Navigácia


Informácie

21. október 2021, meniny má Uršuľa


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanPodnety pre primátora a samosprávu

Podnety pre primátora a samosprávu

Upozornenie:
Primátor mesta a orgány samosprávy si vyhradzujú právo neodpovedať na anonymné podnety, žiadosti o informácie, ktoré spadajú pod zákon č. 211/2010 Z.z. v znení neskorších predpisov a podnety obsahujúce slovné útoky a vulgarizmy.

Pridajte vlastný príspevok

Zoznam príspevkov

 • Retardér
  Pridané: 28.07.2021 (10:19:47)
  Dobrý deň.
  Retardér = spomaľovací prah. Účelom retardéra na ulici Hájik pri záhradnom centre na 100 % nie je spomalenie rýchlosti, ale prekrytie a ochrana plastovej hadice, ktorá slúži na polievanie rastlín a je nepretržite natiahnutá do uvedeného objektu naprieč cez cestu. Vodovodnú prípojku, prípadne ochranu spomenutej hadice bolo ale možné realizovať určite primeranejším spôsobom, ako jej prekrytím vysokým retardérom, čo mi príde vzhľadom na uvedené ako bezohľadné riešenie voči obyvateľom príľahlých ulíc, ktorí musia daným úsekom prechádzať autami opakovane aj niekoľkokrát denne.
  Prosím Vás, posudzuje niekto opodstatnenosť takéhoto obmedzenia a vydáva tiež súhlas k osadeniu retardérov, keďže sa jedná o verejnú komunikáciu?
  Ďakujem.
  Daubnerová
 • Re: Retardér
  Pridané: 26.08.2021 (13:55:21)

  Dobrý deň,

  ďakujem za Váš podnet, na základe ktorého sme danú pripomienku prešetrili:

  Spomaľovací prah na horeuvedenej ulici má určité opodstatnenie, ale vzhľadom na jeho nedostatky bude v najbližších dňoch odstránený.

  S pozdravom
  Ing. Marian Zimmermann
  zástupca primátorky mesta
 • Nocna diskoteka v obytnej zone
  Pridané: 25.07.2021 (03:31:18)
  Kto povolil diskoteku "annabal" na ihrisku vedla kulturaku na Stefultove do pol stvrtej rano ?
 • Re: Nocna diskoteka v obytnej zone
  Pridané: 29.07.2021 (07:38:44)
  Areál, v ktorom sa konalo uvedené podujatie je v dlhodobom nájme miestneho občianskeho združenia. Mesto Banská Štiavnica prijalo oznámenie o konaní akcie, ktoré je povinné zobrať na vedomie, s výnimkou prípadov, kedy by sa konala na mieste, kde by jeho účastníkom hrozilo závažné nebezpečenstvo pre ich zdravie alebo kde by konanie podujatia obmedzovalo verejnú dopravu alebo zásobovanie obyvateľstva. Rovnako platí, že ak sa na podujatí porušujú ľudské práva a slobody, dozorný orgán podujatie zakáže, resp. ho preruší.
  Vo vyjadrení k uvedenému podujatiu sme organizátorov upozornili na skutočnosť, že sú povinní dodržiavať tzv. nočný kľud, ako aj všetky nariadenia, spojené s pandémiou Covid – 19 a konaním podobných podujatí.
  Kontrolnú činnosť na týchto úsekoch je oprávnená vykonávať štátna a mestská polícia, ako aj Úrad verejného zdravotníctva, pričom všetkým týmto zložkám bolo zaslané vyjadrenie Mestského úradu, ako aj samotná žiadosť pred konaním podujatia.
  Mestský úrad, oddelenie kultúry, športu a mediálnej komunikácie nedisponuje informáciami, či boli občanmi hlásené porušenia uvedených vyhlášok a v prípade, že áno, aký bol postup kontrolných orgánov. V prípade, že ste boli týmto podujatím obmedzený/á, odporúčame zaslať oficiálnym listom podpísanú sťažnosť s popisom problému, čo môže viesť k tomu, že v budúcnosti Mesto využije svoje právo a v zmysle zákona č. 96/1991 Z. z. v znení neskorších predpisov navrhne organizátorovi iné miesto konania podujatia.
  Ing. Rastislav Marko
  vedúci odd. kultúry, športu a mediálnej kom.
 • očkovanie COVID19
  Pridané: 20.07.2021 (10:01:55)
  Dobrý deň,rnchcel by som sa opýtať vedenia mesta, či neplánuje zorganizovať očkovanie proti COVID19 bez registrácie pre obyvateľov mesta Banská Štiavnica, zriadiť očkovacie miesto v meste? Blíži sa nám tretia vlna pandémie a ak chceme, aby mesto fungovalo normálne aj na jeseň bolo by dobré mať zaočkovaných čo najviac obyvateľov mesta. rnĎakujem za odpoveď.
  obyvateľ mesta
 • Re: očkovanie COVID19
  Pridané: 21.07.2021 (14:10:19)
  Dobrý deň,

  pripravujeme očkovanie proti COVID-19 pre obyvateľov mesta Banská Štiavnica od 18. rokov, dňa 28.7.2021, jednorázovou očkovacou látkou Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson.
  Bližšie informácie sa dozviete na stránke mesta.
  Prihlásiť sa môžete na č. t. 045/6949642 – PhDr. Viera Muchová.

  Mgr. Nadežda Babiaková
  primátorka mesta
 • Dobrý deň poslanci Mesta
  Pridané: 14.07.2021 (09:45:41)
  Ako je možné, že okolité dediny pri BŠ nevyvážajú komunálny odpad Technické služby Mesta BŠ lebo sú drahšie, ale odpad vyvážajú oprávnené služby z iných okresov, lebo sú lacnejší ako BŠ. Máme zlé vedenie TS, alebo ide o zlú fakturáciu? Ak áno, tak potom sa nečudujme, prečo tak veľa platíme v BŠ za komunálny odpad a obce odskakujú od nás. Ďakujem a očakávam skorú odpoveď.
  Občan Milan
 • Re: Dobrý deň poslanci Mesta
  Pridané: 14.07.2021 (10:17:14)
  1. Nie je pravda že nerobíme okolité obce. Odskočili obce B. Belá a Prenčov.
  2. Odvoz ZKO z obcí je pre nás podnikateľská činnosť a cena pre obce je navýšená o našu maržu. Mesto Banská Štiavnica má úplne inú cenu ako obce. Ak obce vyhodnotili, že nami ponúkaná cena je vyššia a dali zákazku inde, je to ich právo. Ubezpečujem Vás, že výška poplatku na občana BS v ničom nesúvisí s Vami dotazovanou problematikou.

  Ing. Miloslav Filjač, riaditeľ TS, m. p., BŠ
 • Záhradkárska oblasť
  Pridané: 13.07.2021 (10:24:40)
  Mohli by ste mi odpovedať, kto sa má starať o miestnu komunikáciu smerom na záhradkársku oblasť? Je pri nej vyše metrová tráva, ktorá zasahuje na cestu. Je len otázkou času, kedy rozbehnutý taxi zrazí dieťa na prechádzke.
  Ďakujem za odpoveď.

  Monika
 • Re: Záhradkárska oblasť
  Pridané: 16.07.2021 (07:28:29)

  Ďakujeme za Váš podnet, ktorý sme prešetrili. Kosenie verejných priestranstiev sa uskutočňuje postupne. Lokalita, na ktorú poukazujete v podnete je v pláne na kosenie na deň 16.07.2021. Kosenie vykonajú zamestnanci Technických služieb, m.p., mesta Banská Štiavnica. Vykonanie prác bude skontrolované.  JUDr. Emília Jaďuďová

  vedúca odd. PaSM

Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Parkovanie v meste
Čierna skrinka