Navigácia


Informácie

21. október 2021, meniny má Uršuľa


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanPodnety pre primátora a samosprávu

Podnety pre primátora a samosprávu

Upozornenie:
Primátor mesta a orgány samosprávy si vyhradzujú právo neodpovedať na anonymné podnety, žiadosti o informácie, ktoré spadajú pod zákon č. 211/2010 Z.z. v znení neskorších predpisov a podnety obsahujúce slovné útoky a vulgarizmy.

Pridajte vlastný príspevok

Zoznam príspevkov

 • Katastrofálny stav v kempe na Počúvadle
  Pridané: 16.08.2021 (19:36:27)
  Zdravím,chcem sa podeliť s Vami o veľmi nepríjemnú skusenosť s kempom na Počúvadle.rnAko pravidelný návštevník som dúfal,že za "tie " roky sa kemp posunie ďalej vo vývoji,žial ide smerom naspäť.Socialné zariadenie je tak v hroznom stave,že isť sa tam osprchovať =kožné oddelenie.WC nefunguje,hygiena -10 a voda občas studená vonku.Vrecia s odpadom preplnene,nevynesene.Takto víta kemp ktorého zriadovateľom je mesto svojích návštevníkov????rnSkúste už prosím spraviť kemp hodný mesta zapísaneho do zoznamu UNESCO.Ďakujem,rnMarek zPK.
 • Re: Katastrofálny stav v kempe na Počúvadle
  Pridané: 07.09.2021 (08:09:01)
  Dobrý deň,

  veľmi nás mrzí, že ste mali negatívnu skúsenosť s ubytovaním v autokempingu pri Počúvadlianskom jazere. Zriaďovateľom ani prevádzkovateľom kempingu nie je Mesto Banská Štiavnica. Areál je v súkromnom vlastníctve a teda za jeho prevádzku a kvalitu poskytovaných služieb je plne zodpovedný prevádzkovateľ zariadenia. Tlmočili sme mu vašu sťažnosť a pripustil, že pri množstve technických a personálnych problémov, s ktorými sa denne stretáva pri prevádzkovaní zastaralého a problematického areálu autokempingu sa mohli vyskytnúť pochybenia. Do budúcnosti prisľúbil v tomto smere nápravu a skvalitnenie poskytovaných služieb.

  Mgr. Andrea Benediktyová, Odd. RR a MV
 • Čierna stavba
  Pridané: 09.08.2021 (13:44:19)
  Dobrý deň

  Prosím kompetentných o informáciu či bolo na parcele 4269 vydané povolenie na rekonštrukciu. Nakoľko ide o rozsiahle zmeny domu, odstránenie oplotenia, úpravy pozemku, výrub drevin, zaujímalo by ma, či je to povolené alebo ide "len" o čiernu stavbu....

  Dobrovičova
 • Re: Čierna stavba
  Pridané: 26.08.2021 (08:16:45)
  Dobrý deň pani Dobrovičová,

  ďakujeme za podnet, stavebné povolenie na uvedenú parcelu nebolo vydané. Stavebný úrad vykoná ŠSD a ďalej bude postupovať v zmysle zákona č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku v znení neskorších predpisov a platnej legislatívy.  Ing. Zuzana Kladivíková
  vedúca odd. výstavby, ÚP a ŽP

 • Parkovanie
  Pridané: 02.08.2021 (07:44:40)
  Dobrý deň
  Chcel by som sa opýtať ako je možné, že na ulici Učiteľská pri COOP Jednote je na novom asfaltovom povrchu vyznačené vyhradené parkovacie miesto pre občana bez toho, aby bol držiteľom ZŤP preukazu? Bolo tam vyznačené aj predtým, ale ako viem, majiteľ auta už nie je.... Tak prečo je na novom povrchu vyznačené takéto miesto, ktoré mimochodom malo byť zrušené už podstatne skôr....? Alebo som len nezaregistroval zmenu a vyhradené parkovacie státie si môžu zaplatiť aj ostatní občania sídliska Drieňová?

  Jozef
 • Re: Parkovanie
  Pridané: 26.08.2021 (08:36:42)
  Veľmi pekne ďakujeme za Váš podnet.
  Toto označenie platí ešte pre rok 2021, po ktorom už stráca platnosť.


  S pozdravom
  Ing. Marian Zimmermann

  zástupca primátorky mesta

 • Štefultov
  Pridané: 01.08.2021 (13:11:25)
  Dobrý deň,je plánovaná oprava cesty na nám.pad.hrdinov smerom ku škôlke ? Ďakujem
  Poliak
 • Re: Štefultov
  Pridané: 26.08.2021 (08:29:25)
  Vysprávka prístupovej cesty na Nám. padlých hrdinov smerom ku škôlke je plánovaná a bude vyspravená Technickými službami, m.p. Banská Štiavnica.


  Ing. Ján Hlinka
  Verejné služby MsÚ B. Štiavnica

 • Stav vozovky v Bankách
  Pridané: 31.07.2021 (10:38:50)
  Dobrý deň,

  Tesne pred ostatnými obecnými voľbami bolo opravených asi 20% povrchu vozovky na hlavnej ulici v mestskej časti Banky. Dúfali sme, že rekonštrukcia bude pokračovať na celom úseku. Dnes je zvyšná časť vozovky v dezolátnom stave s množstvom hlbokých dier a po najbližšej zime sa môže stať, že škody budú ešte rozsiahlejšie.
  Môžeme v blízkej budúcnosti očakávať, že vozovka bude opravená?

  S úctou


  Ivan Macko
 • Re: Stav vozovky v Bankách
  Pridané: 26.08.2021 (08:32:07)
  Áno, miestna komunikácia bude opravená v rámci vysprávok miestnych komunikácií v mesiaci september 2021.


  Ing. Ján Hlinka
  Verejné služby MsÚ B. Štiavnica


Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Parkovanie v meste
Čierna skrinka