Navigácia


Informácie

23. november 2019, meniny má Klement


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanPodnety pre primátora a samosprávu

Podnety pre primátora a samosprávu

Upozornenie:
Primátor mesta a orgány samosprávy si vyhradzujú právo neodpovedať na anonymné podnety, žiadosti o informácie, ktoré spadajú pod zákon č. 211/2010 Z.z. v znení neskorších predpisov a podnety obsahujúce slovné útoky a vulgarizmy.

Pridajte vlastný príspevok

Zoznam príspevkov

 • Hlavna cesta nám.Sv.Trojice
  Pridané: 14.08.2019 (13:59:30)
  Dobry den,
  uprimne ziadam samospravu mesta resp.Technicke sluzby o zjednanie napravy na hlavnej ceste z Nam.sv.Trojice smerom na ul.Licharda, ostra zakruta doprava. Je tam jama o rozlohe cca 1x1 m, vypadane kocky. Pri kazdodennom prechadzani touto cestou a obchadzani parkujucich aut v tychto miestach dochadza ku znacnym skodam na nasich autach. Jama v tychto rozmeroch je tam uz cca 2 mesiac.
  Dakujem.

  obyvatelka Vodarenskej ulice
 • Re: Hlavna cesta nám.Sv.Trojice
  Pridané: 20.08.2019 (12:50:15)
  Dobrý deň,

  šetrením bolo zistené, že sa jedná o rozkopávku Stredoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a.s. Na základe vyjadrenia vedúcej strediska StVS, a.s., bude rozkopávka daná do pôvodného stavu dňa 22.08.2019 a prevedená práca bude odkontrolovaná.  Ing. Ján Hlinka
  Verejné služby, MsÚ B. Štiavnica
 • Motorkari v meste
  Pridané: 04.08.2019 (15:34:58)
  Dobrý deň, chcem sa opýtať ako chce mesto, mestská polícia a štátna polícia riešiť enormné množstvo motorkárov v našom meste. Parkujú načierno, ani jeden nemá kúpenú parkovaciu kartu. Vytvárajú mnohonásobne väčší hluk ako autá a pravidelne porušujú rýchlostné limity. Má polícia zakúpené meradlá na hlučnosť? Ak ano používa ich: Ak nie Plánuje ich zakúpiť a kedy? V mieste Trotuáru pri terasách parkujú nielen cez víkend v desiatkach na mieste kde je parkovanie zakázané a blokujú tak prechod už aj tak plnej cesty.
  Podpis Nepovinné
 • Re: Motorkari v meste
  Pridané: 28.08.2019 (09:52:27)
  Dobrý deň neznámy pisateľ.
  Mestská polícia, štátna polícia a ani Mesto Banská Štiavnica nemôže zabrániť veľkému prílivu motorkárov do nášho mesta.
  Či majú alebo nemajú zakúpené parkovacie karty to nevieme. Vodiči, ktorí boli kontrolovaní a následne riešení v zmysle priestupkového zákona parkovacie karty zakúpene nemali a keby ich aj zakúpene mali v tomto mieste by im neboli platné, nakoľko sa nachádzajú v zóne zákazu státia. Je preto problém za parkovanie v tomto úseku aj vyberať. Ďalší problém by bol ten, kde by si kartu na motocykel založili tak, aby ju neodfúkol vietor alebo im ju niekto neodcudzil, aby ich Mestská polícia v rámci kontroly mohla skontrolovať. V aute ju dáte za čelné sklo a vozidlo uzamknete. Uvedomujeme si, že je to problém a budeme sa ním v budúcnosti zaoberať, aby sme aj tento problém vyriešili. Mestská polícia bude aj naďalej vykonávať kontroly a vodičov, ktorí porušia zákon budeme riešiť v zmysle zákona.
  Čo sa týka hluku z motoriek zariadenia na meranie hluku Mestská a ani štátna polícia nevlastnia a ani ich neplánujeme zakúpiť, nakoľko to je výlučne záležitosť STK -/ stanice technickej kontroly/.
  Prekračovanie rýchlostných limitov môže kontrolovať len štátna polícia, ktorá má zariadenie na meranie rýchlosti tzv. ramer. Mesto Banská Štiavnica nemá vytvorene osobitné parkovisko pre motorkárov.
  PhDr. Peter Šemoda
  zástupca náčelníka MsPo
 • Schody pri Prima banke
  Pridané: 31.07.2019 (15:39:58)
  Ďakujeme za upratanie schodov, naozaj , pani ich pozametala veľmi pekne! Ďakujeme!
 • Schody pri Prima banke
  Pridané: 22.07.2019 (14:04:47)
  Dobrý deň, ak by bolo možné chceli by sme poprosiť o pozametanie schodov vedúcich od Prima banky na ul. Ing. Višňovského a ak by bolo možné v čase vegetačného pokoja aspoň trošku opíliť čerešňu, z ktorej padajú čerešne na schody. Ďakujeme.
 • Re: Schody pri Prima banke
  Pridané: 31.07.2019 (09:35:56)
  Dobrý deň,
  vyzametanie schodov zabezpečia Technické služby, m. p., ku dňu 31. 07. 2019 a opílenie čerešne sa vykoná v čase vegetačného pokoja.

  Ing. Ján Hlinka
  Verejné služby MsÚ B. Štiavnica
 • Neudržiavené okolie
  Pridané: 21.07.2019 (14:39:12)
  Dobrý deň,
  chcem sa spýtať, že kto je zodpovedný za udržiavanie čistoty chodníka, nad oporným múrom Billy, zo strany od 120 bj. Špakov, odpadkov, prachu a prerastajúcej buriny je tam toľko, že keby že to teraz niekto zametá, tak by týmto neporiadkom zaplnil pár vriec, treba to vyčistiť. A keď už píšem o tejto lokalite, treba konečne vyčistiť betónový jarok na vodu za 120 bj. Príde silnejšia búrka a som zvedavý, potom kto nám bude z pivníc tu odčerpávať vodu, keďže tento rigol je celý zarastený burinou a zanesený.. Po iné roky to pracovníci MOS čistili pravidelne, tento rok ešte ani raz. A posledný podnet, svah nad týmto betónovým rigolom, tento rok mesto ešte ani raz nedalo pokosiť, po iné roky sa kosilo 2x. Vždy na jar my obyvatelia tohto paneláku vo voľnom čase ten svah vyčistíme, vyhrabeme suchú trávu, boli by sme vďačný, keby že je nám mesto aspoň nápomocné pokosením tohto svahu.. Vopred ďakujem aj za ostatných obyvateľov 120 bj. za splnenie týchto 3 požiadaviek.

  Matej H.
 • Re: Neudržiavené okolie
  Pridané: 30.07.2019 (12:33:39)
  Dobrý deň pán Matej H.,

  Dnes 29.07.2019 sme dostali váš podnet a chceme reagovať na dve požiadavky. Tretia – kosenie nezabezpečujeme my.
  Vzhľadom na vývoj situácie na trhu práce, je kapacita MOS nepostačujúca pre zabezpečenie požadovaných prác. Preto sme dnes s mestským oddelením zabezpečujúcim verejnoprospešné služby našli riešenie v zabezpečení týchto prác dočasne kmeňovými pracovníkmi.


  Peter Heiler
  riaditeľ, T.S., m. p., B. Štiavnica

Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Mestská kultúra na facebooku
Kino Akademik