Navigácia


Informácie

21. august 2019, meniny má Jana


Vyhľadávanie

Hľadať

Banskoštiavnický skrášľovací spolok

Dolná ružová ulica 


Ulice Banskej Štiavnice môžu byť krajšie a príjemnejšie pre jej obyvateľov i návštevníkov. BŠ skrášľovací spolok spája obyvateľov a sympatizantov Banskej Štiavnice, ktorí nečakajú že o vzhľad a čistotu verejných priestranstiev sa má starať len mesto (či ktosi iný "hore"), ale snažia sa prispieť k zatraktívneniu verejných priestranstiev aj vlastným pričinením. 


Skrášľovanie Dolnej ružovej ulice je pilotnou aktivitou spolku - prakticky pred každým domom sú vysadené teraz už vzrastlé ruže, ulica je vďaka iniciatíve jej obyvateľov upravená. Výsadba ruží bola výsledkom konsenzu a iniciatívy niekoľkých lídrov obyvateľov. Tieto aktivity    viedli k založeniu neformálnej iniciatívy -  Banskoštiavnický skrášľovací spolok. 

Obyvatelia ulice majú ambíciu zmeniť ulicu k lepšiemu, chcú ju ukážkovo upraviť. Na tejto ulici chceme ukázať, že výsledky participácie občanov na plánovaní sú zmysluplné a takýto postup prináša lepšie riešenia v protiklade s výsledkami realizácií projektov, ktoré  nevznikajú v takomto procese. 

Táto iniciatíva má kladný vplyv na vytváranie  podmienok zastavenia vyľudňovania centra mesta. Skvalitnenie podmienok bývania a kultivovanie priestorov prispeje k motívacii obyvateľov neodsťahovať sa z centra a prilákať nových obyvateľov.

Cieľom neformálnej skupiny Banskoštiavnický skrášľovací spolok  je presadenie mestského grantového programu na skrášľovanie verejných priestranstiev obyvateľmi, a samozrejme čo najširšie zapojenie obyvateľov Banskej Štiavnice do starostlivosti o verejné priestranstvá a vzhľad mesta.

 

 

Právna forma organizácie:

neformálne združenie občanov

 

Adresa:

Banskoštiavnický skrášľovací spolok,
p. Irenka Píšová
ul. Dolná ružová 15
96901 Banská Štiavnica

 

 

Novinky:


 

 • Banskoštiavnický skrášľovací spolok uspel so svojou žiadosťou o podporu projektu, a získal prostriedky na skrášľovanie Dolnej ružovej ulice a okolia od Nadácie Ekopolis v rámci programu PrieStory. Viac informácií nájdete tu

 

 


Prejavte sa

Ako sa vám páči vynovené Námestie sv. Trojice?
(Počet hlasov: 17062)

 • Je to krok vpred, treba pokračovať (4623 hlasov)
  27.1 %
 • Páči sa mi to, stačí to zachovať v takomto rozsahu (2679 hlasov)
  15.7 %
 • Niečo z nových prvkov sa mi páči, niečo nie (3059 hlasov)
  17.9 %
 • Nepáči sa mi to, pôvodne to bolo lepšie (3359 hlasov)
  19.7 %
 • Neviem sa vyjadriť (3342 hlasov)
  19.6 %

Staršie ankety


Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Čierna skrinka
Kino Akademik