Navigácia


Informácie

30. jún 2022, meniny má Melánia


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanPodnety pre primátora a samosprávu

Podnety pre primátora a samosprávu

Upozornenie:
Primátor mesta a orgány samosprávy si vyhradzujú právo neodpovedať na anonymné podnety, žiadosti o informácie, ktoré spadajú pod zákon č. 211/2010 Z.z. v znení neskorších predpisov a podnety obsahujúce slovné útoky a vulgarizmy.

Pridajte vlastný príspevok

Zoznam príspevkov

 • Návšteva európskeho parlamentu
  Pridané: 16.04.2022 (10:17:31)
  Dobrý deň, zaujímalo by ma, na akom základe boli vyberané osoby, ktoré navštívili Európsky parlament, kto financoval cestu a prečo tam boli niektoré tie isté osoby dvakrát po sebe. Ďakujem za odpoveď.
  Mária
 • Re: Návšteva európskeho parlamentu
  Pridané: 19.04.2022 (11:01:01)
  Dobrý deň,

  Mesto Banská Štiavnica uvedenú návštevu neorganizovalo ani nefinancovalo. Organizovaná aj financovaná bola prostredníctvom europoslanca Roberta Hajšela.

  Mgr. Nadežda Babiaková
  primátorka mesta

 • Hádzanie kameňov na autá Šobovčanmi
  Pridané: 14.04.2022 (09:45:36)
  Dobrý deň,rnrnviacerí občania sa sťažujú na nebezpečnú skúsenosť pri prejazde Šobovom. Miestne deti hádžu na idúce autá kamene, čo okrem materiálnej škody môže spôsobiť aj vážnu ujmu na zdraví či na živote. Bola upovedomená aj polícia, ale incident sa ťažko dokazuje, keďže páchatelia do príjazdu hliadky ujdú. rnChcem sa preto informovať, či mesto neumiestni na kritický úsek kamery, alebo nepodnikne nejaké iné opatrenia na zabránenie vážnych následkov. Po prvej ujme na zdraví už bude neskoro.rnrnĎakujem za odpoveď.
 • Re: Hádzanie kameňov na autá Šobovčanmi
  Pridané: 25.04.2022 (12:02:42)
  Dobrý deň,
  Na základe Vášho podnetu zo dňa 14.4.2022 Vám oznamujem, že MsPo Banská Štiavnica v mestskej časti Šobov v Banskej Štiavnici disponuje kamerovým systémov a daný úsek monitoruje. V prípade zistení skutočností, ktoré by viedli k objasneniu daného skutku MsPo v spolupráci s OO PZ v Banskej Štiavnici budú v danej veci konať.


  Michal Kminiak
  zástupca náčelníka MsPo
 • Nezverejnenie na stránke mesta
  Pridané: 21.03.2022 (09:09:45)
  Dobrý deň, určite ja aj veľa občanov mesta zaujímajú odpovede na dopyty a interpelácie poslancov z posledného zasadnutia MsZ, ktoré sa konalo 9.2.2022.. Odvtedy už dávno prešlo 30 dní a kde sú zverejnené odpovede?
  Martin
 • Re: Nezverejnenie na stránke mesta
  Pridané: 25.03.2022 (11:21:07)
  Dobrý deň pán Martin,

  na mestskom zastupiteľstve v Banskej Štiavnici konanom 9.2.2022 sa poslanecký zbor zhodol na tom, že príspevky do tohto bodu pošle elektronicky. Keďže žiadne dopyty neboli doručené ani osobne ani písomne ani elektronicky, preto nie sú zverejnené. Zápisnica z rokovania je v súlade so zákonom zverejnená na web stránke mesta Banská Štiavnica – www.banskastiavnica.sk.


  Eva Turányiová
  MsÚ, Banská Štiavnica

 • parkovanie
  Pridané: 17.03.2022 (13:13:04)
  Ako sa pozerám do čiernej skrinky,tak nie sú odpovede u niektorých.Ja som písal minulý rok ohľadne parkovania tmavého volva BS 932AS pri kaviarni V,oproti UV reštaurácii.Vtedy keď bolo lock down,tak tam chvalabohu nebol,ako sa otvorila kaviare´tak je tam 4-5 týždenne.Tam nie je už parkovacia zóna,nič tam nie je nakreslené,lebo tam môže parkovať iba 7 áut.Spomínal som tu,že neplatí žiadny poplatok za parkovanie,nemá ani žiadny preukaz,či červený,alebo žltý.či v B.Štiavnici keď je niekto podnikateľ,tak to neznamená nič pri parkovaní?Musíme brať úvery,len kvôli takýmto autám,lebo do roka len pri jednom aute ú tie peniaze pre vás mimo.Na chodníku sa nesmie parkovať vôbec.,čo tu v v meste sa nikto nepostará o to.Neviem,či mi aj niekto odpovie na druhý dotaz.
  ZŤP dôchodca
 • Re: parkovanie
  Pridané: 29.03.2022 (08:42:55)
  Parkovanie – odpoveď.


  Na základe Vášho podnetu MsPo zistila majiteľa motorového vozidla EVČ: BS 932 AS, ktoré má parkovať pri kaviarni V, oproti UV reštaurácii. Majiteľ motorového vozidla bol MsPo upozornený na dodržiavanie VZN o parkovaní a na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky. V prípade, že v budúcnosti dôjde k takémuto porušeniu zo strany majiteľa motorového vozidla, MsPo bude zistený priestupok na úseku cestnej premávky riešiť v zmysle priestupkového zákona.


  Michal Kminiak
  zást. náčelníka MsPo

 • Mestský rozhlas.
  Pridané: 06.03.2022 (19:44:40)
  Dobrý deň.
  Chcem sa opýtat prečo v časti pod Kalváriou konkrétne ul Jilemnického a okolie nefunguje Mestský rozhlas už je to asi cca 19 rokov ako tu bývam tak nefunguje. Asi si to ešte nikto nevšimol
  .

  Marcel Vostiar
 • Re: Mestský rozhlas.
  Pridané: 16.03.2022 (08:28:57)
  Dobrý deň,

  Mestský rozhlas je momentálne v útlme, pričom aj do budúcnosti plánujeme udržiavať a neskôr utlmovať len vybrané úseky. Dôvodom je zmena doby, vysoké náklady na údržbu a prevádzku rozhlasu a posun k modernejším kanálom zdieľania informácií, dostupným všetkým obyvateľom mesta bez ohľadu na lokalitu ich trvalého pobytu.
  Na šírenie informácií pre dnes využíva Mesto Banská Štiavnica prednostne tradičné metódy (Štiavnické noviny, vitríny), ako aj moderné spôsoby (VIO TV, SMS infokanál, web stránka, sociálne siete). V krátkej budúcnosti plánujeme spustiť ďalší, nový spôsob šírenia informácií, dostupný každému občanovi. O jeho zavedení budeme informovať čoskoro.

  Ďakujeme za pochopenie.

  Ing. Rastislav Marko
  vedúci odd. kultúry, športu a mediálnej komunikácie


Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Mesto Banská Štiavnica
Parkovanie v meste