Navigácia


Informácie

22. január 2019, meniny má Zora


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanPodnety pre primátora a samosprávu

Podnety pre primátora a samosprávu

Upozornenie:
Primátor mesta a orgány samosprávy si vyhradzujú právo neodpovedať na anonymné podnety, žiadosti o informácie, ktoré spadajú pod zákon č. 211/2010 Z.z. v znení neskorších predpisov a podnety obsahujúce slovné útoky a vulgarizmy.

Pridajte vlastný príspevok

Zoznam príspevkov

 • Halčianske jazero
  Pridané: 28.07.2018 (14:54:48)
  Dobrý deň,

  chcela by som sa opýtať, či je niekedy v blízkej budúcnosti naplánované čistenie Halčianskeho tajchu v Banskej Belej, keďže v minulosti bolo nádherným rekreačným miestom a mám pocit, že v súčasnosti, keď sú ostatné väčšie (aj menšie) tajchy preplnené, má nevyužitý potenciál a to hlavne z dôvodu, že je znečistené a nie je možné sa v ňom kúpať.
 • Re: Halčianske jazero
  Pridané: 09.08.2018 (14:35:47)
  Dobrý deň,
  Mesto Banská Štiavnica nie je vlastníkom Halčianskeho tajchu, ani jeho správcom, prosím túto otázku zaslať Slovenskému vodohospodárskemu podniku, š.p. Banská Štiavnica.

  Mgr. Nadežda Babiaková primátorka mesta

 • Parkovanie v Banskej Štiavnici
  Pridané: 24.07.2018 (20:56:35)
  Dobrý deň.!Mam dotaz ohĺadne parkovania osobných aut od pošty až na Trojicu.Nebudem zatiaĺ písať vsetky evidenčne čisla ale ako je to možné ,že každý deň parkujú tie isté auta na vyznačených parkovacích plochach s celoročnou permanentkou v hodnote 50€ od rána do 16 hod.Ak si potrebuje občan tohoto mesta isť vybaviť na úrad.alebo banku,poštu na 1 bod.zaparkovať má problem ,nakoĺko sú parkovacie miesta obsadené tými istými auta každy deň ale hlavne celý deň.Obmedziť parkovanie s permanentkou na 2 hodiny a potom nech si každý platí 1€ na každú hodinu.Kedy nastane náprava?
  občan B.Š
 • Re: Parkovanie v Banskej Štiavnici
  Pridané: 14.08.2018 (13:40:15)
  O obmedzení platnosti parkovania aut pre držiteľov permanentných parkovacích kariet sme neuvažovali. Parkovanie bez platenia máme na Mládežníckej ulici ( bývalé staré ihrisko ). Momentálne je rozpracované parkovisko na ulici Dolná, kde bude môcť občan parkovať aj časovo obmedzene.
  Uvažuje sa cca o 90 parkovacích miest a to v čo najkratšom možnom čase.

  Ing. Marian Zimmermann
  zástupca primátorky mesta

 • Poďakovanie - Štiavnický živý šach
  Pridané: 16.07.2018 (10:53:31)
  Ďakujem všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na nádhernom a bezchybnom priebehu štrnásteho ročníka Štiavnického živého šachu. Bolo by dobré takéto akcie viac medializovať. Už aj preto, že na budúci rok sme mestom kultúry. Vo večerných televíznych správach človek vidí reportáže z omnoho skromnejších akcií v iných častiach krajiny. Akcia mediálne zvýraznená v roku 2018 bude mať určite väčšiu návštevnosť v roku 2019.
  Michal
 • Re: Poďakovanie - Štiavnický živý šach
  Pridané: 19.07.2018 (10:35:43)
  Veľmi pekne ďakujeme za príspevok a tiež aj za podnet.

  Mgr. Nadežda Babiaková primátorka mesta
 • MOŽNÁ EKOLOGICKÁ KATASTROFA
  Pridané: 21.06.2018 (20:28:19)
  Nepovšimnutý príspevok na facebooku :

  https://www.facebook.com/MYbanskastiavnica/posts/10156417753037579

  Chranená krajinná oblasť: Štiavnické vrchy - Belianske jazero
  MOŽNÁ EKOLOGICKÁ KATASTROFA: V prípade požiaru sú ohrozené aj spodné vody

  V prípade požiaru sa použije značné množstvo vody, ktoré následne začne spoločne s olejovitou kvapalinou, odtekať do najbližších vodných tokov. To môže mať za následek kontamináciu týchto vôd a samozrejme blízkeho jazera.
  Takisto sa môžu dostat podložím až do úrovne spodnej vody a kontaminovať zdroje pitnej vody aj kilometre ďaleko.

  www.bozpinfo.cz/co-vznika-kdyz-hori-pneumatiky

  Pneumatiky vo voľnej prírode predstavujú záťaž pre prírodu na približne 265 rokov dlhú dobu

  Beňová Janka
 • Re: MOŽNÁ EKOLOGICKÁ KATASTROFA
  Pridané: 27.06.2018 (14:49:14)
  Dobrý deň pani Beňová,

  V žiadnom prípade nám nie je ľahostajné životné prostredie ani samotné Belianske jazero nie je však možné sledovať všetky príspevky na sociálnych sieťach.

  Každý občan, ktorý zistí pochybenie, resp. umiestnenie nelegálnej skládky odpadov má povinnosť túto skutočnosť oznámiť príslušnému orgánu štátnej správy, čo je v tomto prípade Okresný úrad Banská Štiavnica, odbor starostlivosti o ŽP. Zverejnenie informácie na sociálnych sieťach situácii nevyrieši.

  V tomto konkrétnom prípade bolo Vaše upozornenie preverené. Pneumatiky sa nachádzajú na súkromnom pozemku, preto sa nejedná o nelegálne uloženú skládku odpadov a môžeme sa u vlastníka pozemku len informovať, za akým účelom na svojom pozemku skladuje také množstvo pneumatík.


  RNDr. Zuzana Šušková odd. MV a RR

 • Kompostovisko, tráva z verejných priestranstiev
  Pridané: 16.05.2018 (10:34:43)
  Funguje už mestské kompostovisko, alebo nie? Ak funguje, prečo sa napr. skosená tráva z ostrovčeka pri križovatke na začiatku Kolpašskej ulice (pred Combinom) hneď po skosení neodpratala na skompostovanie? Aktuálne už cez ňu prerastá nová mládza. Keby sa to stalo v časti mesta, kde chodia iba miestni, nezamýšľam sa nad tým. No mnoho turistov, ktorí sa tadeto premiestňujú z mesta na Kolpachy, si vytvorí dojem o mieste sústredeného turistického ruchu. Podobne si aj stredoškoláci zo stredoškolského areálu na kolpašskej ulici môžu vytvoriť dojem o zodpovednosti dospelých.
  Michal Ďurica
 • Re: Kompostovisko, tráva z verejných priestranstiev
  Pridané: 22.05.2018 (14:04:11)
  Kompostáreň BS, ktorej stavba bola nedávno dokončená a odovzdaná ešte nefunguje. Je to z toho dôvodu, že odovzdaná bola iba stavba kompostárne, zatiaľ čo technika a technológia potrebná na jej fungovanie sa momentálne obstaráva. Vzhľadom na objem finančných prostriedkov ide o nadlimitnú súťaž podliehajúcu prísnemu procesu kontroly okrem poskytovateľa financií (EU fondy) aj Úradu pre verejné obstarávanie. Ak všetko pôjde hladko, obstarávanie by mohlo byť ukončené a skontrolované koncom augusta 2018 a technológia dodaná v marci 2019. Po dodaní a skolaudovaní kompostárne môže začať jej prevádzka.
  Údržbu verejnej zelene okolo cesty 1. triedy vrátane spomínanej križovatky s ul. Kolpašská nezabezpečujú Technické služby, m. p. BS, ani Mesto BS ale Správa ciest. Na zbernom dvore samozrejme vieme pokosenú trávu prijať, ale žiadnu takúto požiadavku sme od Správy ciest nezaznamenali.

  Ing. Miloš Veverka, Technické služby, m. p., Banská Štiavnica

Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Banská Štiavnica - Mesto kultúry 2019!
Mestská kultúra na facebooku