Navigácia


Informácie

22. január 2019, meniny má Zora


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanPodnety pre primátora a samosprávu

Podnety pre primátora a samosprávu

Upozornenie:
Primátor mesta a orgány samosprávy si vyhradzujú právo neodpovedať na anonymné podnety, žiadosti o informácie, ktoré spadajú pod zákon č. 211/2010 Z.z. v znení neskorších predpisov a podnety obsahujúce slovné útoky a vulgarizmy.

Pridajte vlastný príspevok

Zoznam príspevkov

 • Štrkovisko na ul. Petra Jilemnického
  Pridané: 28.09.2018 (20:55:06)
  Dobrý deň,
  povrch Jilemnického ulice je už niekoľko rokov v katastrofálnom stave, všade diery, doslova tankodróm. Mesto to poriešilo nie veľmi šťastne, ale chápem, že asi najlacnejšie. Jamy v ceste vysypali drobným štrkom. Výsledok - mnoho bolestivo popadaných detí aj dospelých, či starších ľudí, ktorým sa kamienky jednoducho podšmykli pod nohami, respektíve pod bicyklami. Myslím, že toto je ešte horší stav, než keď boli diery v asfalte odkryté - tak či tak tadiaľ musíme jazdiť čo najpomalšie, ak si nechceme ničiť autá. Navrhoval by som štrk jednoducho odstrániť, hrozí riziko vážneho úrazu. Samozrejme ideálne by bolo aspoň niektoré diery zaasfaltovať. Ďakujem

  Ing. Ľudovít Packo
 • Re: Štrkovisko na ul. Petra Jilemnického
  Pridané: 26.10.2018 (08:00:22)
  Nepriaznivý stav miestnej komunikácie na ul. P. Jilemnického je nám známy, preto Vám oznamujeme, že pre rok 2019 bude navrhnutá zaradiť ju do rozpočtu Mesta Banská Štiavnica s tým, že budeme požadovať finančné prostriedky na vykonanie celoplošnej opravy cesty.
  Technické služby, m.p. Banská Štiavnica opätovne zabezpečia pozametanie miestnej komunikácie 26.10.2018.

  Ing. Ján Hlinka
  verejné služby, MsÚ B. Štiavnica

 • Radio na drienovej
  Pridané: 28.09.2018 (07:24:14)
  To si robite srandu s tym radiom o 7:00 rano. Ludia robia aj nocne a chcu spat. Na drienovej to reve ako hlupe.
  JANA GRUNDOVA
 • Re: Radio na drienovej
  Pridané: 15.10.2018 (14:33:15)
  Vyskytla sa porucha systému, opravovali sme to. Ospravedlňujeme sa.  Peter Heiler, riaditeľ Technické služby, m.p., Banská Štiavnica


 • neporiadok
  Pridané: 14.09.2018 (21:35:35)
  Chcel by som sa spýtať,že dokedy bude pred Križovatkou 7 odhodená suť z nejakého bytu.Je to tam skoro 2 mesiace.Či si to ešte nevšimli technické služby,keď to nemajú v kukakondly.
  Robo
 • Re: neporiadok
  Pridané: 26.09.2018 (16:15:52)
  Suť v big-bagoch, ktoré sa nachádzali pred vchodom Križovatka 7 v mesiacoch august až september 2018 je stavebný odpad a do kontajnerov na zmesový odpad v žiadnom prípade nepatrí. Občania mesta sú povinní v zmysle VZN o odpadoch zaviesť stavebný odpad na zberný dvor a zaplatiť za jeho zneškodnenie podľa množstva odpadu. Táto suť bola pred vchodom len dočasne uložená. Jej pôvodca, ktorý mal na dočasné uloženie povolenie, ju už odpratal a priestory si po sebe patrične poupratoval.

  Miloš Veverka, Technické služby, m. p. BS

 • Odvoz odpadu zmesta
  Pridané: 13.09.2018 (12:41:30)
  Prosím o informáciu, týkajúcu sa odvozu odpadu z prevádzok v meste. Podľa informácie obchodníkov vynášajú odpad v nedeľu večer a v pondelok ráno má byť odvezený. Ale tento systém nejak nefunguje. Už druhýkrát máme pri našom obchodíku U troch zvieratiek "skládku", hoci my ta žiaden odpad neukladáme. Ale neporiadok je "náš". Môže sa niekto kompetentný k tomu vyjadriť a hlavne zabezpečiť, aby v meste nebol neporiadok.
  Kvaková
 • Re: Odvoz odpadu zmesta
  Pridané: 26.09.2018 (16:17:23)
  Vážená p. Kvaková,
  škoda, že ste neuviedli presnejšiu lokalizáciu vášho obchodíku „U troch zvieratiek“, ale dedukujeme, že ide o prevádzku na Trotuári. V tejto časti mesta sa vyváža zmesový odpad z prevádzok počas letnej sezóny (do konca septembra) 3 krát týždenne - v pondelok, v stredu a v piatok. Systém funguje, lebo keby nefungoval, v obmedzenom priestore Trotuáru by sa kopili vrecia s odpadom a rýchlo by sa stal nepriechodným. Vytriedený odpad (kartóny, plasty, sklenené fľaše, plechovky, nápojové kartóny) sa z prevádzok na Trotuári odoberá každý párny týždeň v utorok, teda raz za 2 týždne.

  Miloš Veverka, Technické služby, m. p. BS
 • Re: Kamenný kruh nad Banskou Štiavnicou ?
  Pridané: 05.10.2018 (07:27:10)
  K osadeniu kamenných blokov na pozemku parc. č. C KN 7181 v k. ú. Banská Štiavnica dalo mesto súhlas stanoviskom zo dňa 31.5.2018, na ploche max 5 m2 s podmienkami dodržania podmienok stanovených štátnou ochranou prírody a Mestských lesov Banská Štiavnica, spol. r. o., ako obhospodarovateľa lesných pozemkov. Osadenie kamenných blokov bolo ďalej podmienené povinnosťou dbať na to, aby pri prácach nevznikli žiadne škody na pozemku, okolitej zeleni a jej koreňovej sústave, prístupových chodníkoch a s povinnosťou žiadateľa starať sa o okolie aj po osadení kamenných blokov.
  K osadeniu kamenných blokov bolo tiež vydané kladné stanovisko Štátnej ochrany prírody SR, Správy CHKO Štiavnické vrchy zo dňa 11.5.2018 a Krajského pamiatkového úradu Banská Bystrica zo dňa 13.7.2017.  Oľga Nigríniová, oddelenie právne a správy majetku

Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Banská Štiavnica - Mesto kultúry 2019!
Kino Akademik