Navigácia


Informácie

6. december 2021, meniny má Mikuláš


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanObčianske aktivityOZ Túlavá labka

OZ Túlavá labka

OZ TÚLAVÁ LABKA

 


 

V decembri 2008 založila partia kamarátov, ktorých spájala láska k zvieratám OZ Túlava labka. Postupne sa k nám pridáva viac a viac ľudí, ktorí chcú pomáhať zvieratám v núdzi rôznymi formami: Dočasnou opaterou, finančne, prevozmi zvierat do nových  či dočasných domovov, prevozmi prepraviek a iných vecí kvôli navráteniu späť, pooperačnou starostlivosťou, odchytom pouličných zvierat, inzerciou, pekným, povzbudivým slovom, materiálne....všetci sú spomenutí na stránke www.tulavlalabka.sk v sekcii ĎAKUJEME.


OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvierat v Štiavnických vrchoch i keď niekedy pomoc siaha aj ďalej. Nedá sa pomôcť každému zvieraťu v núdzi, ale snažíme sa pomáhať, ako sa len dá v rámci našich možností.


Keďže nie sme majiteľmi pozemku, na ktorom by sme vlastnili radovú výstavbu voliér, ani nespĺňame zákonom stanovené podmienky pre útulky zvierat, nemôžeme preto ani povedať, že Túlavá labka nejaký útulok spravuje, alebo je jeho majiteľom. Avšak i bez útulku, tak ako ďalšie známe občianske združenia, sa snažíme pomôcť i priamou záchranou. Momentálne máme už tri depozitné miesta pre psíky a tri depozitné miesta pre mačičky. Pod depozitnými miestami rozumieme miesto, kde máme umiestnených psíkov a mačky pod našou priamou opaterou. Mimo tohto sme rozbehli dosť úzku spoluprácu s miestnou karanténnou stanicou.  Inzerujeme a hľadáme domov psíkom, ktorí sa v nej nachádzajú. Ak máme možnosť, preberieme psíkov do nášho depozitu aj z miestneho útulku. Tiež sme rozbehli kastračný program, o ktorom sa podrobne dozviete z našej stránky.

 

Veríme, že po priamej záchrane je najdôležitejšia osvetová činnosť, preto sa snažíme zúčastňovať na čo najväčšom počte kultúrnych podujatí organizovaných  v Štiavnických vrchoch, kde prichádzame do priameho kontaktu s ľuďmi. Prispievame do miestnych novín, do časopisov s celoslovenskou pôsobnosťou, vydávame letáky i sami organizujeme športové a kultúrne akcie, na ktorých nesmú chýbať psíci bez domova. Každý krok našej práce je zdokumentovaný na našej stránke www.tulavalabka.sk, každé zvieratko má spravenú svoju fotogalériu, o každom si môžete prečítať o jeho osude a u mnohých aj ako sa im darí už v novom domove.

 

Ciele združenia:

  • Združovanie milovníkov zvierat a ochranárov a ich pravidelné stretávanie.
  • Zvyšovanie povedomia o ochrane zvierat.
  • Osvetová činnosť zameraná na širokú verejnosť, smerujúca k zvýšeniu tolerancie a zodpovednosti voči spoločnosti a zvieratám.
  • Podpora vzdelávania organizovaním prednášok v materských, základných, stredných školách, v školských kluboch a pod., vydávanie náučných materiálov, rozvoj humánnej výchovy.
  • Výchova detí k filantropii, etickému postoju k živým tvorom.
  • Organizovanie športových, zábavných a osvetových akcií, podpora športu detí a mládeže.
  • Organizovanie infostánkov, podujatí, benefičných akcií s tematikou zvierat.
  • Spolupráca s organizáciami podobného zamerania.
  • Pomoc pri riešení prípadov nájdených a stratených zvierat, týrania zvierat.
  • Priama záchrana zvierat.

 

OZ Túlavá labka

Právna forma organizácie: občianske združenie

F. Urbánka 4, 969 01 Banská Štiavnica

Č. úctu: 0412242313/0900 SLP

Tel.: 0903 261 807,  0911 291 083, 0908 953 783

E-mail: tulavalabka@gmail.com

www.tulavalabka.sk


 

 

 


Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Parkovanie v meste
Mesto Banská Štiavnica