Navigácia


Informácie

20. júl 2019, meniny má Iľja/Eliáš


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanPodnety pre primátora a samosprávu

Podnety pre primátora a samosprávu

Upozornenie:
Primátor mesta a orgány samosprávy si vyhradzujú právo neodpovedať na anonymné podnety, žiadosti o informácie, ktoré spadajú pod zákon č. 211/2010 Z.z. v znení neskorších predpisov a podnety obsahujúce slovné útoky a vulgarizmy.

Pridajte vlastný príspevok

Zoznam príspevkov

 • Smetiari
  Pridané: 24.04.2019 (13:03:17)
  Chcel by som poprosiť aby smetiari začali chodiť aj na vlakovú stanicu v Banskej Štiavnici. Už tretí týždeň tu neboli. Iba plast sklo a papier boli zobrať ale normálne smeti nie. Ďakujem
 • Re: Smetiari
  Pridané: 02.05.2019 (08:41:05)
  V deň doručenia informácie (t.j.26.04.2019 )bol urobený vývoz. Pri šetrení problému sme zistili, že v objekte sídlia dve organizácie, ktoré majú objednaný rozdielny cyklus vývozu odpadu. Predpokladáme, že to bol dôvod prečo došlo k omylu. Ospravedlňujeme sa. Posádka bola informovaná.
  S pozdravom
  Peter Heiler
  riaditeľ TS, m.p., Banská Štiavnica
 • Bezpečné Parkovanie
  Pridané: 11.04.2019 (18:31:23)
  Dobrý deň
  Mal by som otázku či mesto uvažuje v budúcnosti o rozmiestnení viacero kamier na sídlisku Drieňová.
  Viete stala sa mi taka vec že som prezul gumy na aute
  Zastal som si na parkovisku a ráno som našiel prepichnute 2 gumy....Žiadal som teda následne o kamerový záznam keďže som myslel keď bývam na ulici Učiteľska za Marketom CBA bude to zachytené. Žiaľ z kamery z nemocnice nebolo rozpoznatelné a tak zostal
  Páchateľ bez potrestania....
  Preto sa chcem spýtať či sa v budúcnosti o niečom takom
  uvažuje...
  Ďakujem za odpoveď S pozdravom Tomáš
 • Re: Bezpečné Parkovanie
  Pridané: 27.05.2019 (08:24:27)
  Dobrý deň,

  sídlisko Drieňová je lokalita, kde v Banskej Štiavnici je umiestnených najviac bezpečnostných kamier v rámci mesta. Celkovo je tu umiestnených 7 kamier. V roku 2019 sa Banská Štiavnica zapojila do projektu o rozšírenie mestského kamerového systému. Tento projekt bude realizovaný v druhej polovici roka 2019, v rámci ktorého dôjde k obnove a rozšíreniu kamerového systému aj na sídlisku Drieňová. V súčasnej dobe boli osadené nové bezpečnostné kamery na ul. Kamerhofská, ul. Dolná za účelom monitorovania bezpečnostnej situácie hlavne počas konania diskoték, kde dochádza k porušovaniu verejného poriadku, znečisťovaniu verejného priestranstva a poškodzovaniu majetku.

  Mgr. Vladimír Kratoš
  náčelník MsPo
 • skládka pneumatík nad Belianským jazerom
  Pridané: 28.03.2019 (11:18:10)
  Dobrý deň,

  chcel by som sa spýtať na skládku pneumatík, ktorá sa nachádza nad Belianským jazerom (na ľavej strane v smere do BŠ), či to majiteľ môže zhromažďovať a či to plánuje odstrániť. Nerobí to pekný dojem pri vstupe do Banskej Štiavnice.

  Ďakujem veľmi pekne za vyjadrenie.

  Ján Wagner
 • Re: skládka pneumatík nad Belianským jazerom
  Pridané: 01.04.2019 (08:02:48)
  Dobrý deň pán Wágner,

  Mesto Banská Štiavnica tento stav už riešila v júni 2018, pretože pneumatiky sú uložené na súkromnom pozemku nejedná sa o nelegálnu skládku odpadov. Vlastník pozemku na základe žiadosti o vysvetlenie odpovedal, že má v pláne pneumatiky využiť na terénne úpravy pozemku. K zámeru a vhodnosti využiť tento materiál na terénne úpravy má právo vyjadriť sa Okresný úrad Banská Štiavnica, odbor starostlivosti o ŽP v rámci ohlásenia stavebných (terénnych) úprav resp. stavebného povolenia.

  RNDr. Zuzana Šušková
  oddelenie výstavby, ÚP a ŽP
 • Výrub na sídlisku Drieňová
  Pridané: 24.03.2019 (13:22:23)
  Dobrý deň. Chceli sme sa opýtať, či mal pán Tokár povolenie na výrub stromov pri jeho pohostinstve Tola, ktoré v sobotu doobeda vypílil. Za odpoveď ďakujeme!
  Obyvatelia ulice Učiteľská
 • Re: Výrub na sídlisku Drieňová
  Pridané: 26.03.2019 (07:11:32)
  Dobrý deň, pán Tokár mal vypílenie stromov nariadené od SPP – distribúcia a.s. z dôvodu nedodržania ochranného pásma plynovodu v zmysle zákona č. 251/2012 o energetike § 79 a § 80 Zb. a tým ohrozenia bezpečnej prevádzky VTL plynovodu.
  Pán Tokár si tiež splnil oznamovaciu povinnosť v takomto prípade a do 5 dní od uskutočnenia výrubu ohlásil túto skutočnosť orgánu štátnej správy.

  RNDr. Zuzana Šušková
  oddelenie výstavby, ÚP a ŽP
 • Neporiadok
  Pridané: 19.03.2019 (12:31:22)
  Dobrý deň! Chcel by som upozorniť, nie po prvý krát, na špinu, smetisko a s prepáčením chliev okolo cesty od Svätého Antona po najbližšiu benzínku. Paradoxne najhoršie je to pred Technickými službami a čističke. Škoda že len odpadových vôd. Polorozpadnuté vrece s akýmsi odpadom pred značkou čerpacej stanici svieti už minimálne polroka. Ďalšie vrece svieti na priestore medzi ďalším odpadom na priestore oproti betonárke. Denne tou cestou prechádzajú poslanci, zamestnanci TS a mesta. Nevidia to alebo si už zvykli ? Len mi nenapíšte , ako naposledy, o pravidelnom monitoringu, jedine ak o štvrťročnom. Nechcem byť osobný , tak by som chcel poprosiť pani samosprávu, či by sa nešla previezť po Sv.Anton a dala mi odpoveď či je schopná s tým smetiskom okolo cesty niečo robiť.
  Greguss
 • Re: Neporiadok
  Pridané: 21.03.2019 (08:12:27)
  Dobrý deň pán Greguss,

  zajtra nastúpia naši pracovníci z čistenia mesta a zberového dvora na vyčistenie uvedeného úseku aj napriek tomu, že ide o časť cesty, ktorú nespravujeme.
  S pozdravom

  Peter Heiler
  riaditeľ TS, m.p. Banská Štiavnica


Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Kino Akademik
Čierna skrinka