Navigácia


Informácie

26. marec 2019, meniny má Emanuel


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanPodnety pre primátora a samosprávu

Podnety pre primátora a samosprávu

Upozornenie:
Primátor mesta a orgány samosprávy si vyhradzujú právo neodpovedať na anonymné podnety, žiadosti o informácie, ktoré spadajú pod zákon č. 211/2010 Z.z. v znení neskorších predpisov a podnety obsahujúce slovné útoky a vulgarizmy.

Pridajte vlastný príspevok

Zoznam príspevkov

 • Parkovisko pod Novým Zámokom
  Pridané: 29.01.2019 (09:57:12)
  Dobrý deň,

  chcem Vás poprosiť o odhrabanie parkoviska pod Novým Zámkom. Viem, že to asi nie je priorita pre mesto v tomto ročnom období, ale na tom parkovisku parkujú zamestnanci viacerých firiem a aj turisti. Dnes sa mi tam podarilo zapadnúť, našťastie sa našli milí ľudia, ktorí mi pomohli. Aj po predchádzajúcich snehových prehánkach bolo parkovanie len o zručnosti šoféra a aj šťastí. Preto Vás prosím, aby ste možno na záver celého odhrabávania BS venovali aj trochu pozornosti tomuto parkovisku.

  Ďakujem.

  Erika
 • Re: Parkovisko pod Novým Zámokom
  Pridané: 01.02.2019 (12:02:23)
  Dobrý deň prajeme pani Erika,

  ďakujeme za podnet, aj keď o ňom vieme. Hneď po ukončení sneženia ( pondelok – 28.01.2018, o 18: 00 hod ) prišli kooperujúce firmy na vyčistenie mesta. Jedna z nich začína práve na dotknutom mieste, teda parkovisko pod Novým Zámkom. Bohužiaľ bolo obsadené vozidlami. Následne sme ráno 29.01.2018 poslali náš nakladač, tiež veľa neurobil, pre ten istý dôvod. V priebehu dňa sme tam poslali malý sypač, aby čo to skúsil vyčistiť a posypať. Výsledný efekt nie je veľký. podobne sú na tom aj ďalšie parkovacie plochy. Dnes rozširujeme priechodnosť ulíc na Špitálke a v noci máme v pláne práve parkovacie miesta.  Peter Heiler
  riaditeľ, TS, m.p. Banská Štiavnica

 • Ul.Obrancov Mieru,Na Mária Šachtu
  Pridané: 28.01.2019 (13:45:21)
  Dobrý deň,
  chcem sa informovať.Prosím čo sa deje s osvetlením na týchto uliciach?(Obrancov Mieru a Na Mária Šachtu..pravdepodobne na dalších uliciach vyžšie) Napíšte mi prosím prečo mestké osvetlenie nesvieti vo večerných hodinách už 3tí deň.Toto sa však nestalo prvý krát. TÝŽDEŇ TO IDE ,TÝŽDEŇ NIE . Aký je dôvod ?

  Občan
 • Re: Ul.Obrancov Mieru,Na Mária Šachtu
  Pridané: 01.02.2019 (08:45:11)
  Dobrý deň.
  Veľmi pekne ďakujem za podnet. Máte pravdu, že takéto poruchy pri veternom počasí
  sa opakujú. Pripravujeme podklady na výmenu svietidiel vo Vašej časti mesta. Pri tejto realizácii
  máme v pláne vymeniť vodiče za kábel, kde už sa takéto poruchy nebudú opakovať.
  V priebehu dňa 31.01.2019 sa bude pracovať na odstránení poruchy.

  S pozdravom
  Ing. Marian Zimmermann
  zástupca primátorky mesta
 • Chodník kruhový objazd - úrad práce
  Pridané: 22.01.2019 (07:29:05)
  Chodník medzi kruhovým objazdom a úradom práce je jedna veľká ľadová krusta, ľudia radšej chodia popri ňom, po ceste, riskujú zrážku s autom. Zároveň neviem pochopiť, ako je možné, že pri niekoľkodňovom suchom počasí nie sú posypané všetky využívané chodníky. Ako príklad uvádzam chodník okolo kruhového objazdu (nad vyústením Štiavničky z podzemia), krátky priestor nad pátrovskými schodmi na Drieňovej (hoci spomenuté schody sú udržiavané dobre). Na čo sa čaká? Že bude väčšia zima vo februári? Vedel by som to pochopiť pri striedaní sneženia so suchým dňom, deň po dni. No počas reťaze suchých mrazivých dní sa posypom na ľadových krustách šetriť nemá.
  Michal
 • Re: Chodník kruhový objazd - úrad práce
  Pridané: 28.01.2019 (11:09:26)
  ODPOVEĎ
  Ďakujeme za podnet. Tomuto chodníku vedľa štátnej cesty I. triedy od kruhového objazdu po úrad práce je venovaná vždy náležitá pozornosť počas zimnej údržby, pretože je využívaný širokou verejnosťou. Údržbu – odhrnutie snehu zabezpečuje externý dodávateľ a následne posýpa vyčlenená posádka TS, m.p. Pokiaľ došlo k prípadnému omeškaniu je to spôsobené personálnym a technickým faktorom, ktoré sú v riešení. Nová legislatíva priniesla podstatné zvýšenie udržiavaných úsekov. Ďakujeme za pochopenie.

  JUDr. Gejza Volf
  TS, m.p., vedúci pracoviska č.2
 • Ul.Ing.Š.Višňovského
  Pridané: 21.01.2019 (09:49:30)
  Dobrý deň, ak by bolo možné, chceli by sme poprosiť o posypanie ul.Ing.Švišňovského a aj schodov od Prima banky vedúcich do tejto ulice.Ďakujem.
 • Re: Ul.Ing.Š.Višňovského
  Pridané: 28.01.2019 (11:03:33)
  Ďakujeme za podnet. Vzhľadom nato, že táto ulica je bočná, je posypávaná o trochu neskôr. Posyp bol urobený dňa 21.01.2018. Schodom, poniže Prima banky, je venovaná vždy náležitá pozornosť pracovníkmi vyčlenenými pre CMZ na ručnú zimnú údržbu.


  JUDr. Gejza Volf
  TS, m.p., vedúci pracoviska č.2
 • Posypovy material
  Pridané: 19.01.2019 (08:50:21)
  Prosim posypovy material na ulicu j straku k domom 21 a 20 . Posypem si sam ( ako doteraz celu zimu, kedze technicke sluzby sa na nas vykaslali, zatial som tu jedineho pracovnika nevidel. ) uz tu bol 2x uraz a zatial sa nikto asi nestazoval a neziadal bolestne od mesta tak aby sa to nezopakovalo. Len mi to tu dovezte, ja si to rozhadzem. Dakujem
  Ludovit Kosik
 • Re: Posypovy material
  Pridané: 23.01.2019 (13:21:53)
  Ďakujeme za podnet. Na sídlisku Drieňová sú vyčlenený 3 pracovníci pre ručnú zimnú údržbu, ktorí sa pohybujú po celom sídlisku a monitorujú schodnosť chodníkov a schodov. V prípade potreby sú ihneď ručne posypané za účelom zabezpečenia schodnosti. Prioritne sú posypané chodníky vedúce k nemocnici, k obchodom, školám, materskej škole a chodníky využívané širokou verejnosťou, najmä „Pátrovské“ schodisko. V prípade záujmu posypového materiálu kontaktuje vedúceho miestnych komunikácií (MK) na tel.číslo 0905 491 034, ktorý zabezpečí dovoz na konkrétne miesto podľa dohody.


  JUDr. Gejza Volf
  TS, m.p.vedúci pracoviska č.2

Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Čierna skrinka
Aktuálne výstavy