: Fungovanie mestského kompostoviska
  Pridané: 13.11.2020 (12:47:38)
  Dobrý deň p. Michal,
  mestská kompostáreň BS funguje naplno, kompostujeme v nej denne tony konárov, lístia, kuchynského bioodpadu a cez leto aj trávy. Teraz na jeseň občania mesta prinášajú do kompostárne množstvá lístia. Veľa lístia je aj z čistenia mesta a z údržby verejnej zelene. Takže z hľadiska kompostárne nie je problém, radi zoberieme a skompostujeme všetky biologicky rozložiteľné odpady, ktoré na kompostáreň prídu.

  Miloš Veverka, Technické služby, m. p., Banská Štiavnica
 • Verejné osvetlenie
  Pridané: 15.10.2020 (11:56:21)
  Dobrý deň, ak by bolo možné chceli by sme poprosiť o opravu verejného osvetlenia na Ul. A.Trúchleho-Sytnianskeho - hlavná cesta + povyše autoškoly. Ďakujeme.
  Obyvatelia ulice
 • Re: Verejné osvetlenie
  Pridané: 20.10.2020 (09:57:11)
  Ďakujem za informáciu, ale poruchy na VO sa hlásia na Technických službách mesta Banská Štiavnica na tel. čísle 0905 491 034. Vami uvedená porucha bola opravená 15.10.2020 v deň Vášho nahlásenia podnetu. O poruchách na hlavných trasách v meste nás ešte v noci informuje Mestská polícia.


  S pozdravom  JUDr. Gejza Volf
  TS, m.p. vedúci strediska č.2

 • Odstavené auto
  Pridané: 12.10.2020 (13:43:08)
  Dobrý deň, na Hviezdoslavovej ulici (na sídlisku pod Kalváriou pred Garáž pubom), priamo na ceste je odstavené staré čierne BMW. Podľa ŠPZ by nemal byť problém zistiť majiteľa auta a zabezpečiť jeho preparkovanie, resp. odtiahnutie. Prekvapuje ma, že aj napriek tomu že uvedené je neprehliadnuteľné, už niekoľko mesiacov sa to prehliada.
  Dáša
 • Re: Odstavené auto
  Pridané: 19.10.2020 (09:43:48)
  Dňa 15.10.2020 MsPo Banská Štiavnica vykonala kontrolu, ktorou bolo zistené, že motorové vozidlo sa už na uvedenom mieste nenachádza.
  PhDr. Peter Šemoda
  náčelník MsPo


Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Parkovanie v meste
Mesto Banská Štiavnica