Navigácia


Informácie

15. máj 2021, meniny má Žofia


Vyhľadávanie

Hľadať

Kde sa nachádzate

Ste tu: ÚvodObčanPodnety pre primátora a samosprávu

Podnety pre primátora a samosprávu

Upozornenie:
Primátor mesta a orgány samosprávy si vyhradzujú právo neodpovedať na anonymné podnety, žiadosti o informácie, ktoré spadajú pod zákon č. 211/2010 Z.z. v znení neskorších predpisov a podnety obsahujúce slovné útoky a vulgarizmy.

Pridajte vlastný príspevok

Zoznam príspevkov

 • Technické služby
  Pridané: 23.03.2021 (17:33:59)
  Dobrý deň. rnrnObraciam sa na Vás s prosbou o vyriešenie problému so zaisťovaním kontajnerov proti pohybu v kontajnerových stojiskách. Kontaktoval som aj pána riaditeľa aj pani vedúcu technických služieb. Ani po 10tich telefonátoch a 10tich sľuboch som sa nedočkal nápravy. Jedná sa o to, že pracovníci technických služieb po vysypaní kontajnerov ich následne nezaistia. Potom keď ide človek vyniesť smeti a otvorí kontajner, ten sa posunie ku zadnej stene a tak ho nie je možné otvoriť. Potom sa musí celý posunúť naspäť, zaistiť a tak otvoriť. Pýtam sa prečo nie sú schopný stúpiť na tú poistku tak, ako to museli robiť kým neboli stojiská. Keď sa to stane mne tak to napravím , aj keď nerozumiem prečo mám naprávať robotu niekoho iného a každý týždeň dookola. Ale smeti chodia vyhadzovať aj deti a starší občania ktorí to vládať nemusia. Ďakujem
 • Re: Technické služby
  Pridané: 29.03.2021 (07:58:08)
  Dobrý deň,

  zamestnanci boli na problém upozornení, prevediem ešte dodatočne kroky k odstráneniu vami popísaného stavu.

  Ing M Filjač
  riaditeľ TS, m.p.

 • Návrat starších detí do škôl
  Pridané: 18.03.2021 (14:01:39)
  Dobrý deň, touto cestou by som sa chcela informovať o možnosti znovuotvorenia škôl pre deti 2.stupňa nakoľko okres Banská Štiavnica dlhodobo vykazuje na COVID semafore nižšie počty nakazených občanov. Mám informáciu o snahe otvorenia škôl pre deti 2.stupňa aj v okresom kde epidemiologická situácia nie je až tak priaznivá. Možno stojí za pokus niečo v tejto záležitosti podniknúť. Ďakujem.
  rodič
 • Re: Návrat starších detí do škôl
  Pridané: 19.03.2021 (12:54:43)
  Dobrý deň.
  Rozumieme Vašej otázke aj požiadavke rodičov o čo najrýchlejší návrat všetkých žiakov do škôl, ale tak zriaďovateľ, ako aj riaditeľ školy musí v tomto prípade dodržiavať platné uznesenia vlády (Uznesenie Vlády SR 122,123/2021) ako aj aktuálne rozhodnutie Ministerstva Školstva, vedy, výskumu a športu SR , ktoré momentálne umožňuje obnoviť prezenčnú formu vzdelávania v základnej škole len na prvom stupni – aj to s určitými obmedzeniami a na druhom stupni pre skupiny najviac piatich žiakov, ak im podmienky doma neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu.
  Napriek tomu , ako aj Vy správne poukazujete na zlepšujúcu sa epidemiologickú situáciu v okrese Banská Štiavnica, podľa COVID AUTOMAT sme stále v bordovej farbe, ktorá znamená dištančné vzdelávanie žiakov II. stupňa ZŠ.
  Svojvoľná prezenčná výučba žiakov na II. stupni niektorých ZŠ v momentálnej situácii predstavuje porušenie všetkých uznesení, nariadení a usmernení vlády, ministerstva a regionálnych úradov verejného zdravotníctva a predstavuje reálnu hrozbu nákazy nielen žiakov, zamestnancov škôl, ale aj rodinných príslušníkov.
  Mesto Banská Štiavnica po zmene epidemiologickej situácie s dosahom na školstvo bude okamžite reagovať a samozrejme k prezenčnej výučbe na školách pristúpi hneď, ako to bude možné.

  PaedDr. Viera Ebert
  vedúca Školského úradu
 • doprava
  Pridané: 15.03.2021 (11:09:29)
  Píšem už druhý krát.Chcem sa spýtať,prečo parkuje p.Ernek skoro každý deň tam,kde sa to nesmie?Či to poslanci môžu?Tak ja zaparkujem tam kde sa to nemá,tak hneď ukážem všetky fotky MP.Ak dostanem pokutu,tak to dám aj na európsky súd,keď to v tomto štáte nepôjde.Celá dopravná situácia mňa už fakt štve.Bývam nedaleko MÚ chodím stále do obchodu,takže to vidím.
 • Re: doprava
  Pridané: 19.03.2021 (08:22:34)
  Dobrý deň,
  ďakujeme za podnet.
  Vzhľadom k tomu, že situácia sa opakuje, urobíme nápravu.

  Ing. Marian Zimmermann
  zástupca primátorky mesta
 • Oprava miestnej komunikácie
  Pridané: 24.02.2021 (19:38:00)
  Dobrý deň, rnrnchcela by som sa opýtať kedy bude opravená cestná komunikácia na ul. Karola Šmidkeho, na koľko je v havarijnom stave a majiteľom motorových vozidiel spôsobuje nemalé škody na vozidlách hlavne obyvateľom ulice. Cesta je už v takom stave že priamo ohrozuje zdravie chodcov aj cyklistov z dôvodu prepadávania sa cestnej komunikácie, hlbokých dier, ktoré nemožno obísť a vyčnievajúcich kanálov. Veríme v rýchle jednanie z dôvodu že dochádza k čoraz častejším pádom cyklistov aj chodcov a hore uvedených poškodzovaných motorových vozidiel.
  s pozdravom obyvatelia ul. Karola Šmidkeho
 • Re: Oprava miestnej komunikácie
  Pridané: 01.03.2021 (14:49:51)
  Dobrý deň,
  oprava miestnej komunikácie na Ul. Karola Šmidkeho bude riešená v rámci vysprávok pre rok 2021.


  Ing. Ján Hlinka
  Verejné služby MsÚ B. Štiavnica
 • parkovisko
  Pridané: 21.02.2021 (21:21:15)
  Dobrý večer,
  chcem sa opýtať, čo znamená a na čo slúži ten oplotený pozemok na parkovisku "Hájik" smer Kalvária? (parcela EKN č. 2346/47). Ďakujem.

  Jana
 • Re: parkovisko
  Pridané: 02.03.2021 (14:05:28)
  Účelom využitia pozemku bolo zriadenie predaja drevín, kríkov, sadbového materiálu, prípadne záhradkárskych potrieb.  JUDr. Emília Jaďuďová
  vedúca odd. PaSM, MsÚ


Prejavte sa

Ako sa vám páči vynovené Námestie sv. Trojice?
(Počet hlasov: 19367)

 • Je to krok vpred, treba pokračovať (5302 hlasov)
  27.4 %
 • Páči sa mi to, stačí to zachovať v takomto rozsahu (3114 hlasov)
  16.1 %
 • Niečo z nových prvkov sa mi páči, niečo nie (3406 hlasov)
  17.6 %
 • Nepáči sa mi to, pôvodne to bolo lepšie (3787 hlasov)
  19.6 %
 • Neviem sa vyjadriť (3758 hlasov)
  19.4 %

Staršie ankety


Nachádzate sa v zobrazení "Blind friendly", čiže vidíte stránku bez grafických prvkov a formátovania.


© 2008 Mesto Banská Štiavnica, Radničné námestie 1, 969 24 Banská Štiavnica Foto: L.Lužina, M.Garai


Reklama

Parkovanie v meste
Mesto Banská Štiavnica