Navigácia


Informácie

24. január 2021, meniny má Timotej


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanPodnety pre primátora a samosprávu

Podnety pre primátora a samosprávu

Upozornenie:
Primátor mesta a orgány samosprávy si vyhradzujú právo neodpovedať na anonymné podnety, žiadosti o informácie, ktoré spadajú pod zákon č. 211/2010 Z.z. v znení neskorších predpisov a podnety obsahujúce slovné útoky a vulgarizmy.

Pridajte vlastný príspevok

Zoznam príspevkov

 • Autobusové zástavky uprostred ničoho za základnou školou na Drienovej
  Pridané: 11.10.2020 (16:32:51)
  Prosim pani primátorku, poslancov alebo kohokoľvek kompetentného aby sa venoval problému, aký máme na Drieňovej. Dlhodobo nam tu robia problémy ľudia, ktorý chodia v okolí kotolne na Straku piť, fetovať, následne rozbíjať fľaše, rozhadzovať plechovky atď. Tento stav je tu už niekoľko rokov, k tomu sa v poslednom čase pridala úchylka týchto pánov hádzat petardy. Skúšal som sa s nimi rozprávať. Prosil som ich, o trošku ohľaduplnosti, mame malu dcérku a za den ju niekoľko krat zobudia. Malo to taky efekt, že mi zopár krat pristala petarda rovno na balkóne. Volat MsP nemá zmysel x krat za den, maju aj inu pracu. Poväčšine aj tak nič nevyriešia lebo sa neda nič riešiť. Netuším ako to riešiť. Viem len že chcem normálne bývať bez toho, aby som sa bal dať dieťa spať na balkón a nebáť sa, ze mi tam niekto hodi petardu. Dakujem za pochopenie a prosím o riešenie našej situácie.
  Ľudovít
 • Re: Autobusové zástavky uprostred ničoho za základnou školou na Drienovej
  Pridané: 19.10.2020 (14:20:24)
  Vážený pisateľ,

  obdržali sme od Vás podnet na prešetrenie resp. na vyriešenie situácie ohľadne mládeže, ktorá sa schádza na sídlisku Drieňová a robí Vám problémy.
  Z našich poznatkov vieme, že sa jedná o dve partie, ktoré pôsobia v okolí kotolne a ul. Dr. J. Straku. Jedna partia sú dospelí chlapi, ktorí často postávajú pod panelákom na Ul. L. Svobodu, pri kotolni a v čakárni na Pátrovskej lúke. Vieme, že je to už dlhodobý problém, ktorý rieši nie len Mestská polícia, ale aj štátna polícia a preto verte tomu, že keď sa to ťahá tak dlho, že to naozaj problém je. Sú situácie, kedy má polícia zviazané ruky a nemôže s tým urobiť nič, ale zase sú prípady, kedy vieme zakročiť a aj zákon je na našej strane. Bolo by preto potrebné, aby ste nám pomohli a zavolali v tom čase, keď problém nastane, aby sme vedeli v čas zakročiť, zistiť páchateľa a následne ho potrestať za svoje konanie.
  Je pravda, že roboty máme dosť, ale ani jedno oznámenie neostalo, že by hliadka na miesto neprišla. Na každé zavolanie reagujeme, aj keď možno v niektorých prípadoch neskoršie ak nás zdrží iné oznámenie. My to neberieme ako obťažovanie, veľmi radi vždy prídeme a zjednáme nápravu na mieste. Tých, ktorí sa stretávajú pri kotolni sme už viac krát riešili aj pokutou aj dohovorom a aj cez to všetko sú dni, kedy ich musíme znovu prísť upozorniť na ich neslušné správanie.
  Problém, ktorý ste nám opísal sa týka skôr mládeže, ktorá je mladšej vekovej kategórii, ako sú dospelí, ktorí sa stretávajú pri kotolni. Aby sme vedeli aj tieto osoby stotožniť a potrestať za svoje konanie potrebujeme, aby ste nám zavolali prípadne nám poskytli bližšie informácie, ak viete o koho sa jedná. Všetky informácie, ktoré nám poskytnete ostanú utajené.
  Poprosím Vás, ak by ste nám vedeli poskytnúť viac informácii, v akom čase sa tam mládež schádza prípadne, ktoré dni.
  Hliadku Mestskej polície kontaktujte na bezplatnú linku 159, prípadne na mobilné tel. číslo 0905 597 673 alebo priamo na telefón náčelníka MsPo 0917 146 330.


  PhDr. Peter Šemoda

  náčelník MsPo

 • Koňský trus
  Pridané: 18.09.2020 (08:44:29)
  Koňský trus nás už niekoľko dní vítá pri Piarskej bráne. To isté sa v minulosti stalo priamo na ceste ku klingerskému bufetu. Prečo nemajú povinnosť tento koňský trus odpratať?
  Ďakujem

  Občan
 • Re: Koňský trus
  Pridané: 28.09.2020 (14:04:37)
  Odpratané obratom pracovníkmi čistenia mesta.

  Ing. Miloš Filjač
  riaditeľ TS, m.p., Banská Štiavnica

 • Neporiadok
  Pridané: 12.09.2020 (08:08:07)
  Na Križovatke, na chodníku nad supermarketom Billa je hrozný neporiadok, treba to čo najrýchlejšie poupratovať. Ale udivuje ma, keďže z tadiaľ denne prejde kvant ľudí a nechodia tam ani aktivačný pracovníci ani zamestnanci TS zbierať smeti a zametať špaky … Poprosím skorú nápravu.
  Ivan D.
 • Re: Neporiadok
  Pridané: 23.09.2020 (08:08:01)

  Vážený pán Ivan D.,
  chodník nad supermarketom BILLA na ul. Križovatka bol vyčistený. Vzhľadom k tomu, že sa tieto nedostatky opakujú na uvedenom úseku bude im venovaná zvýšená pozornosť zo strany zamestnanca TS, m.p. v záujme týmto nedostatkom predchádzať. Ďakujeme za podnet.
  JUDr. Gejza Volf
  TS, m.p., vedúci strediska č.2

 • stromy oproti múzea
  Pridané: 28.08.2020 (12:31:12)
  Už som sa tu opýtal x-krát,že prečo nie sú stromy oproti múzeu.Dal som to aj poslancovi,aby sa opýtal priamo vás,ale mi odpovedal,že sa to nedá.Ešte raz sa spýtam-prečo sa to nedá?V čom je chyba?Kto môže zato,že chlapci z mesta rozkopali skoro všetky stromy a ostal jediný,ktorý potom dalo mesto preč?A aby to nešpatilo ulicu,tak ste tam radšej dali na stĺp kvetináč.Toto asi budem musieť písať vždy,pokiaľ nedostanem odpoveď.
  R.Jány
 • Re: stromy oproti múzea
  Pridané: 21.09.2020 (09:29:34)
  Dobrý deň, rekonštrukcia ulice Kammerhofská bola realizovaná v rokoch 2008/2009, dreviny tam boli síce vysadené, ale vzhľadom k tomu, že je tam nevhodné pôdne podložie a existencia inžinierskych sietí, čo nie je vhodným prostredím na rast drevín, tieto dreviny uhynuli. Na týchto miestach môžeme v budúcnosti umiestniť mobilné kvetináče, ale výsadbu drevín určite nie.

  RNDr. Zuzana Šušková
  MsÚ, MV a RR

 • Centrum Banská Stiavnica s dopravou
  Pridané: 23.08.2020 (20:32:28)
  Pani primátorka a poslanci Banskej Štiavnice
  Po návšteve Vášho mestečka mi nedá napísať Vám a opýtať sa, prečo si tak devastujete centrum mesta autami.
  Navštívila som Vaše mestečko prvý krát a tešila sa, že uvidím krásne starobylé centrum, toľkými ospevovane, ale môj dojem skazila rušna doprava , plno aut jazdilo hore dole po starobylej dlažbe a čo má prekvapilo, že to boli domáce autá , nie turistov. Som z Prešova, tu už dávno mame pešiu zónu ako aj v iných susediacich mestách ako Košice, Levoča, Kežmarok....Hľadala som na nete či to nejako riešite, našla som článok z februára 2019 že sa s pomocou architektov rieši pešia zóna, ale už je august 2020 a nič....mrzí má to aj kvôli zahraničným turistom, lebo posedenie na rušnej ulici nič moc, mám skazený dojem z Vášho mesta a určite ho nebudem nikomu odporúčať navštíviť. Navštívila som aj Kremnicu, a ta má veľmi milo prekvapila...v Prešove keď si sadnem vonku na terasu, hraje príjemná hudba, u Vás hluk aut. Škoda, že to neriešite....
  Ešte ta Anča, potešilo má, že si vypočujeme a uvidíme mestečko pohodlne, ale to bol další omyl, pre hluk v autobuse bolo rozumieť tak 50 % sprievodcovi , takze 0 bodov, s tým tiež nič neriešite? Som veľmi sklamaná .
  Eva

  Eva Knapikova
 • Re: Centrum Banská Stiavnica s dopravou
  Pridané: 09.09.2020 (13:57:22)

  Dobrý deň.

  Veľmi pekne ďakujeme za Váš podnet. Ak máte na mysli za „centrum mesta“ hranice mestskej pamiatkovej rezervácie, tak to máte pravdu.
  Hluk je tu značný a vzhľadom na zaužívanú turistiku ľudí prejsť všadiaľ autom, tak to preto takto vyzerá.
  Snahou vedenia mesta je obmedziť toto veľké množstvo aut v tejto časti mesta vybudovaním ďalšieho parkoviska pre cca 200 áut v jeho blízkosti ( ulica Mierová ).
  V dočasnom dopravnom prostriedku, ktorý prevádzkuje súkromný podnikateľ pre turistov s označením „ANČA“ hluk samospráva nevie obmedziť ani ovplyvniť.

  Ing. Marian Zimmermann
  zástupca primátorky mestaNachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Parkovanie v meste
Mesto Banská Štiavnica