Navigácia


Informácie

30. jún 2022, meniny má Melánia


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanPodnety pre primátora a samosprávu

Podnety pre primátora a samosprávu

Upozornenie:
Primátor mesta a orgány samosprávy si vyhradzujú právo neodpovedať na anonymné podnety, žiadosti o informácie, ktoré spadajú pod zákon č. 211/2010 Z.z. v znení neskorších predpisov a podnety obsahujúce slovné útoky a vulgarizmy.

Pridajte vlastný príspevok

Zoznam príspevkov

 • Mestský rozhlas.
  Pridané: 06.03.2022 (19:42:12)
  Dobrý deň.
  Chcem sa opýtat prečo v časti pod Kalváriou konkrétne ul Jilemnického a okolie nefunguje Mestský rozhlas už je to asi cca 19 rokov ako tu bývam tak nefunguje. Asi si to ešte nikto nevšimol
  .

  Občan
 • Re: Mestský rozhlas.
  Pridané: 16.03.2022 (08:28:32)
  Dobrý deň,

  Mestský rozhlas je momentálne v útlme, pričom aj do budúcnosti plánujeme udržiavať a neskôr utlmovať len vybrané úseky. Dôvodom je zmena doby, vysoké náklady na údržbu a prevádzku rozhlasu a posun k modernejším kanálom zdieľania informácií, dostupným všetkým obyvateľom mesta bez ohľadu na lokalitu ich trvalého pobytu.
  Na šírenie informácií pre dnes využíva Mesto Banská Štiavnica prednostne tradičné metódy (Štiavnické noviny, vitríny), ako aj moderné spôsoby (VIO TV, SMS infokanál, web stránka, sociálne siete). V krátkej budúcnosti plánujeme spustiť ďalší, nový spôsob šírenia informácií, dostupný každému občanovi. O jeho zavedení budeme informovať čoskoro.

  Ďakujeme za pochopenie.

  Ing. Rastislav Marko
  vedúci odd. kultúry, športu a mediálnej komunikácie

 • Parkovanie a jeho povolovanie
  Pridané: 07.02.2022 (13:11:05)
  Chcem sa touto cestou "poďakovať za ľudský prístup " pri vydávaní permanentnej parkovacej karty na rok 2022. V roku 2022 mi vzniká nárok na starobný dôchodok, odídem zo Štiavnice do miesta trvalého pobytu (do Žiliny) a preto nepredpokladám svoje pôsobenie v meste Banská Štiavnica v druhej časti roka 2022. Vo svojej žiadosti o vydanie permanentnej parkovacej karty na tento rok, som tieto dôvody uviedol a požiadal som o preverenie možnosti vydania tejto karty na pol roka t.j. si zľavou 50%. Ešte raz "ďakujem za "pochopenie" a vyriešenie mojej žiadosti " - bola mi vydaná permanentná parkovacia karta na celý rok 2022 za plnú cenu 100€ - budem teda za 1. polrok čo ju budem ešte v Štiavnici využívať - platiť parkovné o 100% viac ako ostatní permanentne parkujúci. Ak cenník parkovania neobsahuje možnosť úpravy ceny parkovného pri rôznych objektívnych skutočnostiach žiadateľov(známych už v čase podania žiadosti) -odporúčam sa takými situáciami zaoberať resp. prerokovať ich podľa potreby vo vedení mesta. V súčasnom stave zdražovania (všetkého)- dôchodcu môže 50€ minúť aj zmysluplnejšie ako za parkovaciu kartu v Štiavnici , hoci je pol roka v úplne inom meste.
  Jozef Pastorek, Poľnohospodárska 3 , B. Štiavnica
 • Re: Parkovanie a jeho povolovanie
  Pridané: 10.02.2022 (14:26:31)
  Dobrý deň pán Pastorek,

  preverením Vášho podnetu bolo zistené, že parkovacia karta Vám bola vydaná v súlade s platným VZN č. 1/2020 Mesta Banská Štiavnica o dočasnom parkovaní motorových vozidiel na vyhradených úsekoch miestnych komunikácií na území mesta Banská Štiavnica vrátene dodatku č. 1.


  Mgr. Nadežda Babiaková
  primátorka mesta
 • cesta od Povrazníka až po stavebniny Stavmat Horná Huta
  Pridané: 03.02.2022 (18:42:20)
  Chcem upozorniť na dezolátny stav cesty od Povrazníka po stavebnina Stavmat Horná Huta. Samá jama , katastrofálny stav . Cestu opravovali zhruba pred rokom ale tak nekvalitne , že po jednom mesiaci tieto diery na asfalte sa obnovili. Nekvalitná práca . Prosím Vás kedy sa vyrieši tento problém.
  obyvatelia Hornej Huty
 • Re: cesta od Povrazníka až po stavebniny Stavmat Horná Huta
  Pridané: 04.02.2022 (09:14:22)
  Dobrý deň,

  o stave cesty od Povrazníka po stavebniny Stavmat Horná Huta sme informovaní. Celoplošná úprava cesty je plánovaná na rok 2022. S prácou sa začne ihneď ako to počasie dovolí.


  Mgr. Nadežda Babiaková
  primátorka mesta
 • ak mi niekto odpovie
  Pridané: 28.01.2022 (12:46:27)
  Pán náčelník Mestskej polície P.Šemoda,dával som podnety na parkovanie p.Erneka v meste,kde sa mu zachce,len keď ostatní vidia,že si stojí s autom poslanec,tak prečo by nestáli aj ostatní.Potom historická časť mesta nie je účinná,je to strašné.Pán ing.M.Zimmerman pri pri podnete na pána poslanca 19.3.2021 odpovedal na čiernej skrinke,citujem:,,Dobrý deň,ďakujeme za podnet.Vzhľadomk tomu,že sa situácia opakuje urobíme nápravu."Písal som nespočetne krát,ale zmena nie je,veselo tam parkuje ďalej,či pred pizzeriou,alebo oproti,kde môžu stáť iba dve autá,on si veselo stojí mimo vyznačeného.Nehovorím o parkovaní na Trojici a vyššie kde majú stáť iba so žltou páskou.Uvidíme čo spravíte.Ale ak to pôjde ďalej takto,tak dám trestné oznámenie na mesto priamo na ministerstvo vnútra,nech sa prídu pozrieť,akú tu máme dopravnú situáciu.
  slušný občan BS
 • Re: ak mi niekto odpovie
  Pridané: 16.02.2022 (07:31:36)
  Vážený pisateľ, slušný občan BS,

  pre každého z nás platia rovnaké podmienky pre parkovanie v meste Banská Štiavnica a teda tak
  i pre poslanca MsZ. Mestská polícia pristupuje rovnako ku každému vodičovi, ktorý sa dopustí dopravného priestupku v oblasti parkovania. Ministerstvo vnútra nerieši parkovanie v mete, ale rieši túto oblasť Mestská polícia, ktorú som upozornila na túto skutočnosť.
  S pozdravom

  Mgr. Nadežda Babiaková
  primátorka mesta
 • Sauny na plavárni mestských kúpeľov
  Pridané: 27.01.2022 (08:30:26)
  Dobrý deň,
  obraciam sa na mesto s otázkou za pomerne veľkú skupinu "saunárov", ktorá iste v našom meste funguje dlhý čas...ráta Bytová správa vôbec so sprístupnením časti plavárne, ktorá je využívaná na wellnes služby?
  Rešpektujeme momentálnu rekonštrukciu, ktorá prebieha v časti bazéna, ale wellnes má samostatný vstup s využitím max 3-4 hod. prevádzkovej doby v poobedňajších hodinách.
  S aktuálnymi proticovidovými opatreniami fungujú všetky wellnes služby na Slovensku, prečo nepodporiť aj saunovanie u nás v meste?

  skupina saunička
 • Re: Sauny na plavárni mestských kúpeľov
  Pridané: 02.02.2022 (14:00:26)
  Bytovú správu s.r.o. teší záujem „saunárov“ o naše služby. Súčasné opatrenia proti šíreniu ochorenia Covid 19 ( režim OP +, jeden zákazník na 15 m2 a ďalšie) značne obmedzujú kapacitu nášho zariadenia.
  Časť budovy – plavecký bazén je v rekonštrukcii. Spustenie wellness do prevádzky, bez prevádzky plaveckého bazéna by neúmerne zvýšilo náklady na prevádzku wellness, zvlášť pri dnešných cenách energií.
  Vo vestibule budovy je zriadené MOM na Covid 19, ktoré je extrémne využívané občanmi. Vestibul je miestom kadiaľ denne prechádza množstvo ľudí, ktorí sú pozitívni na ochorenie Covid19.
  Z uvedených dôvodov nie je teraz možné spustiť prevádzku sáun. Našu spoločnosť táto situácia mrzí. Samozrejme, ak sa situácia zlepší prevádzku otvoríme a verejnosť budeme informovať.

  RNDr. Pavel Bačík
  konateľ, Bytová správa, s.r.o., Banská Štiavnica

Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Parkovanie v meste
Mesto Banská Štiavnica